Krnjeusa Online  
Toggle Content
Toggle Content Sponzori:
Freedom-WLAN

Toggle Content Main Menu
 Home Community Members options Forumi Traži Web
 Our Sponsors

Toggle Content Coppermine Stats
coppermine
 Albums: 15
 Pictures: 50
  · Views: 16501
  · Votes: 329
  · Comments: 3

Toggle Content Poruke...
Last 10 Forum Messages

Kaladont
Last post by munja in Krnjeusa cafe on Feb 19, 2017 at 12:41:35

Generacija 63/64
Last post by Mrdja in Generacija 60-ih on Sep 18, 2016 at 05:55:52

Sveti Jovan
Last post by dzaja in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Jan 20, 2016 at 10:13:43

UTISCI SA PETROVDANA I GODISNJIH ODMORA
Last post by munja in Moj godisnji odmor on Jul 19, 2014 at 14:27:24

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!
Last post by Mrdja in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Apr 20, 2014 at 14:12:11

HRISTOS SE RODI!!
Last post by TarDo.stupar in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Mar 07, 2014 at 21:58:51

Aktuelno
Last post by TarDo.stupar in Trenutna desavanja u Krnjeusi on Jan 26, 2014 at 21:31:33

Smijesnija strana zivota
Last post by TarDo.stupar in Krnjeusa cafe on Dec 28, 2013 at 00:16:10

Odnos vlasti prema povratnicima
Last post by TarDo.stupar in Povratnici i povratnicki problemi on Dec 28, 2013 at 00:14:40

Kako ste proveli danasnji dan?
Last post by TarDo.stupar in Krnjeusa cafe on Dec 28, 2013 at 00:12:15

Community Forums › Krnjeusa › Brestovac › nesto malo o...
nesto malo o...
Informacije o Brestovcu
Napiši novu temu   Odgovori na poruku   Printer Friendly Page     forumBrestovac
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Jelena
Super aktivni clan Krnjeuse
Super aktivni clan Krnjeuse

Pridružio: Feb 16, 2008

PočaljiPoslao: Sat Feb 23, 2008 3:20 pm    Naslov: nesto malo o... Odgovoriti sa citatom

Odavno gledam ovaj topic ali sada sam konacno odlucila da napisem ono sto ja znam, a ne znam mnogo.
Brestovac su naseljavali: Vojinovici, Manajlovici, Bulajici...Uglavnom su porodice zivjele na odvojenim okucnicama. Vojinovici su u pocetku zivjeli samo u Vojinovica gaju gdje su i sada dvije kuce. Doselili su se iz Mazina /Lika. Nas predak , koji se doselio iz Like, je imao prvu prodavnicu u Brestovcu a zvao se Boban. Danas nas ima svuda od Petrovca do Brisbena.
Nadam se da cu motivisati i ostale Brestovacane da napisu nesto o svojim porodicama i na takav nacin predstave Brestovac i sacuvaju ono sto znaju od zaborava.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika
dubu
Novi clan Krnjeuse

Pridružio: Mar 13, 2008

PočaljiPoslao: Mon May 05, 2008 6:05 pm    Naslov: Re: nesto malo o... Odgovoriti sa citatom

Pa hajde da i ja nesto kazem o mojim Bulajicima,bar ono sto su mi stariji pricali,a i ono sto sam o nama citao .
Bulajici su najbrojnije prezime u Brestovcu a doselili smo se pre oko dvesta godina:deo nas iz Dalmacije,okolina Sibenika,deo iz Like,a najveci deo iz sela Prisoja,okolina Grahova, Crna Gora,veruje se da smo svi u rodbinskoj vezi,i da nam je zajednicko poreklo Crna Gora,samo su neki u Brestovac dosli direktno a neki preko Like i Dalmacije.
Nazad na vrh
Nedelja
Aktivni clan Krnjeuse
Aktivni clan Krnjeuse

Pridružio: Apr 29, 2008

PočaljiPoslao: Mon May 05, 2008 10:07 pm    Naslov: Re: nesto malo o... Odgovoriti sa citatom

Sta ja sada da kazem o mojim Bulajicima, kada nisam Bulajic, ali kao da jesam jer mi je GAZDA (citaj:supruga) iz te cuvene "miroljubive" porodice:-)
Pa ti "moji" Bulajici su poreklom iz sela Rupe nadomak Sibenika gde je ostalo jedva 8 kuca. Iako jako bliski rod prestali su davno da se posecuju, a za razliku od komentara "dubu", koliko je meni poznati, upravo da nekoliko kuca Bulajica medjusobno nisu nikakav rod ( u najvecem broju slucajev).
No bilo kako bilo, lepo je videti da ima ko sta da napise o Brestovcu, te sve takve pozdravljam, kao i one koji samo obituju na ovom forumu kao posmatraci.
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku   Printer Friendly Page     forumBrestovac Sva vremena su GMT
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu
Du kan ikke legge til filer i dette forumet
Du kan ikke laste ned filer fra dette forumet

Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy