Krnjeusa Online  
Toggle Content
Toggle Content Sponzori:
Freedom-WLAN

Toggle Content Main Menu
 Home Community Members options Forumi Traži Web
 Our Sponsors

Toggle Content Coppermine Stats
coppermine
 Albums: 15
 Pictures: 50
  · Views: 16443
  · Votes: 329
  · Comments: 3

Toggle Content Poruke...
Last 10 Forum Messages

Kaladont
Last post by munja in Krnjeusa cafe on Feb 19, 2017 at 12:41:35

Generacija 63/64
Last post by Mrdja in Generacija 60-ih on Sep 18, 2016 at 05:55:52

Sveti Jovan
Last post by dzaja in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Jan 20, 2016 at 10:13:43

UTISCI SA PETROVDANA I GODISNJIH ODMORA
Last post by munja in Moj godisnji odmor on Jul 19, 2014 at 14:27:24

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!
Last post by Mrdja in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Apr 20, 2014 at 14:12:11

HRISTOS SE RODI!!
Last post by TarDo.stupar in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Mar 07, 2014 at 21:58:51

Aktuelno
Last post by TarDo.stupar in Trenutna desavanja u Krnjeusi on Jan 26, 2014 at 21:31:33

Smijesnija strana zivota
Last post by TarDo.stupar in Krnjeusa cafe on Dec 28, 2013 at 00:16:10

Odnos vlasti prema povratnicima
Last post by TarDo.stupar in Povratnici i povratnicki problemi on Dec 28, 2013 at 00:14:40

Kako ste proveli danasnji dan?
Last post by TarDo.stupar in Krnjeusa cafe on Dec 28, 2013 at 00:12:15

Community Forums › Slobodne teme › Krnjeusa cafe › Kucni ljubimci
Kucni ljubimci
Nase slobodno vrijeme
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Napiši novu temu   Odgovori na poruku   Printer Friendly Page     forumKrnjeusa cafe
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Cana
Novi clan Krnjeuse

Pridružio: May 31, 2008

PočaljiPoslao: Fri Aug 05, 2011 5:29 am    Naslov: Re: Kucni ljubimci Odgovoriti sa citatom

Puno ti hvala na slikama ,to je pas od moje mame,jedva cekam da ga vidim ,veliki pozdrav
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Sep 05, 2008

PočaljiPoslao: Fri Aug 05, 2011 12:05 pm    Naslov: Re: Kucni ljubimci Odgovoriti sa citatom

Nema na cemu.
Nebi te izgleda drugacije natjerali da se ovdje oglasis Very Happy Wink
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji email
Mrdja
Site Admin
Site Admin

Pridružio: Feb 09, 2008

PočaljiPoslao: Sat Aug 27, 2011 7:31 pm    Naslov: Re: Kucni ljubimci Odgovoriti sa citatom

evo moja Una porasla Smile
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji email Poseti sajt autora
seljancica
Super aktivni clan Krnjeuse
Super aktivni clan Krnjeuse

Pridružio: Apr 29, 2008

PočaljiPoslao: Tue Aug 30, 2011 1:19 am    Naslov: Re: Kucni ljubimci Odgovoriti sa citatom

Mnogo lepa. Ja sam prosle godine kada sam bila kod moih nasla na ulici jedno maleno i nisam mogla da ga ostavi nega sam ga donela mojima da ga cuvaju inace to su mi omiljene zivotinje i konji. Cu ti ukradem ovu sliku. Smile
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Tue Aug 30, 2011 8:19 am    Naslov: Re: Kucni ljubimci Odgovoriti sa citatom

Eto vidis nisam ni znao da si bila ovamo do sad...pa mogla si se javiti da kavu makar popijemo i ako nista drugo da mi pokazes Marinkovu sliku da vidim kako sad izgleda ..
I ja volim isto kerove i konje a moj brat je "lud" za konjima,ima galopere i takmice se po Srbiji vec..
Nazad na vrh
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Fri Sep 02, 2011 12:12 pm    Naslov: Re: Kucni ljubimci Odgovoriti sa citatom

Drago, jel jos prosipa vodu iz posude?
Nazad na vrh
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Fri Sep 02, 2011 4:04 pm    Naslov: Re: Kucni ljubimci Odgovoriti sa citatom

Kako kad...one male limene cinije sam izbacio i stavio joj vodu u jednu plasticnu kofu pa je tu kofu izgrizla gore i bacio sam je..onda sam opet vratio metalne cinije i usput novu plasticnu kofu i sada je koliko vidim u redu sve...ne grize plastiku a i u cinijama ima vode..
Nazad na vrh
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Tue Sep 06, 2011 9:33 pm    Naslov: Re: Kucni ljubimci Odgovoriti sa citatom

Naravno. Sada je vec porasla, a i novi zubi su joj izrasli, pa je to vise ne "tjera" da grize sve sto stigne.
Nazad na vrh
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Tue Sep 20, 2011 9:45 pm    Naslov: Re: Kucni ljubimci Odgovoriti sa citatom

Kod nas prvo leglo kangala. Inace, ovo je i prvo leglo stenadi kod nas nakon skoro 3,5god. Sve ovo vrijeme bilo je mnogo nadanja, ali i mnogo razocarenja. Konacno lijepe vijesti.

Kanga me iznenadila koliko je brizna i pazljiva majka. I ranije sam imao legla KO, ali ona je savrsenstvo od majke.
Slijedi par njenih, i slika stenaca:

Nazad na vrh
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Wed Sep 21, 2011 7:11 pm    Naslov: Re: Kucni ljubimci Odgovoriti sa citatom

jbte ona ko krmaca...sedmoro ostenila Very Happy Very Happy
Bas su slatki...nego kad smo kod kerova ...ja sam nekidan popi*dio bio nacisto...posto sam non stop u strci nekoj i jurnjavi nisam ni znao da mi kerusa ima tjeranje...vidio sam neke kerove da se muvaju oko nje ali tome nisam ni pridavao paznju posto ih je uvijek bilo tuda i onda mi radnici kazu da su je navatali inkognito sa nekim lovackim kerom Very Happy Very Happy
Tako da ce sad biti nekih mjesanaca pola lovackih pola vucjaka a imao sam namjeru da je parim sa nekim vucjakom pa da ostavim sebi jos kerova ...
Tako da nista do sledece prilike..ali sad moram paziti na kera ili joj napraviti box neki..ali nikad vremena na zalost..
Nazad na vrh
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Wed Sep 21, 2011 11:59 pm    Naslov: Re: Kucni ljubimci Odgovoriti sa citatom

Bilo je 9, ali dvoje uginulo prilikom okota, a jos jedno nakon nekoliko dana.

Sto se tice tvoje zenke, ne mora znaciti da je upario taj pas. Kod kuja ciklus tjeranja traje 15-20 dana, sto je individualno i razlikuje se od jednike do jedinke. Prvih 9 dana zenka ima samo krvarenje, i tada ne dozvoljava da je pas upari. E, nakon prestanka krvarenja nastupaju plodni dani, nekih 3-5 dana. Tada je spremna za parenja, i tada je najveci rizik od "nezeljene' trudnoce, ukoliko nema boksa ili neke zatvorene prostorije.
U svakom slucaju znaces za oko 35-40 dana da li skotna, a ako jeste, za 58-63 dana stice prinova.
Ukoliko nije skotna, ocekuj da ce sledece tjeranje imati za 6mj.
Bilo bi steta ako je sada ostala skotna, jer se onda vise nece razvijati i rasti.
Obicno se izbjegava uparivanje zenki ako nemaju bar godinu i po do dvije godine starosti.
Nazad na vrh
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Thu Sep 22, 2011 7:28 am    Naslov: Re: Kucni ljubimci Odgovoriti sa citatom

jbga...nisam ni to znao...jako malo ja na zalost znam o kerovima...ali naucicu vremenom..valjda njeni potomci budu bar ok ako ona ne ispadne.. Confused
Nazad na vrh
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Thu Sep 22, 2011 10:24 pm    Naslov: Re: Kucni ljubimci Odgovoriti sa citatom

Postoje i neke hormonalne tablete za prekid skotnosti kod kuja, koje se mogu davati do 30 dana skotnosti. Ali prethodno treba provjeriti da li je stvarno skotna, mada mislim da se ta tvoja nije uparila.
Nazad na vrh
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Fri Sep 23, 2011 1:13 am    Naslov: Re: Kucni ljubimci Odgovoriti sa citatom

oticu do veterinara ili danas ili u ponedjeljak da to provjerim i da kupim te tablete..
Nazad na vrh
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Fri Sep 23, 2011 10:20 am    Naslov: Re: Kucni ljubimci Odgovoriti sa citatom

Jedini nacin da utvrdis da l ije skotna je ultrazvuk, a mislim da je jos rano da ultrazvuk to pokaze. U svakom slucaju, konsultuj se sa veterinarom, ali nadji nekog koji je specijalizovan za pse. Ove sto oplodjavaju krave, lijece svinje, kokosi i sl. izbjegavaj u sirokom luku. Oni rade po knjigama i posao obavljaju formalno, tako da ih se bolje kloniti. Ovo ti kazem iz licnog, i iskustva svih vlasnika pasa.
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku   Printer Friendly Page     forumKrnjeusa cafe Sva vremena su GMT
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Strana 6 od 8

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu
Du kan ikke legge til filer i dette forumet
Du kan ikke laste ned filer fra dette forumet

Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy