Krnjeusa Online  
Toggle Content
Toggle Content Sponzori:
TV Srpski Toronto 1

Toggle Content Main Menu
 Home Community Members options Forumi Traži Web
 Our Sponsors

Toggle Content Coppermine Stats
coppermine
 Albums: 15
 Pictures: 50
  · Views: 16443
  · Votes: 329
  · Comments: 3

Toggle Content Poruke...
Last 10 Forum Messages

Kaladont
Last post by munja in Krnjeusa cafe on Feb 19, 2017 at 12:41:35

Generacija 63/64
Last post by Mrdja in Generacija 60-ih on Sep 18, 2016 at 05:55:52

Sveti Jovan
Last post by dzaja in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Jan 20, 2016 at 10:13:43

UTISCI SA PETROVDANA I GODISNJIH ODMORA
Last post by munja in Moj godisnji odmor on Jul 19, 2014 at 14:27:24

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!
Last post by Mrdja in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Apr 20, 2014 at 14:12:11

HRISTOS SE RODI!!
Last post by TarDo.stupar in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Mar 07, 2014 at 21:58:51

Aktuelno
Last post by TarDo.stupar in Trenutna desavanja u Krnjeusi on Jan 26, 2014 at 21:31:33

Smijesnija strana zivota
Last post by TarDo.stupar in Krnjeusa cafe on Dec 28, 2013 at 00:16:10

Odnos vlasti prema povratnicima
Last post by TarDo.stupar in Povratnici i povratnicki problemi on Dec 28, 2013 at 00:14:40

Kako ste proveli danasnji dan?
Last post by TarDo.stupar in Krnjeusa cafe on Dec 28, 2013 at 00:12:15

Community Forums › Slobodne teme › Krnjeusa cafe › Kosidba trave i druzenje u Banja Luci
Kosidba trave i druzenje u Banja Luci
Nase slobodno vrijeme
Napiši novu temu   Odgovori na poruku   Printer Friendly Page     forumKrnjeusa cafe
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Sep 05, 2008

PočaljiPoslao: Thu Aug 27, 2009 10:23 pm    Naslov: Kosidba trave i druzenje u Banja Luci Odgovoriti sa citatom

Svi znamo kako se nekada trava kosila u nasem zavicaju. To je nekada bio jedan od najtezih poslova na selu. Danas se sve promijenilo, pa tako i kosidba trave.
Evo kako je to bilo u Banja Luci, kod mene na placu.

S obzirom da je kosa bila nepoklepana i tupa, odlucili smo preci na mehanizaciju

Trava je ubro pokosena, i mogli smo preci na odmor i druzenje

I naravno, hrani

Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji email
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Thu Aug 27, 2009 10:51 pm    Naslov: Re: Kosidba trave i druzenje u Banja Luci Odgovoriti sa citatom

Nakon jela i druzenja, odlucili smo da se okusamo u tradicionalnim seoskim, sportskim disciplinama.
Najprije bacanje kamena sa ramena

Zatim, skok u dalj

I na kraju, povlacenje konopca

I naravno, pobjednicka ekipa

Na, kraju rezime. Bilo odlicno druzenje, sa mnogo pozitivne energije, uz dogovor da uskoro bude repriza.
Nazad na vrh
Ružica
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Jul 20, 2008

PočaljiPoslao: Sat Aug 29, 2009 6:13 am    Naslov: Re: Kosidba trave i druzenje u Banja Luci Odgovoriti sa citatom

lijepo je vidjeti ovakva druženja ...samo nastavite
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika
Mrdja
Site Admin
Site Admin

Pridružio: Feb 09, 2008

PočaljiPoslao: Sat Aug 29, 2009 6:21 am    Naslov: Re: Kosidba trave i druzenje u Banja Luci Odgovoriti sa citatom

Odlicno bas...jedino mi malo neobicno vidjeti u Krajini te stomacice kod takmicara..mi Dinarci smo uglavnom koscati i zilavi..
Tih par momaka su izgleda lale na privremenom radu u RS Very Happy Very Happy
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji email Poseti sajt autora
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Sat Aug 29, 2009 2:05 pm    Naslov: Re: Kosidba trave i druzenje u Banja Luci Odgovoriti sa citatom

Mrdja wrote:
Odlicno bas...jedino mi malo neobicno vidjeti u Krajini te stomacice kod takmicara..mi Dinarci smo uglavnom koscati i zilavi..
Tih par momaka su izgleda lale na privremenom radu u RS Very Happy Very Happy
A, ti stomacici se dobijaju u disciplini ispijanje piva Very Happy .
Mada, i u nasem zavicaju se mogao sresti poneki slican stomak. To su vecinom ovi iz teske kategorije Wink .
Ipak, na slici se vidi da im nisu pomogli stomacici, i da smo pobjednici mi zilaviji (sa malim izuzetkom) Razz

Planiramo ponoviti druzenje sledeci vikend, uz jagnje na raznju, pa ovom prilikom pozivam sve Krnjeuscane koji su voljni da nam se pridruze, nek se jave na PP. Svi su dobro dosli.
Nazad na vrh
toma
Super aktivni clan Krnjeuse

Pridružio: Jun 14, 2009

PočaljiPoslao: Sun Aug 30, 2009 2:30 pm    Naslov: Re: Kosidba trave i druzenje u Banja Luci Odgovoriti sa citatom

Najaci ljudi na svetu imaju malo izrazen stomak ,a Drago to po sebi gleda netreba biti ni debeo a ni previse suv jer opasno je zbog jaki vetrova , Dragu ce jednog dana doneti do RUME . Malo sale, lepo je to kad se ljudi druze ,samo vam je kosa nepoklepana.
Nazad na vrh
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Sun Aug 30, 2009 6:40 pm    Naslov: Re: Kosidba trave i druzenje u Banja Luci Odgovoriti sa citatom

toma wrote:
Najaci ljudi na svetu imaju malo izrazen stomak ,a Drago to po sebi gleda netreba biti ni debeo a ni previse suv jer opasno je zbog jaki vetrova , Dragu ce jednog dana doneti do RUME . Malo sale, lepo je to kad se ljudi druze ,samo vam je kosa nepoklepana.

xa xa xa xa ako bih birao uvijek bih izabrao da sam ovakav suv, kako kazes, no bucko... Cool
Evo ti samo jedan jedini razlog...sa mojih nepunih 46 godina izgledam toliko skrnavo da sam se nekuvece smuvao sa curom koja ima samo 21 godinu.. Very Happy Cool
E sad dal ce to biti veza na godinu ili na mjesec dana ili ce se zavrsiti na ovom do sad..ko ce ga znati..ali i ovo do sad je sasvim ok... Very Happy Cool
Nazad na vrh
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Mon Aug 31, 2009 3:39 pm    Naslov: Re: Kosidba trave i druzenje u Banja Luci Odgovoriti sa citatom

toma wrote:
. Malo sale, lepo je to kad se ljudi druze ,samo vam je kosa nepoklepana.
Ma, ne samo da je nepoklepana, nego i ne valja nista. Neka lima. U BL kovanice ni za lijek. Ovih dana cu poruciti u Mrkonjicu da mi iskuju pravu kosu, pa da se vise ne brukam Wink
Nazad na vrh
toma

PočaljiPoslao: Mon Aug 31, 2009 6:51 pm    Naslov: Re: Kosidba trave i druzenje u Banja Luci Odgovoriti sa citatom

Lepo je to Drago ako je na krace staze a bas za zivot neznam .Jos si ti mlad KLAPAC samo napred dok ide ide ,lako je to osvojiti al tesko sacuvati .
Nazad na vrh
toma

PočaljiPoslao: Mon Aug 31, 2009 6:55 pm    Naslov: Re: Kosidba trave i druzenje u Banja Luci Odgovoriti sa citatom

Trazi Milorada Sladojevica i od njega kupi kosu
Nazad na vrh
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Mon Aug 31, 2009 7:56 pm    Naslov: Re: Kosidba trave i druzenje u Banja Luci Odgovoriti sa citatom

toma wrote:
Lepo je to Drago ako je na krace staze a bas za zivot neznam .Jos si ti mlad KLAPAC samo napred dok ide ide ,lako je to osvojiti al tesko sacuvati .

Kad se upoznamo Tomo vidjeces da nisam uopste po standardima..bar ne onim nasim Krnjeuskim koji podrazumijevaju da osoba sa 46 godina ima 2 metra u vis,metar i po preko ledja...da pojede 3kila janjetine za uzinu,popije dvije gajbe piva i da umije da kosi kao Stupar ili da sijece citav dan drva sa motornom zagom..naravno da u ovim godinama ima vec odraslu djecu,zenu pored sebe otprilike slicnih gabarita kao sto je i on i poneko bogami vec i unucad ..
E sve to gore nabrojano ni ne nalici na mene...visok sam 180...nemam metar preko ledja ali imam modricu preko ledja posto sam se okliznuo danas na mlinu u Elemiru i umalo nisam zveknuo sa 20 metara visine Twisted Evil da sam kojim slucajem ostao da zivim u Krnjeusi i da radim ovo sto radim,upirali bi prstom u mene i podsmjesljivo vrtili glavom...kao onaj mali Vladicin bio dobar djak ali eno ga jadan poludio od knjige pa se vere po krovovima sa nekom tasnom u rukama xa xa xa xa xa...
E moj druze..salu na stranu...sve je to meni jasno i moj zivot se i sastoji od toga...sve je to lijepo dok traje...a traje nekad i dugo..nekad kratko..neke odu za svojim zivotom ali se uvijek kad tad i vrate..ako si korektan i dobar covjek..i ni jedan medjuljudski odnos nikad nisam pokidao..nikad nikoga ni ne vezem za sebe niti ogranicavam bilo koga u sopstvenim izborima...svima sve na volju..
A definitivno postoji izgleda mnogo vise osoba no sta sam i ja mislio kojima su zanimljiviji prosijedi tipovi koji rade pametne stvari u svom zivotu od onin nabildanih machomena koji citav dan bleje u kladionici u televizor uz pivo...
I ne zadrzavam ja nikad nikoga...rekoh...mnoge odu ali ako nista drugo ponekad se i vidimo uz kavu...a i svima naglasim da nisam od onih koji bi se zenili po svaku cijenu,posto je ovako i vise no dobro Very Happy Wink
Nazad na vrh
Natasha
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Feb 20, 2008

PočaljiPoslao: Tue Sep 01, 2009 8:08 pm    Naslov: Re: Kosidba trave i druzenje u Banja Luci Odgovoriti sa citatom

Stupar,lijepo je vidjeti vas ovako zajedno.Lijep provod na sljedecem okupljanju.
Nazad na vrh
Zoran
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Dec 15, 2008

PočaljiPoslao: Thu Sep 03, 2009 10:02 pm    Naslov: Re: Kosidba trave i druzenje u Banja Luci Odgovoriti sa citatom

Prika koliko popise pive dok pokosise ono malo trave hahaha
Nazad na vrh
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Sat Sep 05, 2009 10:11 am    Naslov: Re: Kosidba trave i druzenje u Banja Luci Odgovoriti sa citatom

Mrdja wrote:

Evo ti samo jedan jedini razlog...sa mojih nepunih 46 godina izgledam toliko skrnavo da sam se nekuvece smuvao sa curom koja ima samo 21 godinu.. Very Happy
Starom vuku treba janje mlado Wink
Nazad na vrh
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Mon Aug 23, 2010 10:04 pm    Naslov: Re: Kosidba trave i druzenje u Banja Luci Odgovoriti sa citatom

Prije osam dana sam oponovili druzenje i kosidbu. Mada smo bili u manjem broju, ipak je bilo lijepo druzenje.
Tek sad sam vidio da nisam postavi slike od prosle godine, ali sta je tu je. Evo nekoliko slika od prije neki dan.
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku   Printer Friendly Page     forumKrnjeusa cafe Sva vremena su GMT
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu
Du kan ikke legge til filer i dette forumet
Du kan ikke laste ned filer fra dette forumet

Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy