Krnjeusa Online  
Toggle Content
Toggle Content Sponzori:

Toggle Content Main Menu
 Home Community Members options Forumi Traži Web
 Our Sponsors

Toggle Content Coppermine Stats
coppermine
 Albums: 15
 Pictures: 50
  · Views: 16534
  · Votes: 329
  · Comments: 3

Toggle Content Poruke...
Last 10 Forum Messages

Kaladont
Last post by munja in Krnjeusa cafe on Feb 19, 2017 at 12:41:35

Generacija 63/64
Last post by Mrdja in Generacija 60-ih on Sep 18, 2016 at 05:55:52

Sveti Jovan
Last post by dzaja in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Jan 20, 2016 at 10:13:43

UTISCI SA PETROVDANA I GODISNJIH ODMORA
Last post by munja in Moj godisnji odmor on Jul 19, 2014 at 14:27:24

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!
Last post by Mrdja in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Apr 20, 2014 at 14:12:11

HRISTOS SE RODI!!
Last post by TarDo.stupar in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Mar 07, 2014 at 21:58:51

Aktuelno
Last post by TarDo.stupar in Trenutna desavanja u Krnjeusi on Jan 26, 2014 at 21:31:33

Smijesnija strana zivota
Last post by TarDo.stupar in Krnjeusa cafe on Dec 28, 2013 at 00:16:10

Odnos vlasti prema povratnicima
Last post by TarDo.stupar in Povratnici i povratnicki problemi on Dec 28, 2013 at 00:14:40

Kako ste proveli danasnji dan?
Last post by TarDo.stupar in Krnjeusa cafe on Dec 28, 2013 at 00:12:15

Community Forums › Vijesti iz Krnjeuse › Pitanja u vezi Krnjeuse › Dali i kako organizovati podizanje spomen obiljezja
Dali i kako organizovati podizanje spomen obiljezja
Vasa pitanja o ljudima i dogadjajima u Krnjeusi
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeci
Napiši novu temu   Odgovori na poruku   Printer Friendly Page     forumPitanja u vezi Krnjeuse
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Mrdja
Site Admin
Site Admin

Pridružio: Feb 09, 2008

PočaljiPoslao: Sun Feb 21, 2010 8:45 pm    Naslov: Re: Dali i kako organizovati podizanje spomen obiljezja Odgovoriti sa citatom

Ma da...bitno da se to uradi ,a ko ce sta da prica to je vec njegov licni problem...
Onaj ko me zna licno ,zna kakav sam,a i na forumu su i ovi koji me ne znaju ,mogli da mi upoznaju karakter... Smile
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji email Poseti sajt autora
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Mon Mar 29, 2010 9:45 pm    Naslov: Re: Dali i kako organizovati podizanje spomen obiljezja Odgovoriti sa citatom

Evo posto je proslo vise od mjesec dana od kad sam postavio na naslovnu stranicu ovog foruma moj privatni broj ziro racuna sa obavjestenjem da se uplate i na njega mogu izvrsiti ,pa da ja taj eventualni novac preusmjerim u Krnjeusu.
Danas sam po prvi put od tad pogledao stanje na racunu ,sve u nadi da ce se ipak neko od nas ovoliko Krnjeuscana koji smo u Srbiji, sjetiti da uplati makar simbolicnih sto dinara na taj racun i da makar pokaze dobru volju za tu akciju oko podizanja spomenika ....medjutim na nasu zalost..niko ziv ni jednog jedinog dinara nije uplatio... Confused
Ovdje sad vise nema onog opravdanja da nije bilo uplata iz Srbije zbog visokih bankarskih provizija....ovdje je svako mogao kad je placao komunalije i kojekakve racune da odvoji dal 100 ili 1000 dinara i da uz proviziju od desetaak dvadeset dinara to uplati na ovaj racun ,ali nikom to na zalost nije ni palo na pamet...
Ujescu se za prst sad da se suzdrzim svakog komentara...ali najblaze receno...ona nasa Krnjeusa je ipak zasluzila barem malo nase paznje...ako ni zbog cega ,a ono zbog toga sto nas je iznjedrila i poslala u bijeli svijet i svi ti nasi ljudi koji su ostavili sopstvene zivote za nas sviju tamo su zasluzili mnogo vise od ovoga kako im mi sad vracamo..jer oni su ulozili ono najvrednije sto su imali...zivot... Neutral

A mi ??????

Evo nadjoh ovu sliku ,na ovom sajtu..pa je jos jednom pogledajte dragi moji Krnjeuscani..

Poslednji izmenio Mrdja dana Wed Apr 21, 2010 11:28 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh
Vera
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Feb 15, 2008

PočaljiPoslao: Tue Mar 30, 2010 6:17 am    Naslov: Re: Dali i kako organizovati podizanje spomen obiljezja Odgovoriti sa citatom

Nemam reci!!!
Prosto ne verovatno!!!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Tue Mar 30, 2010 10:54 am    Naslov: Re: Dali i kako organizovati podizanje spomen obiljezja Odgovoriti sa citatom

Krnjeuska posla...sami o sebi sve kazemo, a da nam niko to ne treba reci.
Uglavnom smo svi na rijecima jaki,iz razloga sto one ne kostaju nista nikoga...ali kad treba uciniti nesto pametno onda nas nema nigdje.
Svakome na njegov obraz...znam jedino za sebe da cu i dalje raditi kao sto sam i do sad radio jer ja jednostavno imam potrebu neku unutrasnju za tim...osjecam neki moj moralni dug da uradim bilo sta pametno za opste dobro naseg mjesta..
Da smo svi isti nebi ni valjalo...ali zaista ne mogu da shvatim da nikom nije palo na pamet ni tih jebenih 100 ili 1000 dinara da uplati...izvinjavam se na izrazu..ali je to najblaze u odnosu na ono sto trenutno osjecam...
Idem da radim...bar da ne razmisljam o svemu ovome.. Neutral
Nazad na vrh
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Sep 05, 2008

PočaljiPoslao: Tue Mar 30, 2010 8:09 pm    Naslov: Re: Dali i kako organizovati podizanje spomen obiljezja Odgovoriti sa citatom

E, moj Drago, ja ne znam sta vise da dodam na ovo sto si ti napisao!
U stvari znam sta bi napisao, ali cu se suzdrzati.
Svaki put kada udjem na sajt, pogledam naslovnu stranu sa spiskom, i budem razocaran.
Prije neki dan sam bio sa Milovanom. Obecali su neke pare iz Ministarstva, ali to nece biti dovoljno. Planiraju ici od kuce do kuce u Krnjeusi, da sakupe razliku.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji email
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Tue Mar 30, 2010 8:40 pm    Naslov: Re: Dali i kako organizovati podizanje spomen obiljezja Odgovoriti sa citatom

Imao bih ja mnogo toga da kazem o nama Krnjeuscanima,o nasim naravima,nasim karakterima,o svima nama onako u globalu..ali mislim da ovaj sajt nije mjesto za to.
Razlog je jako prost...napravio sam sve ovo na netu za nase mjesto i o nasem mjestu i pokusavam da se sto je moguce vise odnosim profesionalno prema svemu ovome i da sto manje licnih emocija iznosim ovdje,mada nekad zaista ne mogu da se savladam i kazem ponesto, ali to je zaista daleko od onoga sto kazem svakom nasem Krnjeuscaninu u licnim razgovorima kad se sretnemo...
U takvim razgovorima zaista nemam dlake na jeziku i ko god je sa mnom licno razgovarao zna jako dobro sta mislim o svemu tome...

A ako ti nasi ljudi dolje ,budu prinudjeni da krenu od vrata do vrata da sakupljaju novac...bice to nevidjena sramota za nas koji smo van Krnjeuse...
U Krnjeusi su sad samo oni koji nisu imali nikakve druge alternative ...i tamo ljudi nemaju ni za osnovne ljudske potrebe ,a ne da daju novac za spomenik...a vjerujem da ce ga prije i oni dati od nas koji smo sa strane i koji smo jako brzo zaboravili korijene...
Nas nekoliko hiljada smo razasuti svuda po svijetu i svi da odvojimo para u vrijednosti jedne kutije cigareta,napravaili bismo to davno...
Ipak nekome je i ta kutija cigareta izgleda vrijednija od necijeg zivota...
Na zalost!! Neutral
Nazad na vrh
dijana
Aktivni clan Krnjeuse
Aktivni clan Krnjeuse

Pridružio: Jul 13, 2009

PočaljiPoslao: Tue Mar 30, 2010 9:13 pm    Naslov: Re: Dali i kako organizovati podizanje spomen obiljezja Odgovoriti sa citatom

Nebih da me iko proziva po forumima,nema namjeru da uplacivam novac preko banaka,nego cu licno da dam nekom ko te pare skuplja kad odem tamo ili ce moj brat da da u moje ime ukoliko se pare budu skupljale prije nego sto odem.
Nazad na vrh
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Tue Mar 30, 2010 11:12 pm    Naslov: Re: Dali i kako organizovati podizanje spomen obiljezja Odgovoriti sa citatom

Dijana nicije ime ovdje nije pomenuto...svako ce da radi onako kako misli da treba da radi...
Ovdje se generalno radi o jako velikoj razocaranosti u nikakav odziv nasih ljudi povodom ove akcije..
Lijepo od tebe zaista sto imas namjeru da se ukljucis u ovu akciju Smile
Nadam se da ce i ostali koji ovo citaju,a ima ih dosta koliko vidim..
Nazad na vrh
Ružica
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Jul 20, 2008

PočaljiPoslao: Wed Mar 31, 2010 6:25 am    Naslov: Re: Dali i kako organizovati podizanje spomen obiljezja Odgovoriti sa citatom

ojojj ovako.. nebi puno ..istina moje ime nije na spisku al svakako ?u u?estvovati ..?ekam da idem tamo mada nije problem ni uplate al neznam ni ja a ni ve?ina do kad????????..sve mislimo ima se vremena ..jedna verzija je da se za Petrovdan postavlja a druga da se tad novac skuplja ...a sad kako vidim da je plan da se ide po ku?ama onda pretpostavljam da se zna i zadnja verzija ....KAD...to bi olakšalo svima i znalo bi se ko želi u?estvovati mora do tad ............
Nazad na vrh
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Wed Mar 31, 2010 9:35 pm    Naslov: Re: Dali i kako organizovati podizanje spomen obiljezja Odgovoriti sa citatom

Kao sto Drago rece, ovdje nije niko poimenicno prozvan, vec se radi o generalno losim, medjusobnim odnosima ljudi u Krnjesi, a ova akcija je samo ogledalo toga.
I meni je drago da jos ljudi planira da se ukljuci u akciju.
Nazad na vrh
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Thu Apr 01, 2010 7:25 pm    Naslov: Re: Dali i kako organizovati podizanje spomen obiljezja Odgovoriti sa citatom

TarDo.stupar wrote:
Kao sto Drago rece, ovdje nije niko poimenicno prozvan, vec se radi o generalno losim, medjusobnim odnosima ljudi u Krnjesi, a ova akcija je samo ogledalo toga.
I meni je drago da jos ljudi planira da se ukljuci u akciju.

Zato je mene i iznenadilo sto se Dijana osjetila prozvanom..
Nije mi bila namjera da nikoga licno prozivam ,ali posto sam profesionalo deformisan vec oko kompova ,vidim posjete ovom sajtu ,vidim IP adrese ,znam odakle dolaze te IP adrese i znam je ovaj sajt i te kako posjecen i da nema sanse a da neko kaze nisam upoznat sa tim..
E sad je vec druga prica da li ce se neko ukljuciti u akciju ili nece...da li ce licno dati novac ili ce uplatiti na racun...
Moja namjera je bila da pomognem ,da se uplati na moj racun ovdje u Srbiji jer tu nema onda postanskih troskova...za 1000 dinara recimo mozda posta uzme 50 dinara..sto je beznacajno a onda bih ja nasao nacina da te pare prebacim u Krnjeusu...ako nista platio bih ja bankarsku proviziju i to proslijedio dolje..
Medjutim realno gledano da je neko zelio da uplati,uplatio bi i ovako...ali ipak treba postovati svaciju zelju da uradi kako je zamislio to.
Mada koliko se Krnjeuscana odazvalo ovoj akciji s punim pravom najblaze receno mogu reci da sam razocaran...
Naravno da sam se opet ugrizao za prst Neutral ,posto sam pametniji kad cutim
Nazad na vrh
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Sat Apr 03, 2010 10:05 pm    Naslov: Re: Dali i kako organizovati podizanje spomen obiljezja Odgovoriti sa citatom

Bez uvrede bilo koga, ali i treba da budu prozvani Exclamation
Sta vise treba uciniti da se jednom slozimo Question .
Kako bi tek onda pomogli nekom pojedincu da mu zatreba, ne daj Boze za zivot ili lijek? Vjerovatno isto ovako.
Znam da su u Krnjesi nekoliko puta sakupljali novac da pomognu nekima kojima je to neophodno, i uvijek su novac davali ljudi koji tamo zive.
A znamo da su se tamo vratili samo oni koji nisu imali gdje drugo otici, a poznato nam je kako zive....
Necu dalje Twisted Evil
Nazad na vrh
Vera
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Feb 15, 2008

PočaljiPoslao: Mon Apr 05, 2010 9:17 am    Naslov: Re: Dali i kako organizovati podizanje spomen obiljezja Odgovoriti sa citatom

E vala bas TarDo!
Kako bi onda pomogli nekog pojedinca tamo ugrozenog nedaj boze od bolesti ili bilo cega sto nas sve moze snaci u danasnje cudno vreme!
Nazad na vrh
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Mon Apr 05, 2010 9:26 am    Naslov: Re: Dali i kako organizovati podizanje spomen obiljezja Odgovoriti sa citatom

Ja sam danas sa naslovne stranice ovog foruma sklonio moj ziro racun posto nema smisla da stoji bez veze tu,...nema smisla cak ni ovo od nase mjesne zajednice..al ajde...nek stoji do Petrovdana..
Ne treba prozivati nikoga javno jer je ovo dobra volja svakoga od nas...neko ima potrebu da pomogne i zeli to...neko mozda nema para...ima tu gomila razlicitih faktora koji uticu..
Ali definitivno sam i ja vise no siguran da ce onaj nas covjek koji se vratio u Krnjeusu i koji nema para ni djetetu svesku da kupi za skolu ,takav ce prodati jagnje i dace pare za spomenik za razliku od mnogih nas koji idemo na kojekakva ljetovanja ili zimovanja ili koji odemo u kafanu i natrpamo stotine evra nekoj dekoltiranoj pjevaljki...
U globalu smo jako neslozni kao mjesto,jako zavidni jedni drugima i bez imalo saosjecajnosti prema tim nasim ljudima tamo..
Uglavnom smo svi retoricki mnogo jaki ...a svi cekamo da to neko drugi uradi umjesto nas samih...
Ponekad mi naidje ona suluda misao kroz glavu...ko zna zasto je dobro sto su nas "razbucali" svuda po svijetu..
Evo ni na netu nismo mogli zajedno...kad sam ovo sve postavio ,svi smo se sakupili u momentu ovdje..ali na zalost za kratko...sastali smo se da bi smo se odmah izdjelili po svim arsinima..odmah se naslo par mudrosera da prave separee...da se odvajaju ...identicno kao sto se nekad u "Malom Raju" u separeu izdvajala ona umisljena "graCka" Twisted Evil od seoske raje...uvijek je u toj nasoj Krnjeusi bilo kojekakvih pacenika koji su samo mutili vodu..
Da mi je docekati da se bar jednom oko necega slozimo nebi mi bilo zao da umrem...usijane glave nikako da shvate da je taj nas zavicaj jedino sto nam je ostale i sto treba da nas spaja...a ne da nas razdvaja...
Nazad na vrh
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Mon Apr 12, 2010 8:48 pm    Naslov: Re: Dali i kako organizovati podizanje spomen obiljezja Odgovoriti sa citatom

Ako uopste dodje do podizanja tog spomen obiljezja (a nadam se da ce doci), zamislite da na njega postave tekst: SPOMENIK PODIZE BORACKA ORGANIZACIJA, BEZ POMOCI SUGRADJANA POGINULIH.
Mislim da je to sramota koja ce na kraju da se i dogodi. Bas me zanima kako ce mnogi proci pored tog spomenika (da li ce skretti pogled i pognuti glavu) ili donijeti cvijece (vjerovatno ce im i cvijece biti prevelik trosak)
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku   Printer Friendly Page     forumPitanja u vezi Krnjeuse Sva vremena su GMT
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeci
Strana 7 od 10

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu
Du kan ikke legge til filer i dette forumet
Du kan ikke laste ned filer fra dette forumet

Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy