Krnjeusa Online  
Toggle Content
Toggle Content Sponzori:
TV Srpski Toronto 1

Toggle Content Main Menu
 Home Community Members options Forumi Traži Web
 Our Sponsors

Toggle Content Coppermine Stats
coppermine
 Albums: 15
 Pictures: 50
  · Views: 16443
  · Votes: 329
  · Comments: 3

Toggle Content Poruke...
Last 10 Forum Messages

Kaladont
Last post by munja in Krnjeusa cafe on Feb 19, 2017 at 12:41:35

Generacija 63/64
Last post by Mrdja in Generacija 60-ih on Sep 18, 2016 at 05:55:52

Sveti Jovan
Last post by dzaja in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Jan 20, 2016 at 10:13:43

UTISCI SA PETROVDANA I GODISNJIH ODMORA
Last post by munja in Moj godisnji odmor on Jul 19, 2014 at 14:27:24

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!
Last post by Mrdja in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Apr 20, 2014 at 14:12:11

HRISTOS SE RODI!!
Last post by TarDo.stupar in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Mar 07, 2014 at 21:58:51

Aktuelno
Last post by TarDo.stupar in Trenutna desavanja u Krnjeusi on Jan 26, 2014 at 21:31:33

Smijesnija strana zivota
Last post by TarDo.stupar in Krnjeusa cafe on Dec 28, 2013 at 00:16:10

Odnos vlasti prema povratnicima
Last post by TarDo.stupar in Povratnici i povratnicki problemi on Dec 28, 2013 at 00:14:40

Kako ste proveli danasnji dan?
Last post by TarDo.stupar in Krnjeusa cafe on Dec 28, 2013 at 00:12:15

Community Forums › Slobodne teme › Krnjeusa cafe › Moto Skup Futog 2008
Moto Skup Futog 2008
Nase slobodno vrijeme
Napiši novu temu   Odgovori na poruku   Printer Friendly Page     forumKrnjeusa cafe
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Mrdja
Site Admin
Site Admin

Pridružio: Feb 09, 2008

PočaljiPoslao: Sun Aug 10, 2008 1:00 am    Naslov: Moto Skup Futog 2008 Odgovoriti sa citatom

Ovaj petak,subota i nedjelja su dani rezervisani za moto susrete u Futogu..
Danas je bio udarni dan i na obali Dunava su se okupili motorasi iz citave Srbije.. i okruzenja..
Pored nekoliko stotina motora sa domacim tablicama primjetio sam i motore iz svih bivsih EX YU republika pa do Madjarske,Austrije,Njemacke i Italije..
Skup je obilovao motorima svih vrsta..kako najnovijim trkalicama ,tako i oldtajmerima ili choperima a bilo je i nekoliko sofisticiranih modela uglavnom rucne izrade i trokolica...
Praznik za oci... Very Happy
Naravno da ovakvi dogadjaji ne mogu da prodju bez zgodnih djevojaka koje su obavezno bile u pratnji momaka koji su motorima dosli ko zna odakle sve u Futog..
Generacijski je bilo jako saroliko...od ljudi zaslih u sestu ili cak sedmu deceniju zivota pa da klinaca koji su su roditeljima dosli na ovu paradu dvotockasa..
Ovakvi dogadjaji se tradicionalno provode uz enormne kolicine piva i trave ...na sve strane su se mogli vidjeti razbacane limenke piva koje su placeni klinci bezuspjesno sakupljali...
Vece je rezervisano za svirke bendova koji uglavnom sviraju tvrdju muziku koja i dolici ovakvim skupovima sa mirisom benzina i piva..
Po meni je ovo mnogo bolji dozivljaj od izvikanog EXIT-a koji ima svrhu da nekolicina hohstaplera uzmu pare od organizacije i prodatih ulaznica...
Cak je bilo prosle ili pretprosle godine hapsenja nekih iz organizacije EXIT-a zbog kojekakvih malverzacija finansijskih..
Sad su se dodatno obezobraznili jer su "navukli" Engleze na EXIT pa nece da odrese kesu i plate nekog ko nesto vrijedi vec dovode kojekakve DJ-eve ili trecerazredne grupe ili tek poneko ime..grupe koja je odavno u penziji..
Zato je vecerasnja svirka Pulskog sastava "Atomsko Skloniste" bila i vise no pun pogodak za takvu manifestaciju.
Nevjerovatno je koliko moze dobro da zvuci trio sacinjen od bubnjara,gitare i bas gitare..pa i sa losijim razglasom kakvo je bilo ovo veceras..
Bruno Langer je zaista otpjevao maestralno sve njihove velike hitove..
Niko ne bi ni pomislio da taj covjek sledece godine puni tacno 60 godina..drzi se vise no odlicno..i malo ljudi zna da je Langer bio vrstan bokser iz generacije Parlova,cak i reprezentativac je bio kao klinac ,ali ljubav ka muzici je prevagnula...
Dugo sam posmatrao kako i sad svira bas gitaru sa puno energije kao i prije 20-30 godina...
Zaista su nam podarili pravi praznik za oci i usi veceras..i dusu naravno:)
Evo slika danasnjih i vecerasnjih posto sam ja nekoliko puta danas odlazio u Futog na skup, a naravno i veceras...

Poslednji izmenio Mrdja dana Sun Aug 10, 2008 2:36 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji email Poseti sajt autora
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Sun Aug 10, 2008 1:05 am    Naslov: Re: Moto Skup Futog 2008 Odgovoriti sa citatom

Naravno da ni ova manifestacija ne moze da prodje bez Krnjeuscana i na skupu sam vidio i Aleksandru Karanovic sa njenim drustvom koja je i sina povela na ovu festu,te sam i njega upoznao Very Happy
Nazad na vrh
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Sun Aug 10, 2008 1:36 am    Naslov: Re: Moto Skup Futog 2008 Odgovoriti sa citatom

Ja sam bio u par navrata tamo, koliko sam vec mogao da ugrabim vremena od posla ,cak sam i sa Kapetanom bio mada ovo i nije njegov svijet ,ali je ipak malo izasao i na ovu vrstu druzenja..
Ali zato sam tamo nasao moju staru ekipu koji se osjecaju kao riba u vodi u ovakvim situacijama...
Moji stari drugari Pedja i Joska...
Prvi je izbjegao iz Siska i u ekipi je poznat po tome sto pojede 'ladno dva kila jagnjetine ,popije pola gajbe piva uz par dzokavaca i najnormalnije vodi firmu i radi..
Naime ima veleprodaju sirove kafe i jedan je od vecih uvoznika i distributera u Novom Sadu..odnedavno se poceo baviti i spedicijom i transportom ..
Kcerke mu studiraju i starija pjeva isto u jednoj ovdasnjoj rok grupi...na tatu je.. Twisted Evil
On, prije podne,kravata ,kancelarija,posao..popodne motor i ludovanje uglavnom negdje uz Dunav...i ja im se prikljucim kad god imam vremena..
Drugi drugar Joska je ljubitelj oldtajmera i vozi uglavnom one stare BMW motocikle na kojima je jos Hitler muvao Evu Braun Very Happy Very Happy ..on se bas i nije nesto posebno snasao , radi u jednoj novinskoj kuci ..
Posjeduje i neki brodic od desetak metara pa cesto i tu zaginemo kad imamo vremena....
Uz ulaznicu na motofest koja je za 3 dana kostala nesto vise od 3 evra se moglo jesti na kazanu u kojem je kuvan odlican vojnicki pasulj pa smo naravno i to iskorisstili da se najedemo.. Twisted Evil
Naravno da je Pedja isao 3 puta da dosipa Very Happy ...
Jedino sto su me maksimalno zezali kako me nije sramota da vozim motor a da pivo ne pijem...
Iskren da budem tesko mi je padalo da ih gledam sa limenkama Jelen piva dok sam se ja patio sa nekom skrnavom pepsi kolom...
Nazad na vrh
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Sun Aug 10, 2008 1:44 am    Naslov: Re: Moto Skup Futog 2008 Odgovoriti sa citatom

Jos neka slika bajkera i stimunga na motofestu Wink
Nazad na vrh
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Sun Aug 10, 2008 2:02 am    Naslov: Re: Moto Skup Futog 2008 Odgovoriti sa citatom

I najzad slag na svemu onom danasnjem..vecerasnja svirka legendarnog "Atomskog Sklonista" Cool
Hvala Brunu na zaista vrhunskom dozivljaju Very Happy

www.youtube.com/watch?v=um7TB6xmq5k
Nazad na vrh
zare_obradovic
Prijatelj Krnjeuse
Prijatelj Krnjeuse

Pridružio: Jun 26, 2008

PočaljiPoslao: Sun Aug 10, 2008 7:51 pm    Naslov: Re: Moto Skup Futog 2008 Odgovoriti sa citatom

CUDNOG LI CUDA

Ej rokeru iz grmooova, otkud motorijada kod tebe kad sam danas bio u Dubici na terenu i mozak su mi popili motori i rika rookera.Ugradjivo sam prozore u jednoj ulici a njih na stotine gore dole.Kad sam zaagalamio na njih par neki slovenac kaze nece vise ,da odem sa njima u bazu peku vola na raznju i ja sa njim na motor kad tamo sve pjano od bika samo se razanj vrti sve pojelo, ja gladan nazad , neko mi mazno vaser vagu i cetri pur pene,tako da sam ljut na motore i motorijade da cu na prvom zasedanju skupstine RS predloziti da se takvi skupovi odrzavaju na teritoriji BiH JEDINO U RISOVCU p nek tamo pojedu bika tako brzo.

Pozdrav svima ROKERIMA i onim koi to nisu.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Photo Gallery
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Mon Aug 11, 2008 9:02 am    Naslov: Re: Moto Skup Futog 2008 Odgovoriti sa citatom

Ovdje u sjevernoj Srbiji postoji gomila kojekakvih manifestacija tipa,kobascijade,slaninijade,sta ga znam cega sve ne ,pa i moto skupova ima dosta.
Sad u Futogu su dijelili neke letke za moto skup u Novom Beceju i vidio sam da pise da su gosti Severina i Zdravko Colic ,sto je ovaj moj drugar Pedja prokomentarisao kao..zesci moto skup u pm ..malo jaci od limunade Very Happy Very Happy
Sto se tice tog kako si rekao rokera iz grmova Very Happy postoji jedna konstanta koje se taj isti drzi, a to je da covjek ne moze da bira mjesto rodjenja, a sve ono poslije uglavnom moze da bira
Tako i ja volim recimo takvu neku muziku,volim motore i kad sam bio klinac zivotna zelja mi je bila da imam onaj mali tomos ,ovdje ga zovu "zoljica". Nemas pojma koliko sam zavidio u to vrijeme Nedji koji je vozio onaj njegov MZ po carsiji ,a ja sam vozio neki bicikl koji sam sastavio od vise bicikala...
Jbga..bila takva vremena da mi je taj Tomos bio neostvareni zivotni san..
Sad je vec drugacije,izmjenjao sam gomilu motora ,prije kretanja u ovaj posao u kojem sam sad imao sam i po 3-4 motora u garazi..sad trenutno imam samo jedan skuter, ali jedinstven..ne znam da li ih jos ima u Srbiji posto se radi o seriji koju je BMW uradio u 4000 komada samo.
Na zimu cu kupiti jos neki enduro da imam za Frusku Goru da odem ,odem ja i sa ovim ali ne mogu bas u sumu sa njim posto je ipak ovo malo bolja igracka da bih je unistavao po blatu..
Nazad na vrh
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Mon Aug 11, 2008 9:40 am    Naslov: Re: Moto Skup Futog 2008 Odgovoriti sa citatom

Evo jos jednog ljubitelja motora iz Krnjeuse...
Miso Stojanovic ili poznatiji kao Miso Mirkov sad zivi u Veterniku i ima zaista raritet od motora ,vlasnik je DKW iz 1953 godine jedan zaista prelijep oldtajmer ..
Zanima me sad jel ima jos neko od nasih tamo ko se bavi motorima ..
Nazad na vrh
draguljce
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Mon Aug 11, 2008 10:04 pm    Naslov: Re: Moto Skup Futog 2008 Odgovoriti sa citatom

E svasta nisam znala da je Miso ljubitelj i motora Exclamation E kakvo prevozno serdstvo on jos nije imo. A nece da se druzi ovde sa nama sram da ga bude...
Ja neznam dali je neko sa nasih krajeva motroras ali gazda Kineskog Zmaja Filipovic V znam da jeste.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Mon Aug 11, 2008 10:12 pm    Naslov: Re: Moto Skup Futog 2008 Odgovoriti sa citatom

I mene je iznenadio Miso kad mi je pokazao ovaj motor jesenas posto sam navikao da me on asocira na kamione i autobuse,ali kad sam vidio ovaj prelijepi motor...ostao sam bez rijeci... Very Happy
Nego gdje ti je taj "Kineski Zmaj" i ko je taj Filipovic posto ne znam da je bilo Filipovica u Krnjeusi..Pilipovica da, ali Filipovica...ne sjecam se bas...

pozz
Nazad na vrh
draguljce
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Tue Aug 12, 2008 7:26 pm    Naslov: Re: Moto Skup Futog 2008 Odgovoriti sa citatom

Kineski restoran u Fruskogorskoj pema strandu. A nije on iz krnjeuse vec iz Jagodine. Ja sam ga spomenula jer je jedan od zaludelih motorasa.
Nazad na vrh
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Tue Aug 12, 2008 9:33 pm    Naslov: Re: Moto Skup Futog 2008 Odgovoriti sa citatom

Ne znam gdje je taj restoran u Fruskogorskoj ,znam za onaj "Dva stapica" na cosku preko puta domova studentskih..tu imam hot spot za domove pa cesto naidjem tu .
A motorasa ima koliko ti volja u Novom Sadu...
Donedavno je bila jedna brvnara kod RST-a ,tamo iza novih domova A i B i tu sam sa ovim mojim drugarima sa slika cesto isao...
Naime lokal je bio klasicna brvnara nesto slicno onim kafanama iz kaubojskih filmova samo sto su te kafane bile sredjene za ovo ovdje... Very Happy
Vikendom su bile svirke uzivo , a ovim danima se pustao stari dobri rock..
Sad na zalost od proljetos to ne radi Sad
Ima jedna radio stanica u gradu sa identicnom muzikom koja se tamo slusala ..Holiday Radio na 107,9 MHz ali sumnjam da se cuje u Karlovcima posto je samo za Novi Sad predajnik.
Taj radio je non stop ukljucen kod mene u autu ..vlasnik stanice Mix je moj dobar drugar i od njega nabavljam muziku za ove moje radio stanice koje sam pustio na mrezi..
Novi Sad bar ne oskudjeva ni sa motorima ni sa motorasima ,a ni sa dobrom muzikom Very Happy
Ali me zanimaju Krnjeuscani..ko se sa tim bavi od nasih otuda...
Valjda ima neko bar od ove mladje generacije Krnjeuskih momaka... ?
Nazad na vrh
Natasha
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Feb 20, 2008

PočaljiPoslao: Tue Aug 19, 2008 7:52 am    Naslov: Re: Moto Skup Futog 2008 Odgovoriti sa citatom

U motore se ne razumijem ama bas nikako,ali volim da ih vidim i cujem njihov zvuk na putu.Ovo su bas lijepa okupljanja za ljubitelje motora.Pozdrav
Nazad na vrh
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Tue Aug 19, 2008 1:59 pm    Naslov: Re: Moto Skup Futog 2008 Odgovoriti sa citatom

Da,bas tako,zaista lijepe manifestacije..nesto slicno nasim zborovima kako mi to kazemo
Bude tu i nadvlacenja konopaca,bacanja guma u dalj,akrobatske voznje motorima,defilea motora kroz naselje...
Sve je to zacinjeno dobrom muzikom ,zgodnim djevojkama i hektolitrima piva..
Miris benzina kad udje jednom u krv,nema sanse da ga se otarasis...
Mnogi moji prijatelji su sad u nekim srednjim godinama poceli da kupuju sebi motore ,bas kao i ja sto sam krenuo sa tim prije desetak godina mozda..
Neki od njih idu redovno na sve te manifestacije koje su poprimile toliko maha da ih ima na svakom koraku sad..
Jedina losa strana je sto usled bahate voznje kojekakvih kretena svaki dan bukvalno se desi poneka saobracajka u kojoj ginu motociklisti..
Ja sam do sad imao dva pada sa motora,prije 6 godina sam mjesec dana hodao kao mumija sav u zavojima ,a prije 4 godine mi je tip presjekao put dok sam ga obilazio pa sam ga direktno udario i odletio sam ni sam ne znam koliko...znam samo da me je hitna pomoc odvezla na hirurgiju i sreca da sam prosao bez preloma ali mi je lijeva noga bila skroz kontuzovana i isto dva mjeseca sam nosio zavoje tad..
Najgore u svemu tome je sto sam takav zavijen morao nekoliko puta da vozim do svabije i nazad,povredjenih nogu.. Neutral
Ne dao bog da se ponovi vise ikad...ali najmanje to od mene zavisi...i kad god sjednem na motor,mogu svasta da ocekujem...
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku   Printer Friendly Page     forumKrnjeusa cafe Sva vremena su GMT
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu
Du kan ikke legge til filer i dette forumet
Du kan ikke laste ned filer fra dette forumet

Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy