Krnjeusa Online  
Toggle Content
Toggle Content Sponzori:

Toggle Content Main Menu
 Home Community Members options Forumi Traži Web
 Our Sponsors

Toggle Content Coppermine Stats
coppermine
 Albums: 15
 Pictures: 50
  · Views: 16503
  · Votes: 329
  · Comments: 3

Toggle Content Poruke...
Last 10 Forum Messages

Kaladont
Last post by munja in Krnjeusa cafe on Feb 19, 2017 at 12:41:35

Generacija 63/64
Last post by Mrdja in Generacija 60-ih on Sep 18, 2016 at 05:55:52

Sveti Jovan
Last post by dzaja in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Jan 20, 2016 at 10:13:43

UTISCI SA PETROVDANA I GODISNJIH ODMORA
Last post by munja in Moj godisnji odmor on Jul 19, 2014 at 14:27:24

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!
Last post by Mrdja in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Apr 20, 2014 at 14:12:11

HRISTOS SE RODI!!
Last post by TarDo.stupar in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Mar 07, 2014 at 21:58:51

Aktuelno
Last post by TarDo.stupar in Trenutna desavanja u Krnjeusi on Jan 26, 2014 at 21:31:33

Smijesnija strana zivota
Last post by TarDo.stupar in Krnjeusa cafe on Dec 28, 2013 at 00:16:10

Odnos vlasti prema povratnicima
Last post by TarDo.stupar in Povratnici i povratnicki problemi on Dec 28, 2013 at 00:14:40

Kako ste proveli danasnji dan?
Last post by TarDo.stupar in Krnjeusa cafe on Dec 28, 2013 at 00:12:15

Community Forums › Ovo sam ja › Mjesta u koja smo raseljeni › Osnovano zavicajno udruzenje Petrovcana
Osnovano zavicajno udruzenje Petrovcana
Tema o raseljavanju Krnjeuscana,mjesta,drzave,kontinenti...
Napiši novu temu   Odgovori na poruku   Printer Friendly Page     forumMjesta u koja smo raseljeni
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Mrdja
Site Admin
Site Admin

Pridružio: Feb 09, 2008

PočaljiPoslao: Mon Nov 02, 2009 7:37 pm    Naslov: Osnovano zavicajno udruzenje Petrovcana Odgovoriti sa citatom

U Novom Sadu u subotu 31 oktobra je osnovano Zavicajno Udruzenje Petrovcana koje je okupilo kako ljude iz Novog Sada i okoline tako i iz Beograda.
Statutarni cilj Udruzenja je upoznavanje,njegovanje i ocuvanje narodne tradicije sa podrucja Petrovacke opstine.
Svecana sjednica Udruzenja je odrzana u Novosadskom klub-restoranu "Stratus"
Za prvog Predsjednika Udruzenja imenovan je i postavljen dekan Novosadskog Poljoprivrednog Fakulteta prof.dr. Milan Krajinovic koji je i pozdravio sve prisutne .
Sjednici je prisustvovalo dvadeset ljudi koji su porijeklom sa Petrovacke opstine ,kako ih je prof.dr. Krajinovic nazvao intelektualna elita Petrovacke opstine.
Osnivacki odbor koji je cinilo dvadeset ljudi je pola sata nakon sjednice ostao bez jednog clana koji se dobrovoljno odrekao osnivackog statusa.
Radi se o potpisniku ovih redova koji je istupio iz Udruzenja zbog subjektivnih razloga .
Sjednica je protekla u svecanom tonu i ostaje nam samo da pozelimo uspjesan rad Udruzenju na ocuvanju tradicije Petrovackog kraja.
Evo i slika sa subotnje sjednice Osnivackog Odbora Udruzenja.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji email Poseti sajt autora
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Mon Nov 02, 2009 7:41 pm    Naslov: Re: Osnovano zavicajno udruzenje Petrovcana Odgovoriti sa citatom

Evo jos slika sa Osnivacke Skupstine koja se odrzala na dan Svetog Luke koji je tradicionalna Petrovacka slava i taj dan je oznacen kao dan Udruzenja.
Nazad na vrh
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Wed Nov 04, 2009 4:09 pm    Naslov: Re: Osnovano zavicajno udruzenje Petrovcana Odgovoriti sa citatom

Posto me je danas Nikola nazvao telefonom da popijemo kavu i pokusamo rijesiti barem neke nesporazume,to smo to i ucinili.Koliko smo rijesili,vidjecemo, ali je najbitnija stvar da smo rekli jedan drugome otvoreno sta mislimo o svemu ovome.
Dao sam mu i slike sa te sjednice i ovu temu cu sad ostaviti kao agencijsku vijest na sajtu i zakljucati je.
Ako neko zeli nesto da komentarise ...forum je slobodan,otvorite nove teme i svacije misljenje ili kritika po meni su dobrodosli...kako za samo Udruzenje, tako isto i za ovaj sajt i za sve ostalo....barem za ovo sto ja radim.
Nazad na vrh
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Wed Apr 21, 2010 11:57 pm    Naslov: Re: Osnovano zavicajno udruzenje Petrovcana Odgovoriti sa citatom

Evo posto i nocas "zaglavih" radeci ,a jos uvijek mi se ne spava,malo sam se "prosetao" po netu...
Izmedju ostalog mi je palo na pamet da pogledam ovaj sajt koji sam bio poceo da radim za Udruzenje Petrovcana ,ali posto sam ja clan udruzenja bio citavih sat vremena ,sajt sam nekidan dao Nidzi i Zoricu da ga koriste za informisanje clanova i za prezentovanje rada Udruzenja.
Posto sam im dao i Admin nalog i ja tu vise nemam pristupa evo par mojih sugestija posto se smatram dovoljno kompetentnim za to...
Kao prvo...sajt uopste nije problematican za administriranje i bilo bi lijepo da nadju nekoga da malo poradi na njemu...i estetski ga sredi..ali ne sumnjam da ce se to uraditi valjano da bude dostojno same ideje udruzenja..
Druga stvar koja mi je na brzinu "zapala za oko" je tema sa ciljevima udruzenja www.petrovcani.com/ind...&Itemid=46 i ciljevi su skroz u redu ali mi se nimalo ne svidja ekavica koja se koristi u administraciji sajta...
Poseban razlog je sto tu stoji da je cilj Udruzenja ocuvanje narodne tradicije..obicaja i slicno a u samom startu se koristi ekavica koja se siguran sam ne koristi na podrucju Petrovacke opstine ..
A posebno mi je jos manje simpaticno da je koriste zvanicno na sajtu ljudi koji su rodjeni i odrasli i progovorili na ijekavici a ne na ekavici..
Privatno sto se mene tice mogu pricati i madjarski Very Happy ako su naucili ali na sajtu treba striktno ostaviti ijekavicu...
Eto toliko za pocetak...nadam se da ce prihvatiti dobronamjernu kritiku...i ako nista pozvati me na jagnjetinu, sto im reklamiram sajt.. Very Happy
E da...vidjeh jos da nisu skinuli sliku koju sam postavio tamo iz zezanja sa osnivacke skupstine na kojoj sam se ja na brzinu bio presvukao u odijelo da ne odudaram od okruzenja previse www.petrovcani.com/ind...&Itemid=50 pa nebi bilo lose da je sklone da im ne kvarim prosjek...bar ne u misicima, posto sam na toj slici k'o trokrilni ormar u odnosu na njih...
Nabildovao sam se na brzinu u photo shopu Twisted Evil Very Happy Wink
Jos jednom im od srca zaista zelim uspjesan rad Smile .......na ocuvanju tradicije Petrovackog kraja Smile
Nazad na vrh
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Sep 05, 2008

PočaljiPoslao: Mon Apr 26, 2010 12:40 pm    Naslov: Re: Osnovano zavicajno udruzenje Petrovcana Odgovoriti sa citatom

Ha,ha, Drago lijepo ti stoji odlijelo.
Licis mi na ove novokomponovane politicare (ili biznismene, svejedno je) Wink
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji email
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Mon Apr 26, 2010 7:19 pm    Naslov: Re: Osnovano zavicajno udruzenje Petrovcana Odgovoriti sa citatom

xa xaxaxa *ebes ga,odijelo i kravata su ti uvijek u nasem narodu bili pokazatelji da je covjek uspio u zivotu i da nije zivio promasen zivot...
I sire naravno...
Obicno tome pribjegavaju ljudi nesigurni u sebe ...to i jeste najjednostavnije...dati dvjesta ili koliko vec evra za odijelo i kravatu i setas se u tome i svi misle da si gospodin covjek Very Happy Very Happy
Nagledao sam se nasih pacenika po svijetu,dodje sa baustele kuci..rinta 5 dana ko magarac i onda za vikend obuce odijelo i kravatu i pravac birtija i tu se olesi ko krme od alkohola...
I jos kad slozi sivo odijelo ,zelenu kravatu...onu zimsku,siroku Very Happy ,plavu kosulju i cipele sve sa pride bijelim carapama...haos... Very Happy
Mada realno postoje situacije gdje je pozeljno biti u odijelu...ova situacija je da kazem,bila malo svecanija i opravdano je skroz biti primjereno obucen njoj..
Druga stvar je sa mnom...ja u zivotu nisam obukao odijelo niti cu ga obuci niti ga imam...kravatu mogu nakaciti jedino ako mi dosadi zivot pa da se sa njom okacim medj' prsute Twisted Evil ..znam ko sam i sta sam,znam koliko vrijedim i savrseno me zaboli ko ce sta da misli ako me vidi u pocijepanim farmericama koje uglavnom i teglim na sebi...ali to na zalost nije modni detalj vec se pentram svukuda i pocijepam garderobu ocas posla..
Jedino mi bilo zao sto bar nemam ni jednu jedinu sliku u odijelu pa da je poklonim majci pa da je ona ponosno stavi u kredanac i nasloni na teglicu sa kavom ili secerom pa da komsinice gledaju dok kavendisu Very Happy
Mada bih mogao ovu sliku da joj uramim i poklonim, ali mi nezgodno da mi dodje neko od ovih ljudi u goste i da vidi svoju sliku naslonjenu na teglu sa ajvarom Very Happy ...zato necu Wink
Ipak je ovo Petrovacka elita na slici kako je taj skup nazvao profesor Krajinovic...a posto ja sebe ne smatram elitom ,kontao sam da mi tu ni nije mjesto ... Wink
Moje mjesto je naravno ovako ovdje sa pucanstvom Very Happy Wink i da se za*ebavam .....na svoj racun ,naravno Wink
Nazad na vrh
ZeljkoR
Novi clan Krnjeuse

Pridružio: Mar 28, 2008

PočaljiPoslao: Tue Apr 27, 2010 4:03 am    Naslov: Re: Osnovano zavicajno udruzenje Petrovcana Odgovoriti sa citatom

Drago svaka cast na iskrenosti,pozdrav.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Tue Apr 27, 2010 9:33 pm    Naslov: Re: Osnovano zavicajno udruzenje Petrovcana Odgovoriti sa citatom

Hvala Smile
Pa naravno da sam iskren..jer to drugacije,dugorocno gledano ni ne moze da ide...
Jel treba da pravim budalu od sebe i da lupetam kako zivim zivot iz bajke ,a pare mi same padaju sa neba...kad je istina sasvim drugacija...otelim se radeci 15-20 sati svaki dan ,ima tu i crkavica neka ,ali po mom misljenju mnogo manje no da isti posao radim sa ovim znanjem ili ne znanjem,kako vam je draze vec, Twisted Evil u nekoj normalnoj zemlji...
Pozdrav i tebi naravno Smile
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku   Printer Friendly Page     forumMjesta u koja smo raseljeni Sva vremena su GMT
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu
Du kan ikke legge til filer i dette forumet
Du kan ikke laste ned filer fra dette forumet

Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy