Krnjeusa Online  
Toggle Content
Toggle Content Sponzori:
Freedom-WLAN

Toggle Content Main Menu
 Home Community Members options Forumi Traži Web
 Our Sponsors

Toggle Content Coppermine Stats
coppermine
 Albums: 15
 Pictures: 50
  · Views: 16443
  · Votes: 329
  · Comments: 3

Toggle Content Poruke...
Last 10 Forum Messages

Kaladont
Last post by munja in Krnjeusa cafe on Feb 19, 2017 at 12:41:35

Generacija 63/64
Last post by Mrdja in Generacija 60-ih on Sep 18, 2016 at 05:55:52

Sveti Jovan
Last post by dzaja in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Jan 20, 2016 at 10:13:43

UTISCI SA PETROVDANA I GODISNJIH ODMORA
Last post by munja in Moj godisnji odmor on Jul 19, 2014 at 14:27:24

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!
Last post by Mrdja in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Apr 20, 2014 at 14:12:11

HRISTOS SE RODI!!
Last post by TarDo.stupar in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Mar 07, 2014 at 21:58:51

Aktuelno
Last post by TarDo.stupar in Trenutna desavanja u Krnjeusi on Jan 26, 2014 at 21:31:33

Smijesnija strana zivota
Last post by TarDo.stupar in Krnjeusa cafe on Dec 28, 2013 at 00:16:10

Odnos vlasti prema povratnicima
Last post by TarDo.stupar in Povratnici i povratnicki problemi on Dec 28, 2013 at 00:14:40

Kako ste proveli danasnji dan?
Last post by TarDo.stupar in Krnjeusa cafe on Dec 28, 2013 at 00:12:15

Community Forums › Slobodne teme › Krnjeusa cafe › Drvosjece ponovo pjevaju!!!
Drvosjece ponovo pjevaju!!!
Nase slobodno vrijeme
Idi na stranu 1, 2  Sledeci
Napiši novu temu   Odgovori na poruku   Printer Friendly Page     forumKrnjeusa cafe
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Sep 05, 2008

PočaljiPoslao: Tue Aug 18, 2009 8:40 pm    Naslov: Drvosjece ponovo pjevaju!!! Odgovoriti sa citatom

Da, dobro ste procitali.
Poslije visegodisnje pauze, najpoznatija, izvorna krajiska grupa "Drvosjece", ovih dana snima album. Ako se ne varam, upravo sutra putuju za NS, gdje ce snimi novi album.
Vecina grupe je stara postava, a imaju 2-3 nova clana. Na albumu je predvidjena obrada nekoliko starih pjesama, a bice i novog materijala.

Siguran sam da se svi odlicno sjecamo njihovih pjesama, koje su sada vec postale legendarne.
Ja im zelim od sveg srca da ponovo zasijaju svojim starim sjajem, i da imaju kvalitetne pjesme kao nekada.
p.s. na ovim slikama mozete vidjeti njihov moto i novi zastitni znak.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji email
Natasha
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Feb 20, 2008

PočaljiPoslao: Fri Aug 21, 2009 7:20 am    Naslov: Re: Drvosjece ponovo pjevaju!!! Odgovoriti sa citatom

Sretno
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika
munja
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Jan 24, 2009

PočaljiPoslao: Fri Aug 21, 2009 5:10 pm    Naslov: Re: Drvosjece ponovo pjevaju!!! Odgovoriti sa citatom

Mene iskreno zanima ako neko zna , dali njihov povratak ima za cilj prvenstveno očuvanje naše pjesme i njena zaštita od ovih raznih "grupa" ili je u pitanju samo biznis kao i kod drugih ?
Nazad na vrh
toma
Super aktivni clan Krnjeuse

Pridružio: Jun 14, 2009

PočaljiPoslao: Fri Aug 21, 2009 8:09 pm    Naslov: Re: Drvosjece ponovo pjevaju!!! Odgovoriti sa citatom

Zelim srecu i uspeh nasoj braci .
Nazad na vrh
toma

PočaljiPoslao: Fri Aug 21, 2009 8:32 pm    Naslov: Re: Drvosjece ponovo pjevaju!!! Odgovoriti sa citatom

Evo upravo zavrsi razgovor sa nekadasnjim clanom drvosjeca MILOM DRAGICEM sa Skakavca .Hteo sam da saznam nesta vise ,ali ni on nije najbolje informisan o tome ,navodno postoje dve grupe neki novi koji su hteli da nose ime DRVOSJECE al su se neki pobunili iz starog sastava ,MILAN BALABAN i jos neki ,pa ako neko zna nesta vise neka napise u svakom slucaju drago mi je da se formirala grupa .
Nazad na vrh
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Fri Aug 21, 2009 9:24 pm    Naslov: Re: Drvosjece ponovo pjevaju!!! Odgovoriti sa citatom

Koliko ja znam, ovi o kojima sam ja pisao, predvodjeni su Balabanom i vecinom stare ekipe, sto znaci da su oni pravi nasljednici Drvosjeca.
kada se pojavio "Runolist", pricalo se da su oni nasljedili Drvosjece, ali ocigledno da nisu.
Kada sam vec spomenuo "Runolist", novi album im je odlican. Skoro svaka pjesma je posvecena Petrovcu. Onaj mladi momak sto povlaci pjesmu, veoma je mlad, i tek ove godine je zavrsio srednju skolu. Ali, bez obzira na mladost, odlicno pjeva.
Bilo bi lijepo negdje na ove stranice postaviti te pjesme. Ja imam CD, ali ne znam kako ih postaviti.
Nazad na vrh
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Fri Aug 21, 2009 9:25 pm    Naslov: Re: Drvosjece ponovo pjevaju!!! Odgovoriti sa citatom

munja wrote:
Mene iskreno zanima ako neko zna , dali njihov povratak ima za cilj prvenstveno očuvanje naše pjesme i njena zaštita od ovih raznih "grupa" ili je u pitanju samo biznis kao i kod drugih ?
Danas je tesko odvojiti jedno od drugog, jer bez finansijske podrske nema ni ocuvanja tradicije.
Vidjecemo rezultate kada snime CD.
Nazad na vrh
toma

PočaljiPoslao: Fri Aug 21, 2009 9:41 pm    Naslov: Re: Drvosjece ponovo pjevaju!!! Odgovoriti sa citatom

Iskreno se nadam a i vjerujem da ce uspeti ,posto vec postoji vece petrovcana u B Luci a i ovde u Beogradu treba ih zvati da pjevaju da se promovisu .Neznam kako drugima al meni je srce zaigralo kad sam procitao da snimaju CD.To je nasa prva grupa i jedna medju starim grupama oni su pjevali kad su ovi ostali bili pioniri i zasluzuju da ih postujemo i pomognemo na neki nacin.
Nazad na vrh
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Mon Aug 24, 2009 9:47 pm    Naslov: Re: Drvosjece ponovo pjevaju!!! Odgovoriti sa citatom

toma wrote:
Iskreno se nadam a i vjerujem da ce uspeti ,posto vec postoji vece petrovcana u B Luci a i ovde u Beogradu treba ih zvati da pjevaju da se promovisu .Neznam kako drugima al meni je srce zaigralo kad sam procitao da snimaju CD.To je nasa prva grupa i jedna medju starim grupama oni su pjevali kad su ovi ostali bili pioniri i zasluzuju da ih postujemo i pomognemo na neki nacin.
Bas tako Tomo.
Za njih se slobodno moze reci da su pioniri krajiske pjesme.
Bez obzira na velik broj grupa, koje su se pojavile u zadnje vrijeme (neka ih bude sto vise, hvala Bogu), "Drvosjece" su bile i ostale nezamjenjive i prepoznatljive. Zvuk harmonike koja ih prati, ne moze da zamijeni ni jedan novi instrument. Ja imam njihov najpoznatiji album, na kojem su pjesme: Lako ti je poznati Bjelajca, Aoj curo Miro, Oces mala biti moja, Aoj moji mrki doratovi i ostale pjesme, pa cu pokusati postaviti na ove stranice, ako uspijem.
Nazad na vrh
toma

PočaljiPoslao: Tue Aug 25, 2009 7:49 pm    Naslov: Re: Drvosjece ponovo pjevaju!!! Odgovoriti sa citatom

To bi bilo bas super posto retko ko ima njihove tadasnje kasete .
Nazad na vrh
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Sat Aug 29, 2009 2:24 pm    Naslov: Re: Drvosjece ponovo pjevaju!!! Odgovoriti sa citatom

Dobio sam informaciju da ce "Drvosjece" ovih dana odabeati pjesme koje ce se naci na novom CD, i da prikupljaju finansijska sredstva (traze sponzore).
Za ocekivati je da ce uskoro snimiti novi album.
Nazad na vrh
toma

PočaljiPoslao: Sun Aug 30, 2009 2:12 pm    Naslov: Re: Drvosjece ponovo pjevaju!!! Odgovoriti sa citatom

Pa sta bi sa tim pjesmama sto imas sto nesta nepostavi.
Nazad na vrh
Mrdja
Site Admin
Site Admin

Pridružio: Feb 09, 2008

PočaljiPoslao: Sun Aug 30, 2009 6:50 pm    Naslov: Re: Drvosjece ponovo pjevaju!!! Odgovoriti sa citatom

Ako imate nekih posebnih zelja za ovaj nas Krnjeusa radio recite mi pa da potrazim i stavim na server..ili ako imate sta saljite mejlom ili moze i na DVD...
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji email Poseti sajt autora
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Mon Aug 31, 2009 3:37 pm    Naslov: Re: Drvosjece ponovo pjevaju!!! Odgovoriti sa citatom

toma wrote:
Pa sta bi sa tim pjesmama sto imas sto nesta nepostavi.
Ne znam ih postaviti. Ako se moze poslati mejlom, ja cu poslati Mrdji, ali ne znam da li moze ta kolicina podataka da se posalje mejlom. Ili ako moze Drago da mi kratko objasni kako da ih postavim. Ne znam da li moze preko ovog nacina kako se postavljaju slike.
Ako nista ne uspijem, onda cu na CDu poslati Dragi, pa nek on postavi.
Nazad na vrh
toma

PočaljiPoslao: Mon Aug 31, 2009 7:05 pm    Naslov: Re: Drvosjece ponovo pjevaju!!! Odgovoriti sa citatom

Mogao bi Drago pitati Karana da nema sta sacuvano od ranije pa postaviti ,posto je on snimio dve kasete koliko se se secam.
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku   Printer Friendly Page     forumKrnjeusa cafe Sva vremena su GMT
Idi na stranu 1, 2  Sledeci
Strana 1 od 2

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu
Du kan ikke legge til filer i dette forumet
Du kan ikke laste ned filer fra dette forumet

Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy