Krnjeusa Online  
Toggle Content
Toggle Content Sponzori:
Freedom-WLAN

Toggle Content Main Menu
 Home Community Members options Forumi Traži Web
 Our Sponsors

Toggle Content Coppermine Stats
coppermine
 Albums: 15
 Pictures: 50
  · Views: 16534
  · Votes: 329
  · Comments: 3

Toggle Content Poruke...
Last 10 Forum Messages

Kaladont
Last post by munja in Krnjeusa cafe on Feb 19, 2017 at 12:41:35

Generacija 63/64
Last post by Mrdja in Generacija 60-ih on Sep 18, 2016 at 05:55:52

Sveti Jovan
Last post by dzaja in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Jan 20, 2016 at 10:13:43

UTISCI SA PETROVDANA I GODISNJIH ODMORA
Last post by munja in Moj godisnji odmor on Jul 19, 2014 at 14:27:24

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!
Last post by Mrdja in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Apr 20, 2014 at 14:12:11

HRISTOS SE RODI!!
Last post by TarDo.stupar in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Mar 07, 2014 at 21:58:51

Aktuelno
Last post by TarDo.stupar in Trenutna desavanja u Krnjeusi on Jan 26, 2014 at 21:31:33

Smijesnija strana zivota
Last post by TarDo.stupar in Krnjeusa cafe on Dec 28, 2013 at 00:16:10

Odnos vlasti prema povratnicima
Last post by TarDo.stupar in Povratnici i povratnicki problemi on Dec 28, 2013 at 00:14:40

Kako ste proveli danasnji dan?
Last post by TarDo.stupar in Krnjeusa cafe on Dec 28, 2013 at 00:12:15

Community Forums › Vijesti iz Krnjeuse › Pitanja u vezi Krnjeuse › Dali i kako organizovati podizanje spomen obiljezja
Dali i kako organizovati podizanje spomen obiljezja
Vasa pitanja o ljudima i dogadjajima u Krnjeusi
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeci
Napiši novu temu   Odgovori na poruku   Printer Friendly Page     forumPitanja u vezi Krnjeuse
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Mrdja
Site Admin
Site Admin

Pridružio: Feb 09, 2008

PočaljiPoslao: Wed Dec 02, 2009 12:34 am    Naslov: Re: Dali i kako organizovati podizanje spomen obiljezja Odgovoriti sa citatom

Dobio sam veceras mail od predsjednika Krnjeuske Mjesne Zajednice...Milovana Ostojica koji cu sad samo kopirati ovdje ,a vidjecu kad stignem da to nekako sve uklopim u jednu cjelinu i postavim na sajt.
Evo teksta :

MJESNA ZAJEDNICA KRNJEUSA
-SAVJET MJESNE ZAJEDNICE-

Dragi nasi zemljaci u zemlji i inostranstvu,obavjestavamo vas da smo pokrenuli inicijativu za podizanje spomen obiljezja poginulim borcima i civilnim zrtvama proteklog rata.
Posto gradjani mjesne zajednice nisu u stanju sami da finansiraju ovaj projekat,zamoljavamo vas da svojim novcanim prilozima u granicama svojih mogucnosti pomognete izgradnju spomen obiljezja.
Pozivamo vas da zajedno u znak zahvalnosti i postovanja onima koji vise nisu sa nama izgradimo spomen obiljezje koje ce nas vjecno sjecati na njih.
S postovanjem,

SWIFT HAABBA2B
HYPO ALPE-ADRIA-BANK AD
ALEJA SVETOG SAVE 13 BANJA LUKA

IBAN BA395520123378757310
JEVIC MILANKO
BOS.PETROVAC BOSNA I HERCEGOVINA

KRNJEUSA 1.12.2009.
PREDSJEDNIK MJESNE ZAJEDNICE: MILOVAN OSTOJIC

A evo moze i ovako .... slikovito Smile

Poslednji izmenio Mrdja dana Thu Dec 03, 2009 12:56 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji email Poseti sajt autora
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Sep 05, 2008

PočaljiPoslao: Thu Dec 03, 2009 12:08 am    Naslov: Re: Dali i kako organizovati podizanje spomen obiljezja Odgovoriti sa citatom

Drago, pozdravljam postavljanje apela na naslovnu stranu.
Nadam se da ce se nasi ljudi odazvati ovom apelu za pomoc, a poseban odaziv ocekujem od clanova ovog foruma. Smatram da neki skromni novcani izdatak nece nikome ugroziti egzistenciju. Ako se svako od nas odrekne nekih bespotrebnih stvari, i taj novac usmjeri za pomoc ovoj akciji, ucinice dobro djelo. Taj novac je dobro dosao za uspjesnu realizaciju ovog projekta.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji email
dzaja
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Nov 12, 2008

PočaljiPoslao: Thu Dec 03, 2009 3:11 pm    Naslov: Re: Dali i kako organizovati podizanje spomen obiljezja Odgovoriti sa citatom

Da, odazvaću se naravno i učestvovati u akciji Very Happy Very Happy
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Thu Dec 03, 2009 9:07 pm    Naslov: Re: Dali i kako organizovati podizanje spomen obiljezja Odgovoriti sa citatom

Naravno da svi mi trebamo, koliko ko moze naravno,da ucestvujemo u svemu ovome posto je realno to nas dug.
To sto mi svi odvojimo i platimo je mnogo manje od onoga sa cim su nasi najblizi placali tamo...sopstvenim zivotima i dao bog da se nikad ovako tim ljudima nismo morali oduzivati....
Neutral
Nazad na vrh
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Tue Dec 29, 2009 12:12 am    Naslov: Re: Dali i kako organizovati podizanje spomen obiljezja Odgovoriti sa citatom

Posto sam tek danas isao poslom do banke, iskoristio sam priliku da uplatim neku sumu za ovo spomen obiljezje u Krnjeusi i samo da dodam da je potrebno navesti i adresu Jevica...
Posto nisam bio siguran u tacnu adresu,nazvao sam Milovana Ostojica da ga pitam gdje je trenutno Jevic ,pa sam stavio adresu Krnjeusa bb...i tako je uplata prosla.
E sad ne znam koliko se kome isplati da salje novac ovako...
Za manju sumu novca koja se uplacuje iz Srbije i nije bas pametno ovako posto bilo kakva devizna transkacija se naplacuje minimum 1000 dinara sto je nesto malo vise od 10 evra...
Za malo ozbiljniju sumu se isplati ovako ,ali posto ja kontam da je u Srbiji losa situacija ...skoro pa isto kao i u Krnjeusi ,onda bi najpametnije bilo da nasi ljudi koji zive u Srbiji uplacuju dinarske sume na jedan ziro racun u Srbiji pa da se tako prikupljen novac ili odnese u Krnjeusu ili se uplati ovako kako sam ja to danas ucinio sa mog deviznog racuna...
Vidjecu sa Milovanom pa mozda bi bilo najpametnije da se pare iz Srbije uplate na neciji racun ovamo...sto se mene tice moze i na neki moj racun pa da ja tako prikupljen novac prebacim tamo...
Naravno ako se sloze oni tamo u Krnjeusi i ako se vi ovdje slozite...to jest ako ne sumnjate da cu pare da pronevjerim Very Happy
Sto se tice Amerike i Kanade ...tamo je rasprostranjen Pay Pal nacin placanja ,a ja isto posjedujem razradjen i takav nacin placanja onda bih i to mogao da preuzmem isto,samo da bi nasi ljudi sto jeftinije i sto efikasnije prikupili novac.
Glupo mi je da neko plati banci vise para no sto posalje za ovu svrhu...
Naravno svacija uplata ce biti objavljena na ovom sajtu..ko je i koliko uplatio para..i kad naravno..
Nazvao sam Milovana danas,ali cu se cuti jos sa njim oko svega ovoga..
Ne volim bas nesto da se petljam oko ovakvih stvari posto znam da ce sigurno biti komentara kao...eno ga izlazi po kafanama sa mojim parama Twisted Evil ali sta da mu radim...bolje i da se ovo odradi valjano no nikako...a vec sam oguglao na kojekakve price..
Nazad na vrh
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Tue Dec 29, 2009 6:01 pm    Naslov: Re: Dali i kako organizovati podizanje spomen obiljezja Odgovoriti sa citatom

Drago, ne bih se slozio da ce biti nekih prozivki na tvoj racun, jer svima ovdje je jasno koliko ti volis Krnjeusu, i koliko si privrzen ovoj akciji.
Sto se tice procedure oko uplate, poznato mi je da je malo komplikovano, i da uzimaju veliku proviziju. Zato preporucujem onima koji imaju mogucnost, da novac uplate licno kod Mice Jevice, na ruke, i da za to dobiju priznanicu.
Nazad na vrh
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Tue Dec 29, 2009 7:47 pm    Naslov: Re: Dali i kako organizovati podizanje spomen obiljezja Odgovoriti sa citatom

Volim ja...ali je pitanje koliko Krnjeuscani gotive mene Very Happy
Salu na stranu....
I ja se slazem da je nabolje dati Mici pare na ruke, ali ima nasih ljudi svuda po svijetu...i svako od njih da se odrekne samo jednog izlaska na rucak sa prijateljima...vise nam ni ne treba..
Treba svakako izbjeci da banke ne uzimaju vise od priloga koji bi ljudi odvojili od srca za to tamo...
Ako bi se samo pametno organizovali svako bi odvojio u skladu sa svojim mogucnostima neku novcanicu da se to uradi dolje..
Uskoro cu pokrenuti ovdje nesto slicno i za taj nas Etno Muzej koji bi se izgradio u Celarevu posto sam dogovorio sa Svetom Kacarem sve oko toga ali mislim da ce pravi potez biti organizaovanje svega toga na facebook-u...za nas Krajisnike..
Zasto ne iskoristiti neke globalne medije za jako pametne stvari.. Smile
Samo da navatam vremena da se malo naspavam i da spremim i to..
Ako stignem sad za praznike...bice super..
Nazad na vrh
Natasha
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Feb 20, 2008

PočaljiPoslao: Thu Jan 07, 2010 8:37 am    Naslov: Re: Dali i kako organizovati podizanje spomen obiljezja Odgovoriti sa citatom

Svaka cast Drago.Pozdrav Very Happy
Nazad na vrh
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Sat Jan 09, 2010 10:40 pm    Naslov: Re: Dali i kako organizovati podizanje spomen obiljezja Odgovoriti sa citatom

Za Badnje vece sam bio sa Milovanom Ostojicem, Micom Jevic i ostalom ekipom, koja je angazovana oko ovog projekta.
Nevjerovatno je koliko energije i truda ulazu da bi se uradio ovaj spomenik. U planu je da za Petrovdan bude otkrivanje spomenika.
Jos uvijek je najveci problem novac, pa ovom priliko ponovo apelujem na sve ljude dobre volje da pomognu u skladu sa svojim mogucnostima.
Najbolje da novac daju licno na ruke, o cemu ce dobiti potvrdu. Svi koji daju dobrovoljni prilog, dobice zahvalnicu, za pomoc akciji.
Nazad na vrh
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Sat Jan 09, 2010 11:46 pm    Naslov: Re: Dali i kako organizovati podizanje spomen obiljezja Odgovoriti sa citatom

Ja ocekujem od Milovana da mi posalje spisak svih osoba koje su se odazvale ovoj akciji pa da ih pomenemo u ovoj nasoj virtualnoj Krnjeusi.
Do Petrovdana ima jos dosta vremena i mnogi ce sigurno pozeljeti da se i njihovo ime pomene u ovoj humanitarnoj akciji ,sto je na kraju krajeva i nasa moralna obaveza..
Onaj ko se nije odazvao do sad ...odazvace se u nekom narednom periodu i oko ovoga moramo biti zaista svi mi jako slozni...
I naravno da insistiramo da spomen obiljezje bude u centru Krnjeuse ,zajedno sa spomenicima iz drugog svjetskog rata ,a ne da nam neko odredjuje gdje cemo ga postaviti ,posto na to niko ni nema pravo, sem nas Krnjeuscana...
Ne petljamo se ni mi u nicije lokalne poslove i isto tako ne treba da dozvolimo da se neko petlja u ono sto se tice nas samih...
Jer ako mi ne budemo drzali do sopstvenog dostojanstva,drugi ce sigurno drzati jos manje...
Nazad na vrh
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Sun Jan 10, 2010 7:29 pm    Naslov: Re: Dali i kako organizovati podizanje spomen obiljezja Odgovoriti sa citatom

Sto se tice spiska, jos ni oni ne znaju koliki je odaziv, jer su bili ovi praznici. Inace, i oni planiraju napraviti spisak, koji ce biti istaknut na javnom mjestu.
Mjesto za postavljanje, ce ipak biti dvoriste crkve, jer je nemoguce dobiti odobrenje od opstinskih vlasti, da se spomenik radi u centru.

Ja vodim pregovore ovih dana da se sastanem sa Pantelijom Curguzom, predsjednikom boracke organizacije RS. Mislim da ce i oni pomoci podizanje spomenika.
Nazad na vrh
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Sun Jan 10, 2010 8:33 pm    Naslov: Re: Dali i kako organizovati podizanje spomen obiljezja Odgovoriti sa citatom

Ne bih ja ni trazio dozvolu od opstine ...vec bih spomen obiljezje postavio u centru...a oni neka dolaze pa neka ga ruse...a ima televizija da to snime i da to ide u javnost...
Valjda ce ovi nasi saznati ovih dana kakav je odziv bio ...i ja cekam da mi jave i posalju spisak ljudi koji su se odazvali do sad..
Poslije cemo vidjeti kako i sta dalje...mada ako smo iole ljudi sto bi rekao nas pokojni patrijarh ,onda zaista nebi trebalo da bude problema oko toga...
Nazad na vrh
Natasha
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Fri Jan 15, 2010 2:05 pm    Naslov: Re: Dali i kako organizovati podizanje spomen obiljezja Odgovoriti sa citatom

TarDo.stupar wrote:
Za Badnje vece sam bio sa Milovanom Ostojicem, Micom Jevic i ostalom ekipom, koja je angazovana oko ovog projekta.
Nevjerovatno je koliko energije i truda ulazu da bi se uradio ovaj spomenik. U planu je da za Petrovdan bude otkrivanje spomenika.
Jos uvijek je najveci problem novac, pa ovom priliko ponovo apelujem na sve ljude dobre volje da pomognu u skladu sa svojim mogucnostima.
Najbolje da novac daju licno na ruke, o cemu ce dobiti potvrdu. Svi koji daju dobrovoljni prilog, dobice zahvalnicu, za pomoc akciji.
Bas ti hvala za ovu informaciju .Ja sam i razmisljala da to upravo tako i uradim.Sad znam da je i sa njihove strane (organizatora) to moguce.Pozdrav Very Happy
Nazad na vrh
Natasha
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Fri Jan 15, 2010 2:09 pm    Naslov: Re: Dali i kako organizovati podizanje spomen obiljezja Odgovoriti sa citatom

TarDo.stupar wrote:
Sto se tice spiska, jos ni oni ne znaju koliki je odaziv, jer su bili ovi praznici. Inace, i oni planiraju napraviti spisak, koji ce biti istaknut na javnom mjestu.
Mjesto za postavljanje, ce ipak biti dvoriste crkve, jer je nemoguce dobiti odobrenje od opstinskih vlasti, da se spomenik radi u centru.

Ja vodim pregovore ovih dana da se sastanem sa Pantelijom Curguzom, predsjednikom boracke organizacije RS. Mislim da ce i oni pomoci podizanje spomenika.
Ne znam samo ko je odobrio onaj spomenik u sred Petrovca, napravili su ga skoro na sred puta.I to pitanje treba da se postavi opstinskim vlastima i da navedu valjane razloge zbog cega se spomenik ne moze postaviti medju vec postojecim spomenicima ,ukoliko za to postoji dobar plan.Pozdrav
Nazad na vrh
Vera
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Feb 15, 2008

PočaljiPoslao: Sat Jan 16, 2010 3:57 pm    Naslov: Re: Dali i kako organizovati podizanje spomen obiljezja Odgovoriti sa citatom

Jel mozete ovde da date neki broj tel. ili mob. od datog gospodina Jevic Milanka,da bi ga nasli licno u Petrovcu i dali mu pare???

Hvala!
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku   Printer Friendly Page     forumPitanja u vezi Krnjeuse Sva vremena su GMT
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeci
Strana 4 od 10

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu
Du kan ikke legge til filer i dette forumet
Du kan ikke laste ned filer fra dette forumet

Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy