Krnjeusa Online  
Toggle Content
Toggle Content Sponzori:

Toggle Content Main Menu
 Home Community Members options Forumi Traži Web
 Our Sponsors

Toggle Content Coppermine Stats
coppermine
 Albums: 15
 Pictures: 50
  · Views: 16501
  · Votes: 329
  · Comments: 3

Toggle Content Poruke...
Last 10 Forum Messages

Kaladont
Last post by munja in Krnjeusa cafe on Feb 19, 2017 at 12:41:35

Generacija 63/64
Last post by Mrdja in Generacija 60-ih on Sep 18, 2016 at 05:55:52

Sveti Jovan
Last post by dzaja in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Jan 20, 2016 at 10:13:43

UTISCI SA PETROVDANA I GODISNJIH ODMORA
Last post by munja in Moj godisnji odmor on Jul 19, 2014 at 14:27:24

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!
Last post by Mrdja in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Apr 20, 2014 at 14:12:11

HRISTOS SE RODI!!
Last post by TarDo.stupar in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Mar 07, 2014 at 21:58:51

Aktuelno
Last post by TarDo.stupar in Trenutna desavanja u Krnjeusi on Jan 26, 2014 at 21:31:33

Smijesnija strana zivota
Last post by TarDo.stupar in Krnjeusa cafe on Dec 28, 2013 at 00:16:10

Odnos vlasti prema povratnicima
Last post by TarDo.stupar in Povratnici i povratnicki problemi on Dec 28, 2013 at 00:14:40

Kako ste proveli danasnji dan?
Last post by TarDo.stupar in Krnjeusa cafe on Dec 28, 2013 at 00:12:15

Community Forums › Licno › U gostima kod... › Porodica Karanovic u Novom Sadu
Porodica Karanovic u Novom Sadu
Nase posjete drugim Krnjeuscanima
Napiši novu temu   Odgovori na poruku   Printer Friendly Page     forumU gostima kod...
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Mrdja
Site Admin
Site Admin

Pridružio: Feb 09, 2008

PočaljiPoslao: Thu Aug 28, 2008 3:34 am    Naslov: Porodica Karanovic u Novom Sadu Odgovoriti sa citatom

Dragan Karanovic je rodjen u Selistu u Krnjeusi pocetkom sezdesetih godina gdje je zavrsio i osnovnu skolu, a zanat za autolimara je zavrsio u Bihacu..
Prije rata je radio u Unatransu u Bihacu ,a poslije se doselio u Novi Sad sa suprugom Nadom rodjenom Surla i sa kcerkom..
U pocetku je kao i vecina nasih ljudi koji su protjerani sa svojih ognjista radio da bi obezbijedio golu egzistenciju za sebe i za svoju porodicu.
Radio je posao u svojoj struci pa je danonocnim radom uspio da sagradi sopstvenu kucu u Novosadskom naselju Adice i sad radi u sopstvenoj autolimarskoj radionici "Karanovic".
Nada je isto zaposlena ,a kcerka mislim da studira vec..
Ono sto svima zapada u oci od prolaznika je njihova jako lijepo dotjerana kuca koja nije nesto posebno velika ali je zaista sve na svom mjestu..i ispred kuce i radionice je izuzetno lijep i njegovan travnjak sa cvijecem..
Posto cesto prolazim tim kvartom kad god imam vremena navratim da se bar javim ,ako nista drugo i tu po starom dobrom Krnjeuskom obicaju uvijek budem pocascen sa kafom..sokom i sa onim sto je najvaznije...lijepa rijec i razgovor..
Evo nekoliko slika Karanovica Smile
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji email Poseti sajt autora
Natasha
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Feb 20, 2008

PočaljiPoslao: Thu Aug 28, 2008 8:06 am    Naslov: Re: Porodica Karanovic u Novom Sadu Odgovoriti sa citatom

Pozdrav za porodicu Karanovic Cista desetka za dvoriste. Very Happy
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika
Vera
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Feb 15, 2008

PočaljiPoslao: Thu Aug 28, 2008 7:52 pm    Naslov: Re: Porodica Karanovic u Novom Sadu Odgovoriti sa citatom

Bas je prelijepo.
Nazad na vrh
zeljkica
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Mar 15, 2008

PočaljiPoslao: Thu Aug 28, 2008 9:59 pm    Naslov: Re: Porodica Karanovic u Novom Sadu Odgovoriti sa citatom

Pozdrav porodici Karanovic i pohvale za savrseno uredjeno dvoriste!
Nazad na vrh
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Sun Aug 22, 2010 10:12 pm    Naslov: Re: Porodica Karanovic u Novom Sadu Odgovoriti sa citatom

Ne mogu da odolim, a da ne napisem i ovo....
Naime mi Krnjeuscani se otprilike slazemo kao rogovi u vreci Twisted Evil ali evo izuzetka...
Posto cesto prolazim blizu Karanoviceve kuce uvijek ,ako nista drugo zaustavim auto na minut ,dva i javim se i na brzinu popricamo o novostima iz zavicaja, a kad imam vremena onda se bas i raaspricamo o svemu i svacemu.
Prije par dana sam bio mrtav umoran od posla i iznerviran maksimalno od telefonskih poziva i svakojakog smaranja sam sjeo u auto i htio da se isparkiram ispred kuce jednog mog korisnika...
Na zalost nisam vidio banderu iza auta...mozda sam je cak i vidio ali od umora nisam odreagovao kako treba i udario sam autom u tu banderu i zadnja peta vrata sam fest polupao..
To se desilo u Karanovom komsiluku i otjerao sam auto kod njega da mi to ispegla ..
Iako je imao nekoliko auta na cekanju za rad, uzeo je moj auto i doveo ga koliko toliko u red da mogu da ga koristim dok on ne imadne vremena da mi ga sredi skroz pa da ta vrata ofarbam, posto nema sanse da ih nadjem u Srbiji ,jer vozim jako rijedak auto na ovim prostorima..
I kad sam otisao po auto pitam Dragana koliko para treba da mu dam za rad i on mrtav hladan kaze da ne treba nista.. Very Happy
Ostao sam bez teksta i na sva moja navaljivanja da naplati posao koji mi je uradio on je ostao dosledan tome..i meni je zaista bilo neprijatno jer nisam navikao da mi bilo ko sta u zivotu radi dzaba...ali me je taj njegov gest ganuo...
Nije tu stvar sad vise ni u novcu..posto i on i ja radimo i ne oskudjevamo previse sa parama...ali me je to zaista prijatno iznenadilo..
Evo bar ovim putem da mu se i javno jos jednom zahvalim..valjda ce biti prilike da mu se revansiram nekad nekako... Very Happy
Znaci mozemo i mi Krnjeuscani da se slazemo jako lijepo...ali to ipak sve zavisi i od licnosti i na kraju krajeva i od nasih karaktera Smile
Nazad na vrh
Vera
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Feb 15, 2008

PočaljiPoslao: Mon Aug 23, 2010 5:59 am    Naslov: Re: Porodica Karanovic u Novom Sadu Odgovoriti sa citatom

Mrdja,mi iz tog naseg mjesta smo pokazali koliki smo BIJEDNICI u srcu i dusi proteklih par mjeseci,da nas vise ni Dunav ne moze oprati!!!
Jos kad vidim kako se pojedinci "PROVODE I ISTICU" na godisnjem odmoru, a toliko su bijedni jadni da ne mogu da odvoje za jednu humanitarnu akciju svog mjesta ma ni 5o eura....HM....
I imaju obraza jos doci dole!
UH SRAMOTA!!!
Nazad na vrh
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Sep 05, 2008

PočaljiPoslao: Mon Aug 23, 2010 8:54 am    Naslov: Re: Porodica Karanovic u Novom Sadu Odgovoriti sa citatom

Porodica Karanovic je oduvijek poznata kao cestita, postena i vrijedna, tako da je ovaj Draganov gest prirodan i ocekivan.

A sa Verom se potpuno slazem. Ne prodje dan da ne mislim o tome...
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji email
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Mon Aug 23, 2010 11:56 am    Naslov: Re: Porodica Karanovic u Novom Sadu Odgovoriti sa citatom

Vera wrote:
Mrdja,mi iz tog naseg mjesta smo pokazali koliki smo BIJEDNICI u srcu i dusi proteklih par mjeseci,da nas vise ni Dunav ne moze oprati!!!
Jos kad vidim kako se pojedinci "PROVODE I ISTICU" na godisnjem odmoru, a toliko su bijedni jadni da ne mogu da odvoje za jednu humanitarnu akciju svog mjesta ma ni 5o eura....HM....
I imaju obraza jos doci dole!
UH SRAMOTA!!!

...ne znam sta da ti kazem..sve vidim i sve znam ...ima nas svakakvih..
Znao sam ja za tog pacenika sto si mi napisala na fb...za njega mi ama bas niko ziv nije rekao lijepu rijec...svi kazu jedno te isto...necovjek..
OK...taj je takav...ali ima nas jos gomila slicnih ...svi gledaju svoje male sitne zivote i gledaju kako samo da njima bude dobro..
Ali to nije nas problem...

A za Dragana ja inace imam samo rijeci hvale oduvijek...i on je mislim cak jedini Krmnjeuscanin ovdje u NS kojeg ja redovno vidjam...uvijek navratimm do njegove radionice da progovorimo koju rijec...a u Novom sadu nas je zaista gomila iz Krnjeuse i koliko sam upucen..niko ni sa kim ne moze Very Happy
Pojede nas sviju zavist i ljubomora...i sve ono sto od covjeka cini necovjeka :)))
Ne dao bog da nas je okupiti u jednu ulicu ovamo...bilo bi izbusenih guma,polupanih prozora i slicno :))))
Toliko se volimo !!! Twisted Evil Very Happy Very Happy Rolling Eyes Wink
Najidealnija opcija za nas 4000 Krnjeuscana je da nas rasele u 4000 mjesta sirom planete Twisted Evil ...i bez interneta...tad bismo se sigurno izuzetno dobro slagali Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Mon Aug 23, 2010 11:58 am    Naslov: Re: Porodica Karanovic u Novom Sadu Odgovoriti sa citatom

TarDo.stupar wrote:
Porodica Karanovic je oduvijek poznata kao cestita, postena i vrijedna, tako da je ovaj Draganov gest prirodan i ocekivan.

A sa Verom se potpuno slazem. Ne prodje dan da ne mislim o tome...

Porodicu mu ne znam, ali ne sumnjam...ali za njega znam...svaka mu cast... Very Happy
I svi ljudi iz njegove ulice, a znam ih dosta o njima imaju samo rijeci hvale...vrijedan i dobar ..svi to kazu...
Nazad na vrh
munja
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Jan 24, 2009

PočaljiPoslao: Mon Aug 23, 2010 3:58 pm    Naslov: Re: Porodica Karanovic u Novom Sadu Odgovoriti sa citatom

Da vas malo utješim ... na našu žalost nije to karakteristi?no samo za Krnjeušu u suštini sav naš narod funkcioniše po tim principima i nije ni ?udno da nam se dešava samo loše ... izuzetak je mali broj lopova i pokvarenjaka kojima nikad nije bilo bolje... ponekad mi se ?ini da ne idemo prema kraju ... nikako doci na pravi pocetak ...
Nazad na vrh
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Mon Aug 23, 2010 6:14 pm    Naslov: Re: Porodica Karanovic u Novom Sadu Odgovoriti sa citatom

Jasno je meni sve to Dule,druze moj...ali globalno gledano nas kao narod mnogo to manje boli od ove nesloge koja vlada unutar jednog mjesta gdje se svi znaju i gdje su svi rodbinsko povezani...
Vjeruj mi da kako god da okrenes u toj nasoj Krnjeusi ce se naci ma kakva rodbinska veza izmedju svih njenih stanovnika...a malo ko da moze sa nekim...
Nazad na vrh
munja
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Jan 24, 2009

PočaljiPoslao: Mon Aug 23, 2010 6:23 pm    Naslov: Re: Porodica Karanovic u Novom Sadu Odgovoriti sa citatom

Moj mili lon?i?i su davno pobrkani i niko nema hrabrosti volje i poštenja da ih po?ne slagati kako treba ...Globalna situacija je posledica ovih lokalnih ili poremecaja u porodici ... ako nismo od Boga dani i ako nemamo tu nikakvih obaveza onda nema te rodbine ni oca ni majke prema kojima ce mo se odnositi kao ljudi ...a toliko malo treba da se bude covjek ....
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku   Printer Friendly Page     forumU gostima kod... Sva vremena su GMT
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu
Du kan ikke legge til filer i dette forumet
Du kan ikke laste ned filer fra dette forumet

Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy