Krnjeusa Online  
Toggle Content
Toggle Content Sponzori:

Toggle Content Main Menu
 Home Community Members options Forumi Traži Web
 Our Sponsors

Toggle Content Coppermine Stats
coppermine
 Albums: 15
 Pictures: 50
  · Views: 16443
  · Votes: 329
  · Comments: 3

Toggle Content Poruke...
Last 10 Forum Messages

Kaladont
Last post by munja in Krnjeusa cafe on Feb 19, 2017 at 12:41:35

Generacija 63/64
Last post by Mrdja in Generacija 60-ih on Sep 18, 2016 at 05:55:52

Sveti Jovan
Last post by dzaja in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Jan 20, 2016 at 10:13:43

UTISCI SA PETROVDANA I GODISNJIH ODMORA
Last post by munja in Moj godisnji odmor on Jul 19, 2014 at 14:27:24

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!
Last post by Mrdja in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Apr 20, 2014 at 14:12:11

HRISTOS SE RODI!!
Last post by TarDo.stupar in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Mar 07, 2014 at 21:58:51

Aktuelno
Last post by TarDo.stupar in Trenutna desavanja u Krnjeusi on Jan 26, 2014 at 21:31:33

Smijesnija strana zivota
Last post by TarDo.stupar in Krnjeusa cafe on Dec 28, 2013 at 00:16:10

Odnos vlasti prema povratnicima
Last post by TarDo.stupar in Povratnici i povratnicki problemi on Dec 28, 2013 at 00:14:40

Kako ste proveli danasnji dan?
Last post by TarDo.stupar in Krnjeusa cafe on Dec 28, 2013 at 00:12:15

Community Forums › Slobodne teme › Krnjeusa cafe › 29 novembar,nekad i sad...
29 novembar,nekad i sad...
Nase slobodno vrijeme
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3
Napiši novu temu   Odgovori na poruku   Printer Friendly Page     forumKrnjeusa cafe
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Mrdja
Site Admin
Site Admin

Pridružio: Feb 09, 2008

PočaljiPoslao: Tue Nov 30, 2010 9:24 pm    Naslov: Re: 29 novembar,nekad i sad... Odgovoriti sa citatom

Emocije su jedno ,a realnost je nesto sasvim drugo...
Volili mi ili ne volili komsiluk,volili oni nas ili ne volili...svidjali se mi jedni drugima ili ne svidjali postoji jedna jedina rijec koja ce nas kad tad opet na neki nacin ujediniti a ona se pise kao ekonomija iliti novac...
Htjeli mi ili ne htjeli moracemo saradjivati ekonomski to je cinjenica, a sta ce iz toga da se rodi...vidjecemo...
Sledeca cinjenica je da svi mi tezimo ka toj nesretnoj EU za koju ja i nemam nekih lijepih rijeci ali kakva god da je moracemo postati dio nje iz vise razloga...
Najvazniji razlog po meni je da nas neko nauci pameti i da ove sitne vlastodrsce koji se ponasaju kao knezevi dovede koliko toliko u red...da se korupcija svede na sto manju mjeru i jos mnogo toga unormali sto smo naslijedili za ovih zadnjih nasih nesretnih 500 i kusur godina sto pod osmanlijama, sto pod komunistima...
I u toj EU cemo opet biti u jednoj zajednici...a siguran sam isto da ce vremenom na ovom nasem Balkanu nastati opet neke zajednice,prvenstveno ekonomskog karaktera jer nikome ne ide u prilog sitno rascjepkano trziste ...
Konkretno podjem od sebe...kojim tempom sirim i gradim mrezu ,ja bih licno vise volio da mogu da pocnem da je sirim po Rumuniji,Madjarskoj pa cak i Hrvatskoj nego da idem dolje na jug po planinama...
Em mi je mnogo teze raditi po kojekakvim vrletima a i platezna moc je mnogo manja na jugu nego na sjeveru..
Znaci da postoji barem neka ekonomska interesna zajednica ja znam gdje bih i kuda bih...a ovako mi nema nego kako moram..
Tako i za sve druge poslove...
Ovo sto sad napisah...napisah sa nekog zdravorazumskog aspekta...bez imalo emocija...a sto god se budemo mi vise drzali zdravog razuma a potiskivali emocije,bice nam bolje...
Proslost nikako ne treba zaboraviti...treba se je sjecati naravno....ali ne da se svetimo vec da svi mi shvatimo da nam mrznja i rat ne mogu donijeti nista dobro...vec samo muku svima nama...
Bez obzira na vjeru i naciju...ako su nasi pretci ratovali,ako je nasa generacija ratovala...bilo bi idiotski i da nasa djeca sutra ratuju...valjda smo se svi mi dozvali pameti...
Nadam se da me necete pogresno shvatiti... Very Happy
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji email Poseti sajt autora
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Sep 05, 2008

PočaljiPoslao: Wed Dec 01, 2010 6:19 pm    Naslov: Re: 29 novembar,nekad i sad... Odgovoriti sa citatom

Da, ekonomija je ta koja danas vodi glavnu rijec, i oko cega se sve na svijetu vrti. Ja i nemam nista protiv toga.
Ali, imam protiv toga da se ponovo prave neke vjestacke drzave, i da se ujedinjujemo.
Evo, na primjer, pogledajte neke sportske lige na balkanskom nivou. Prave neke ex-yu lige, kupove, sampionate... I skoro svako takmicenje obiljezavaju medjunacionalni inicidenti. Ako nesto ne ide, onda ne ide. Ne moze se nista postici silom.
Mi Srbi smo zivjeli srcem i dusom u utopiji zvanoj Jugosavija i jugoslovenstvo. Dok su ostali narodi izvlaici sopstvenu korist i spremali se za ono sto slijedi, mi smo slijepo vjerovali u bratstvo i jedinstvo.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji email
Mrdja
Site Admin
Site Admin

Pridružio: Feb 09, 2008

PočaljiPoslao: Wed Dec 01, 2010 6:52 pm    Naslov: Re: 29 novembar,nekad i sad... Odgovoriti sa citatom

Ja mislim da je to nasa sirina...niposto manjkavost... Very Happy Wink
Bjelosvjetski hohstapleri razmisljaju jako prosto..za njih postoje samo dobri i losi momci...a u ovoj prici za sviju njih smo mi tyv. "losi momci"..
E sad ta izvikana Srbija je jedina od bivsih nam EX -YU republika ostala multinacionalna dok su sve ostale knezevine etnicki ociscenje...
Znaci ko hoce malo da razmislja sopstvenom glavom, a ne glavom "CNN"-a jako lako ce moci da sabere dva i dva... Very Happy

Sto se tice sporta...ni tu nemam nista protiv da se takmicimo...i za vrijeme stare Juge bilo je skoro "krvi do koljena" na tim utakmicama...pa neka i sad...policija je tu da radi svoj posao..
Evo ovdje u Srbiji...na utakmicama Zvijezde i Partizana imas osjecaj kao da igra Zvijezda protiv Dinama ili Partizan protiv Hajduka... Very Happy ...nema tu pravila...huligan je huligan pa ma kom narodu pripadao..
Ja sam jednom davno imao bliski susret sa navijacima Liverpula i to nikad necu zaboraviti...mada su nasi milion puta gori... Very Happy
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji email Poseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku   Printer Friendly Page     forumKrnjeusa cafe Sva vremena su GMT
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3
Strana 3 od 3

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu
Du kan ikke legge til filer i dette forumet
Du kan ikke laste ned filer fra dette forumet

Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy