Krnjeusa Online  
Toggle Content
Toggle Content Sponzori:
Freedom-WLAN

Toggle Content Main Menu
 Home Community Members options Forumi Traži Web
 Our Sponsors

Toggle Content Coppermine Stats
coppermine
 Albums: 15
 Pictures: 50
  · Views: 16443
  · Votes: 329
  · Comments: 3

Toggle Content Poruke...
Last 10 Forum Messages

Kaladont
Last post by munja in Krnjeusa cafe on Feb 19, 2017 at 12:41:35

Generacija 63/64
Last post by Mrdja in Generacija 60-ih on Sep 18, 2016 at 05:55:52

Sveti Jovan
Last post by dzaja in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Jan 20, 2016 at 10:13:43

UTISCI SA PETROVDANA I GODISNJIH ODMORA
Last post by munja in Moj godisnji odmor on Jul 19, 2014 at 14:27:24

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!
Last post by Mrdja in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Apr 20, 2014 at 14:12:11

HRISTOS SE RODI!!
Last post by TarDo.stupar in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Mar 07, 2014 at 21:58:51

Aktuelno
Last post by TarDo.stupar in Trenutna desavanja u Krnjeusi on Jan 26, 2014 at 21:31:33

Smijesnija strana zivota
Last post by TarDo.stupar in Krnjeusa cafe on Dec 28, 2013 at 00:16:10

Odnos vlasti prema povratnicima
Last post by TarDo.stupar in Povratnici i povratnicki problemi on Dec 28, 2013 at 00:14:40

Kako ste proveli danasnji dan?
Last post by TarDo.stupar in Krnjeusa cafe on Dec 28, 2013 at 00:12:15

Community Forums › Slobodne teme › Krnjeusa cafe › Ukidanje viza od 19. decembra
Ukidanje viza od 19. decembra
Nase slobodno vrijeme
Idi na stranu 1, 2, 3  Sledeci
Napiši novu temu   Odgovori na poruku   Printer Friendly Page     forumKrnjeusa cafe
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
dzaja
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Nov 12, 2008

PočaljiPoslao: Mon Nov 30, 2009 5:26 pm    Naslov: Ukidanje viza od 19. decembra Odgovoriti sa citatom

Savet ministara EU danas usvojio odluku o ukidanju viza za građane
Srbije, Crne Gore i Makedonije.
Sjajna vest, oduševljenje... Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika
Marinko
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Dec 10, 2008

PočaljiPoslao: Mon Nov 30, 2009 7:42 pm    Naslov: Re: Ukidanje viza od 19. decembra Odgovoriti sa citatom

čestitamoooooooooooo Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh
Mrdja
Site Admin
Site Admin

Pridružio: Feb 09, 2008

PočaljiPoslao: Mon Nov 30, 2009 9:39 pm    Naslov: Re: Ukidanje viza od 19. decembra Odgovoriti sa citatom

Jaka stvar...tek sad neces moci zivjeti od ove kvazigradjanske nomenklature koja ce da krene da se malo beci u Becu pa ce onda da padaju price...kako sam jeo Mocart kugle na Prateru i slicno...
Isto kao kad se otvorio prvi mekdonalds ovamo pa su u redovima stajali ispred da bi se poslije hvalili kako su se prejeli od hamburgera i pride pakovanje pomfrija...a poslije trcali kuci da se nazderu cvaraka ...
To su one losije strane ...ali naravno da pozdravljam otvaranje tora i za nas Srbe...ako nista drugo, a ono vise nece biti onih ponizavajucih redova ispred ambasada ...
Mada i ranije ko je imao para za putovanja...putovao je...ko nema para ...sta ima i da putuje...isto mu dodje skoro.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji email Poseti sajt autora
zare_obradovic
Prijatelj Krnjeuse
Prijatelj Krnjeuse

Pridružio: Jun 26, 2008

PočaljiPoslao: Tue Dec 01, 2009 9:22 am    Naslov: Re: Ukidanje viza od 19. decembra Odgovoriti sa citatom

[qu
ote="Marinko"]čestitamoooooooooooo Very Happy Very Happy Very Happy :-D[/quote]

kome čestitke verovatno ejuropi,da popuni još brže svoje radne rupe djevojačkom i momačkom snagom, da i taj deo balkana proglase globalno grobarnim, i da se dalje širi imperija trćeg rajha ka istoku, na pismen način.

sreatno vam bilo.

poZDRAV.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Photo Gallery
munja
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Jan 24, 2009

PočaljiPoslao: Tue Dec 01, 2009 10:39 am    Naslov: Re: Ukidanje viza od 19. decembra Odgovoriti sa citatom

Koji vrag im je bio da uvode te vize, baš su se zeznuli .Dok je poražen taj treći rajh naši roditelji su išli izgrađivati njihovu zemlju i polako napustali svoja imanja . Naše djevojke i mladiće tjeraju ovi naši mali rajhići i njihovi roditelji sa pričama bjež te odavde ovde samo žive i ostaju budale .
Jedino je pozitivno što će mnogi koji zavire i odu u tu evropu i budu imali "sreće " da se zaposle tek onda da vide kako se kod nas može pametno i bolje živjeti ako se toliko radi......
Nazad na vrh
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Wed Dec 02, 2009 12:23 am    Naslov: Re: Ukidanje viza od 19. decembra Odgovoriti sa citatom

munja wrote:

Jedino je pozitivno što će mnogi koji zavire i odu u tu evropu i budu imali "sreće " da se zaposle tek onda da vide kako se kod nas može pametno i bolje živjeti ako se toliko radi......
Ovo je sto procentno tacno...mnogi misle da je na zapadu med i mlijeko, a ne kontaju da tamo ljudi zive programirani godinama unaprijed na relaciji pizama -radno odijelo ..
Mada ipak razumijem i postujem taj izbor posto sam i ja bio jedan od onih koji su barem 20 godina zivjeli na relaciji zapad...balkan...i sve mi je jasno bar sto se toga tice.
Na kraju sam ipak izabrao da budem sa narodom koji se bar tretira kao moj narod ....a da sam svjestan da sam i tu stranac...ali mi mnogo fale zapadni zakoni koji vaze za sve isto,fali mi recimo svapski nekorumpirani sluzbenik koji je svjestan da je placen parama gradjana za koje radi...a fali mi i svapska policija koju zaista volim da sretnem jer znam da su tu da mi pomognu ako mi pomoc ustreba, a ne da me kinje i maltretiraju kako im se svidi postavljajuci klasicne sacekuse sa radarima i kaznjavajuci me ,ne zato sto sam napravio prekrasaj, vec zato sto ga je neko poslao da napise toliko i toliko kazni...kao sto je to slucaj ovdje.
Ili sto mi se desilo nekidan da me zove telefonom tip ,nase gore list,iz Krajine,da mi kaze da radi kao carinik i da me moli da hitno odem da sredim internet na jednom auto placu posto tom vlasniku to treba jer ne moze da kupuje auta ...
Umalo ga nisam otjerao u 3 pm...sta on ima da moli za net za nekoga...sem ako nije u nekom dilu sa tim likom..a znam da jeste posto je to sve zivo korumpirano do bola.
Cesto mi padne na pamet kako bi lijepo bilo recimo ovaj grad preseliti u svabiju i da zivim pod tim zakonima...ali u ovom gradu i da radim ovaj posao koji vec radim...ali to su samo pusti snovi...
Ne zna covjek sta je gore ,zaista.... Neutral
Nazad na vrh
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Sep 05, 2008

PočaljiPoslao: Wed Dec 02, 2009 1:33 am    Naslov: Re: Ukidanje viza od 19. decembra Odgovoriti sa citatom

Nesto razmisljam, kao je nasa draga matica profitirala, i jos ce vise profitirati od ukidanja viza.
Gradjani BiH imaju mogucnost da uzmu dvojno drzavljanstvo BiH i Srbije. Donedvno je to kostalo nekih 200e, a unazad mjesec dana, kako se prblizilo ukidanje viza, to isto drzavljanstvo kosta oko 400e. Uvedene su neke nove, izmisljene takse. Ja bih nazvao Taksa za sengen ili Taksa za bracu srbe sunarodnike Evil or Very Mad .

P.s. Zare, kada udjemo u EU, nece se moci loziti ovako vatra Twisted Evil
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji email
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Wed Dec 02, 2009 2:15 am    Naslov: Re: Ukidanje viza od 19. decembra Odgovoriti sa citatom

Savrsen aparat ....za savrseno pljackanje gradjana.
Odes da sredis nesto od papira, ono redovi za kojekakve takse ,platis sve ,a oni ti kazu dodji za 8 dana...naravno ako nemas nekoga da ti to sredi preko veze,a to kosta naravno...
Izadjes da krenes kuci ,a ono ti stoji kazna za parkiranje posto je bukvalno citav grad pretvoren u parking prostor koji se placa ,pod uslovom da si imao srece i da ti pauk nije odnio auto.. Evil or Very Mad
Tako da birokratija samo smislja nacine da obezbijedi novac za sopstvene plate posto privrede skoro pa i da nema..
Mnogo je lakse sjediti za salterom nego kopati kukuruze na njivi...al ko ce budalama objasniti da to ne vodi nicemu ...
Mogu jedino ovoj budali koja kuca ovo da objasnim da je sad 3 sata i 15 minuta iza ponoci i da je vrijeme da se spava vec Very Happy
Nazad na vrh
dzaja
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Wed Dec 02, 2009 2:46 pm    Naslov: Re: Ukidanje viza od 19. decembra Odgovoriti sa citatom

Sad ćemo mi kod Munje u deželu, neka spremi žganje, vincek i cviček
Ta mi lale ćemo da donesemo mesa i slanine ako usfali, a ako ne bude ni to dosta svratićemo u nomalnu kod Žare da skinemo sa pante nešto suvo.
Nadam se da se taj krmak ozgo sa slike već uveliko suši
Nazad na vrh
munja
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Wed Dec 02, 2009 4:35 pm    Naslov: Re: Ukidanje viza od 19. decembra Odgovoriti sa citatom

Samo vi dođite nešto će se već naći ha ha ha jer ako vi ne dođete eto nas tamo ha ha ha
Nazad na vrh
dzaja
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Wed Dec 02, 2009 5:29 pm    Naslov: Re: Ukidanje viza od 19. decembra Odgovoriti sa citatom

Samo ti dođi, čvaraka će biti sigurno i to onako vrućih
Nazad na vrh
munja
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Wed Dec 02, 2009 5:45 pm    Naslov: Re: Ukidanje viza od 19. decembra Odgovoriti sa citatom

Ma samo da se vrjeme uvati ha ha ha
Nazad na vrh
dzaja
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Wed Dec 02, 2009 7:22 pm    Naslov: Re: Ukidanje viza od 19. decembra Odgovoriti sa citatom

vremena malo, a gradivo obimno hahaha
Nazad na vrh
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Sep 05, 2008

PočaljiPoslao: Thu Dec 03, 2009 12:01 am    Naslov: Re: Ukidanje viza od 19. decembra Odgovoriti sa citatom

Kada je prije dvije-tri godinen pocela prica o ukidanju viza, imao sam namjeru da podnesem zahtjev za dvojno drzavljanstvo, sto zbog patriotskih sto zbog prakticnih razloga. Medjutim, uvijek sam imao precih novcanih izdataka, tako da nikako drzavljanstvo nije moglo da dodje na red. Sada kada bi mogao da izdvojim te novce, odustao sam od te ideje, jer nemam u planu da putujem u inostranstvo, a smatram da je 400e velika cijena za "patriotizam". Dzaba im, hvala im.
Kad se samo sjetim da su Hrvati u BiH dobijali besplatno hrvatsko drzavljanstvo i pasose ?!?
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji email
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Thu Dec 03, 2009 12:20 am    Naslov: Re: Ukidanje viza od 19. decembra Odgovoriti sa citatom

I ja kad sam podnosio zahtijev za dobijanje drzavljanstva u to vrijeme mislim SR Jugoslavije, tj. Srbije i Crne Gore ,ni ne sjecam se kako se zvala vec ta drzava po onome sto su mi trazili za drzavljanstvo od papirologije imao sam utisak da zelim da udjem u trezor pun zlata i dragog kamenja kakva je procedura postojala tad..te mi traze ovo i ono...
Jedino mislim da nisu trazili da im brojim crvena krvna zrnca i da dokazujem boju istih ,taksirano naravno sa par hiljada dinara takse... Twisted Evil
Samo kad se sjetim koliko sam para uplatio za kojekakva sranja ,a za primaoca takse upisao ono famozno RAT...iliti republicka administrativna taksa... Rolling Eyes
Morao sam da sazvacem sve to...da bih postao drzavljanin drzave koja je po difoltu drzava mog naroda, a opet u kojoj sam stranac..i u kojoj su stranci na zalost vecina njenih gradjana, posmatrajuci nacin kako se ta ista drzava ophodi prema njima.
Zavidio sam onim ljudima koji nisu nikuda putovali i ne znaju za bolje...
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku   Printer Friendly Page     forumKrnjeusa cafe Sva vremena su GMT
Idi na stranu 1, 2, 3  Sledeci
Strana 1 od 3

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu
Du kan ikke legge til filer i dette forumet
Du kan ikke laste ned filer fra dette forumet

Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy