Krnjeusa Online  
Toggle Content
Toggle Content Sponzori:

Toggle Content Main Menu
 Home Community Members options Forumi Traži Web
 Our Sponsors

Toggle Content Coppermine Stats
coppermine
 Albums: 15
 Pictures: 50
  · Views: 16443
  · Votes: 329
  · Comments: 3

Toggle Content Poruke...
Last 10 Forum Messages

Kaladont
Last post by munja in Krnjeusa cafe on Feb 19, 2017 at 12:41:35

Generacija 63/64
Last post by Mrdja in Generacija 60-ih on Sep 18, 2016 at 05:55:52

Sveti Jovan
Last post by dzaja in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Jan 20, 2016 at 10:13:43

UTISCI SA PETROVDANA I GODISNJIH ODMORA
Last post by munja in Moj godisnji odmor on Jul 19, 2014 at 14:27:24

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!
Last post by Mrdja in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Apr 20, 2014 at 14:12:11

HRISTOS SE RODI!!
Last post by TarDo.stupar in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Mar 07, 2014 at 21:58:51

Aktuelno
Last post by TarDo.stupar in Trenutna desavanja u Krnjeusi on Jan 26, 2014 at 21:31:33

Smijesnija strana zivota
Last post by TarDo.stupar in Krnjeusa cafe on Dec 28, 2013 at 00:16:10

Odnos vlasti prema povratnicima
Last post by TarDo.stupar in Povratnici i povratnicki problemi on Dec 28, 2013 at 00:14:40

Kako ste proveli danasnji dan?
Last post by TarDo.stupar in Krnjeusa cafe on Dec 28, 2013 at 00:12:15

Community Forums › Slobodne teme › Krnjeusa cafe › proslave
proslave
Nase slobodno vrijeme
Idi na stranu 1, 2  Sledeci
Napiši novu temu   Odgovori na poruku   Printer Friendly Page     forumKrnjeusa cafe
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Jelena
Super aktivni clan Krnjeuse

Pridružio: Feb 16, 2008

PočaljiPoslao: Fri Mar 07, 2008 7:41 am    Naslov: proslave Odgovoriti sa citatom

Sta se slavilo kod nas ..sa povodom i da li se sjecate Novih godina, proslava poslije 8. razreda( ja se toga uopste ne sjecam) i da li smo mi ustvari ista slavili.E, kad je bio Dan skole?
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika
Mrdja
Site Admin
Site Admin

Pridružio: Feb 09, 2008

PočaljiPoslao: Fri Mar 07, 2008 9:06 am    Naslov: Re: proslave Odgovoriti sa citatom

Dan skole je bio 25 maj ako me sjecanje dobro sluzi...ustvari nisam nesto bas siguran....a slavio se 29 novembar isto.
Mada nam je svima ,mislim 29 novembar bio vazniji zbog toga sto je tad kretao...svinjokolj Very Happy
Naravno slavila se Krsna Slava,Bozic i Nova Godina ...
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji email Poseti sajt autora
kenedi
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Feb 11, 2008

PočaljiPoslao: Fri Mar 07, 2008 9:39 am    Naslov: Re: proslave Odgovoriti sa citatom

Ja se sjecam da se u moje vrijeme slavio dan skole. Za dan skole se spremala priredba, a bina za priredbu postavljata je u onaj cosak skole okrenut prema igralistu.Priredbe su pripremali nastavnici sa svojim djacima. Sjecam se da je tu bilo recitacija pjesmi kola skeceva itd. Tu je obavezno bilo takmicenje i u fudbalu gdje su ekipe bile iz Vodjenice, Vrtovca, Risovca i Krnjeuse itd. Neznam ali mislim da je ta moja generacija mozda bila zadnja ili medju zadnjim koje su tako nesto spremali. Taj dan u Krnjeusi je bio kao zbor. Sjecam se da smo kasnije te iste priredbe davali za novu godinu u Risovackoj skoli. Bila je to po mom misljenju naj sretnija generacija. Mada se sjecam da su i starije generacije tako nesto organizovale dok za mladje neznam.
Nazad na vrh
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Fri Mar 07, 2008 10:00 am    Naslov: Re: proslave Odgovoriti sa citatom

Pa tih priredbi se i ja sjecam i te bine ,ali se vise sjecam slasticara iz Petrovca i njegovih plavih termokanti sa sladoledom ,a sjecam se i 29 novembra i priredbi u fiskulturnoj sali kad smo postajali pioniri i dobijali crvene marame..
U toj sali se sjecam i kino predstava...Sutjeska,Neretva,Kozara,Uzicka Republika...naravno po vise puta zbog utvrdjivanja gradiva
Platno je postavljeno bilo na dnu sale a projektori su bili gore iza bine...
I turnira u fudbalu se naravno sjecam...i Petrovdana i Ilindana...pa cak smo isli na zborove i u Bjelaj i na Medeno Polje Smile
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji email Poseti sajt autora
kenedi
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Feb 11, 2008

PočaljiPoslao: Fri Mar 07, 2008 2:09 pm    Naslov: Re: proslave Odgovoriti sa citatom

Kino nisam smio ni pomenuti, jel reko pitace ovi mladji gdje smo mi to zivili.
Sjecam se jos kad je u Krnjeusi bilo par TV-a. Od tih jedan je bio tu gdje je bila banka. Tu je bilo nezaboravno. Gledali smo neko svjetsko prvenstvo u fudbalu iz 60 ili 70. Tu je bio glavni Ljalja i Bobo Novakovic. Ti stari su sjedili u prvim redovima a mi djeca smo stajali na zadnjoj klupi. Bilo je uvijek dupke puno.
Nazad na vrh
Jelena

Pridružio: Feb 16, 2008

PočaljiPoslao: Fri Mar 07, 2008 3:08 pm    Naslov: Re: proslave Odgovoriti sa citatom

Ja se sjecam te sale u skoli. Mi smo bili poslednja generacija koja je primljena u Pionire u toj sali. Nisu imali da nam daju kape i marame pa sa ja nosila sestrinu maramu koju je ona nasljiedila, cinimi se od Nedje a Nedjo od Mise. Kapu mi je sila tetka Desa od nekog radnickog mantila. Za poklon smo dobili Dado cokoladu i neke bonbonei knjizicu. Znam da je i moja baka Mara bila da me gleda i mama. Samo se i nih sjecam iz publike. Znam da sam imala problem da naucim napamet onaj dio u zakletvi..Socijalisticka Federativna republika .
Danas kad postajem pionir, dajem casnu pionirsku rijec da cu marljivo uciti i raditi, slusati straije i roditelje i biti dobar i iskren drug koji drazi svoju rijec... dalje se ne.sjecam. Izgleda da se ja i sada drzim ovog dijela zakletave, posto se ostatka i ne sjecam.
Priredbe su kasnije odrazavane u onom holu ispred zbornice.
Nazad na vrh
ccino
Aktivni clan Krnjeuse
Aktivni clan Krnjeuse

Pridružio: Feb 20, 2008

PočaljiPoslao: Fri Mar 14, 2008 3:20 pm    Naslov: Re: proslave Odgovoriti sa citatom

Jedna generacija pionira imala je bijele kape.
Čini mi se da je baš Nataša nosila tu bijelu kapu.

Inače priredbe u školi su bile često, za 25. novembar, 29. novembar, 22. decembar (tada je bilo takmičenje izvođača), 25. maj a možda i 1. maj (toga se baš ne sjećam).

Ja sam gotovo svaku nešto recitovo, ali sam se u 7 razredu za 29. novembar propisno obruko jer sam zaboravio čitav tekst pjesmice.
To je bila zadnja generacija koja je primljena u SSOJ.
Nazad na vrh
Banchilo
Prijatelj Krnjeuse
Prijatelj Krnjeuse

PočaljiPoslao: Fri Mar 14, 2008 8:28 pm    Naslov: Re: proslave Odgovoriti sa citatom

a nas dvojcu su istjerali iz hora

Pogledaj profil korisnika Pošalji email
Rudi
Aktivni clan Krnjeuse
Aktivni clan Krnjeuse

Pridružio: Feb 15, 2008

PočaljiPoslao: Fri Mar 14, 2008 9:06 pm    Naslov: Re: proslave Odgovoriti sa citatom

Banchilo wrote:
a nas dvojcu su istjerali iz hora
kume mora da ste zjalili
Nazad na vrh
Banchilo
Prijatelj Krnjeuse
Prijatelj Krnjeuse

PočaljiPoslao: Sat Mar 15, 2008 7:23 am    Naslov: Re: proslave Odgovoriti sa citatom

ja sam basirao a on je bio vokal na prvo

pet.sara
Prijatelj Krnjeuse
Prijatelj Krnjeuse

Pridružio: Feb 23, 2008

PočaljiPoslao: Fri Apr 04, 2008 4:48 pm    Naslov: Re: proslave Odgovoriti sa citatom

Ja se sjećam da sam dobila bjelu kapu,crvenu maramu,čokoladu i bombone,a kad sam bila sedmi raz.tada smo postajali omladinci i dobijali smo crvena male knjižice...Bila su to lijepa vremena........
Nazad na vrh
Vesna
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Feb 10, 2008

PočaljiPoslao: Fri Apr 04, 2008 8:37 pm    Naslov: Re: proslave Odgovoriti sa citatom

Bila su to stvarno lijepa vremena.........
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Photo Gallery
Banchilo
Prijatelj Krnjeuse
Prijatelj Krnjeuse

PočaljiPoslao: Fri Apr 04, 2008 8:40 pm    Naslov: Re: proslave Odgovoriti sa citatom

Svaki put kad gledam Lud godine (Zikinu Dinastiju) sjetim se tih vremena.

A i ovo strahovito vraca u prosla vremena, kliknite pa poslusajte
s87.photobucket.com/al...iu_fiu.flv

Poslednji izmenio Banchilo dana Sat Apr 05, 2008 5:08 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh
pet.sara
Prijatelj Krnjeuse
Prijatelj Krnjeuse

Pridružio: Feb 23, 2008

PočaljiPoslao: Fri Apr 04, 2008 9:15 pm    Naslov: Re: proslave Odgovoriti sa citatom

Bane šta da ti kazem moja Sara OBOŽAVA Žiku i Milana i svaki dan gledamo serijal po nekoliko puta!Katastrofa,a ja sam ti opet onda stalno u tom vremenu!
Nazad na vrh
meca
Prijatelj Krnjeuse
Prijatelj Krnjeuse

Pridružio: Nov 12, 2008

PočaljiPoslao: Sun Nov 16, 2008 7:33 am    Naslov: Re: proslave Odgovoriti sa citatom

sad ce moja slava arandjelov dan 21.11.2008. jedva cekam Very Happy Very Happy
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku   Printer Friendly Page     forumKrnjeusa cafe Sva vremena su GMT
Idi na stranu 1, 2  Sledeci
Strana 1 od 2

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu
Du kan ikke legge til filer i dette forumet
Du kan ikke laste ned filer fra dette forumet

Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy