Krnjeusa Online  
Toggle Content
Toggle Content Sponzori:
Freedom-WLAN

Toggle Content Main Menu
 Home Community Members options Forumi Traži Web
 Our Sponsors

Toggle Content Coppermine Stats
coppermine
 Albums: 15
 Pictures: 50
  · Views: 16443
  · Votes: 329
  · Comments: 3

Toggle Content Poruke...
Last 10 Forum Messages

Kaladont
Last post by munja in Krnjeusa cafe on Feb 19, 2017 at 12:41:35

Generacija 63/64
Last post by Mrdja in Generacija 60-ih on Sep 18, 2016 at 05:55:52

Sveti Jovan
Last post by dzaja in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Jan 20, 2016 at 10:13:43

UTISCI SA PETROVDANA I GODISNJIH ODMORA
Last post by munja in Moj godisnji odmor on Jul 19, 2014 at 14:27:24

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!
Last post by Mrdja in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Apr 20, 2014 at 14:12:11

HRISTOS SE RODI!!
Last post by TarDo.stupar in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Mar 07, 2014 at 21:58:51

Aktuelno
Last post by TarDo.stupar in Trenutna desavanja u Krnjeusi on Jan 26, 2014 at 21:31:33

Smijesnija strana zivota
Last post by TarDo.stupar in Krnjeusa cafe on Dec 28, 2013 at 00:16:10

Odnos vlasti prema povratnicima
Last post by TarDo.stupar in Povratnici i povratnicki problemi on Dec 28, 2013 at 00:14:40

Kako ste proveli danasnji dan?
Last post by TarDo.stupar in Krnjeusa cafe on Dec 28, 2013 at 00:12:15

Community Forums › Slobodne teme › Krnjeusa cafe › Nova pravila u saobracaju u Srbiji i Vase misljenje o tome!
Nova pravila u saobracaju u Srbiji i Vase misljenje o tome!
Nase slobodno vrijeme
Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Napiši novu temu   Odgovori na poruku   Printer Friendly Page     forumKrnjeusa cafe
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Mrdja
Site Admin
Site Admin

Pridružio: Feb 09, 2008

PočaljiPoslao: Wed Dec 09, 2009 11:14 am    Naslov: Nova pravila u saobracaju u Srbiji i Vase misljenje o tome! Odgovoriti sa citatom

Ajd najprije ko ima vremena neka ga izgugla i postavi taj zakon ovdje pa da ga procitamo natenane i da vidimo sta su nam to spakovali ovi koji su umislili sebi da su bogom dani da nas za*ebavaju ...ja bih rado ali zurim...

Poslednji izmenio Mrdja dana Wed Dec 09, 2009 11:46 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji email Poseti sajt autora
Zoran
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Dec 15, 2008

PočaljiPoslao: Wed Dec 09, 2009 11:42 am    Naslov: Re: Novi zakon o saobracaju u Srbiji i Vase misljenje o njemu! Odgovoriti sa citatom

Dobro bi bilo ako neko ima taj zakon da se upoznamo sta namsve treba i kako da se pridrzavamo sve se bojim da ce to po sirotinji, a ti dzaja mozda si me pogresno razumio nisam ja protiv zakona, nikad ni bio niti sam sada sto se tice pogibija na putevima budala je bilo i bice nikad toga nece nestati eto toliko za pocetak..
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Wed Dec 09, 2009 11:45 am    Naslov: Re: Novi zakon o saobracaju u Srbiji i Vase misljenje o njem Odgovoriti sa citatom

Evo Dzajinog komentara posto je pogrijesio i stavio u drugu temu :

I to je tačno o korupciji, ali ajd sad, šta da radimo, moramo sačuvati nekako sami sebe novim zakonom i moramo se dovoskati jednom pameti.

Za korupciju smo krivi svi, gotovo svi ćutimo, niko ne preduzima ništa i svi se pravimo blesavi, a sve se to dešava oko nas.... sve što je državno to nije ničije, krademo , otimamo, ne radimo i ko zna šta još ....
Nazad na vrh
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Sep 05, 2008

PočaljiPoslao: Wed Dec 09, 2009 8:33 pm    Naslov: Re: Nova pravila u saobracaju u Srbiji i Vase misljenje o to Odgovoriti sa citatom

Ne zanm mnogo o tom novom Zakonu o bezbjednosti saobracaja, ali koliko sam skuzio ima mnogo slicnosti sa zakonom koji vazi u BiH.
Kada je, prije dvije-tri godine, ovdje stupio na snagu, oni koji su ga pisali, ocekavili su da ce se dogoditti cudo, i da ce nestati saobracajnih nezgoda, preksaja i sl.
Gledano sa sadasnjeg aspekta, skoro nista se nije promijenilo, samo sto ljudi placaju mnogo vece kazne za prekrsaje. Za mnoge preksaje, sankcije su blaze nego ranije, u smislu oduzimanja vozackih dozvola.
Broj nezgoda se cak povecao, kao i broj povredjenih i poginulih.
Mislim da se tu ne radi o opstoj dobrobiti, vec da to je samo jos jedan nacin za uzimanje novca od obicnih ljudi.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji email
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Wed Dec 09, 2009 9:34 pm    Naslov: Re: Nova pravila u saobracaju u Srbiji i Vase misljenje o to Odgovoriti sa citatom

Pokusao sam malo da nadjem na netu kompletan taj zakon ali server na kojem mislim da postoji je prezagusen i nemoguce je skinuti ga...probacu ga ipak negdje naci i postaviti...
Definitivno je tacno da je ova vlada izgubila kompas i ponasa se kao slon u prodavnici staklene ambalaze..zacrtala je sebi put ka zapadu po svaku cijenu i to naglasava na svakom koraku, a usput gledaju kako da se sto vise ovajde od toga.
Cine gluposti na svakom koraku...ne mozes ti preslikati zakon recimo Svapski neki ovdje na ovo podrucje i da bude kao tamo...to nema sanse..
Svijest i tradicija na zapadu su mnogo drugaciji od svijesti i tradicije ovdje...tamo su neke stvari evoluirale vijekovima da bi se zaokruzile nekim konkretnim aktima ,a ovdje se to na silu primjenjuje...
Mogu zamisliti policiju sad, koja ce opet da maltretira ljude sa izgovorom da brinu za njihovu sigurnost ,a u ogromnoj vecini slucajeva ce raditi ono sto i do sad...gledati da sto vise para uzmu za drzavni aparat i naravno za sebe .
Briga njih za sigurnst ljudi...
Zasto ne kopiraju zapad u sledecem...zasto ne postave kamere na puteve i neka one slikaju prekrsaje i onda neka se isporucuju kazne na adrese...to je mnogo djelotvornije...a tu nesretnu policiju da povuku sa puteva da ne iritiraju i maltretiraju ljude bez veze..
Ili zasto ne naprave patrole policije u civilu koje ce patrolirati putevima i kaznjavati one koje zaista treba kazniti ..one koji ne postuju propise...
Definitivno znam da spadam u red onih ljudi koji se striktno pridrzavaju pravila voznje posto sam vozio po zapadu i tamo sam naucio pravila ponasanja na putu..nikad ne prelazim punu liniju,uvijek se drzim ogranicenja brzine,uvijek vozim ispravan auto..nikad ne prolazim kroz crveno,uvijek stanem na prelazu kad vidim da pjesak ima namjeru da krene na prelaz,ne pijem alkohol ...znaci vozim ovdje isto kao i u svabiji ali nema mjeseca ovdje a da me bar dva tri puta ne kazne...
To me izvodi iz takta najstrasnije posto vozim svuda isto ali ovdje sam ja izgleda kretencina koja krsi pravila ponasanja...i placa kazne...
U zivotu me policija nije zaustavila na zapadu sem u jednom slucaju krajem devedesetih kad su me zaustavili pripadnici specijalne policije u civilu naravno.
Znaci ja sam gore sasvim normalan covjek koji opusteno vozi jer zna da ne cini nista protivzakonito, a ovdje cu voziti u grcu jer uvijek na svakom cosku me moze zaustaviti pandur...a kad te on zaustavi onda nema sanse da te ne kazni posto ce ti uvijek naci nesto da te kinji i da te kazni...
I ko mi garantuje da necu zbog kojekakvih pacenika nakupiti dovoljan broj bodova , pa da mi oduzmu vozacku dozvolu..a podvlacim da sam izuzetno pazljiv i savjestan vozac...
Zasto nisu uveli zakon po kojem bi slali obavezno kod psihologa vozace dzipova....ili neka se na njima izivljavaju posto su otprilike mentalno isti sklop...bahati i jedni i drugi...
Ovdje duzno izvinjenje i onim malobrojnim saobracajcima koji su zaista korektni...mada takvi u ekipi uvijek imaju i jednog..malcice drugacijeg
Zato iskren da budem strah me je od ovog zakona i cak razmisljam da ce se pojaviti novo zanimanje u Srbiji,dobro placeno naravno....Vas privatni vozac...platis ga pa neka neko drugi razmislja onda o kaznama i poenima...naravno ko to sebi moze da priusti Neutral
Nazad na vrh
ljilja
Aktivni clan Krnjeuse
Aktivni clan Krnjeuse

Pridružio: May 16, 2008

PočaljiPoslao: Wed Dec 09, 2009 10:04 pm    Naslov: Re: Nova pravila u saobracaju u Srbiji i Vase misljenje o to Odgovoriti sa citatom

Ja sam ga Drago,kao savestan pravnik uspela skinuti,ali nažalost nisam uspela da ga stavim na forum....ne znam šta je u pitanju,da li je neki tehnički problem ili...
Laku noć svima.... Wink
Nazad na vrh
Marinko
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Dec 10, 2008

PočaljiPoslao: Wed Dec 09, 2009 10:17 pm    Naslov: Re: Nova pravila u saobracaju u Srbiji i Vase misljenje o tome! Odgovoriti sa citatom

ko o čemu,Drago o zakonu o saobraćaju i policiji Very Happy ....čovječe pridržavaj se saobraćajnih propisa i znakova i ostalog i nemaš problema...doduše nije me policija puno zaustavljala,ali par puta što me je zaustavila- učinio sam prekršaj...do sada nemam primjedbi ni na jednu policiju,mislim na ove kud se krećem,BiH,HR i RS,Srbija...a ti moj Dragane što misliš da možeš činiti na putu šta hoćeš i parkirati gdje hoćeš..e onda plaćaj kazne Wink Very Happy
Nazad na vrh
munja
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Jan 24, 2009

PočaljiPoslao: Thu Dec 10, 2009 7:58 am    Naslov: Re: Nova pravila u saobracaju u Srbiji i Vase misljenje o to Odgovoriti sa citatom

Ko o čemu ja o tebi i danju i noću
Nekada je milicija trenirala strogoću

A sada nam policija Dragančino care
Po zakonu umiljato sada kupi pare ...
Nazad na vrh
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Thu Dec 10, 2009 1:05 pm    Naslov: Re: Nova pravila u saobracaju u Srbiji i Vase misljenje o to Odgovoriti sa citatom

Daj Marinko ne zezaj...covjece boziji ti dodjes autom na posao i vratis se kuci i normalnoje da nemas toliko dodira sa saobracajcima,a ja sam od ujutru do kasno u noc na tockovima non stop po citavoj Vojvodini i sigurno je da imam problema sa policijom i kaznama...ali ne zato sto sam ja krsio neka pravila vec zato sto na svakom cosku bukvalno postavljaju sacekuse i uzimaju novac...
Sigurno mi nije prijatno da me neko zaustavlja i kaznjava samo zato sto ce ti naci nesto da te kazni i da gubim vrijeme bez veze ....to me strasno iritira...
Vozio sam godinama po uslovno receno normalnim drzavama i nikad nikakvih problema isam imao sem ovdje....
Ako me svabenikad ne zaustavjaju znaci dasam korektan vozac a ako ovdje placam non stop kazne onda ili sam ja lud ili nesto drugone valja...pa sam to procijeni...
Sad sam vozio iz Begeca za NS ima oko 15 km mozda i na par mjesta sam ih vidio kako stoje a Njemacku predjem uzduz i poprijeko i nigdje nikoga ne vidim...
Rekoh ....zavidim ljudimakojine znaju za bolje ...i koji nikad nisu makli dalje iz Srbije...
Sad odoh u Zrenjanin i bas me zanima koliko cu sacekusa vidjeti uz put....kod Kacke petlje znada je radar non stop...al dalje se uvijek kriju na razlicitim mjestima...
Znam sta pricam prijatelju posto mi seto odavnovec popelo na....Q
Nazad na vrh
Marinko
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Thu Dec 10, 2009 2:46 pm    Naslov: Re: Nova pravila u saobracaju u Srbiji i Vase misljenje o tome! Odgovoriti sa citatom

ti kršiš propise i to je to....u Njemačkoj,tako kažu,imaju kamere na svakom ćošku a kod nas policajce
Nazad na vrh
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Thu Dec 10, 2009 9:19 pm    Naslov: Re: Nova pravila u saobracaju u Srbiji i Vase misljenje o to Odgovoriti sa citatom

Ti izgleda mene bas za*ebavas...kako ti znas da krsim propise kad ni ja ne znam sta sam prekrsio...a znam da nisam nista i da sam maksimalno pazljiv vozac.
Rekoh ti vec da sam jako puno boravio i vozio po zapadu i da sam tamo dresiran kako se vozi..
Tacno je da je policija na svakom cosku ovamo, a vec sam ti rekao da nema sanse ako hoce da te kazni , da te ne kazni...
Posebna poslastica su im kamioni...tu se mogu ogrebati i oni su im prioritet.
Nedavno sam isao po ovu gradju kamionom i vozac mi je svasta ispricao.
Pojma nemas na sta lice putevi po Srbiji...isao sam skoro svuda, a posebno ovamo po sjeveru po ovim selima....znakovi ruinirani ili pocupani...putevi ,rupa na rupi...
Ja sam dvije nove gume unistio nedavno u razmaku od samo 15 dana..i kome da se zalim..nikom...otisao i kupio nove i jos platio da mi ispeglaju alu felgu.
Ljetos je jedan klinac od 17 godina mopedom izmedju Kulpina i Ravnog Sela upao u rupu na putu i imao dodatni peh da je pao sa motora i udario glavom u banderu i ostao na licu mjesta mrtav..
Ja sam prosle godine na motoru isto po mraku na sred ulice naisao na okrenut poklopac od sahta i sreca da sam ostao priseban inace bog zna sta bi se desilo..sem sto sam unistio prednji tocak i felnu ..
Provozaj se ovim glavnim bulevarom po NS pa da vidis na sta lici asfalt na semaforima...ovdje gdje ja zivim kod lutrije nema sanse da skrenes udesno motorom kolike su jaruge od gradskih buseva...
To me nervira...gdje idu te silne pare od kazni kojekakvih ,a gledas glavi mjesta na putevima...
Neka oni od tih para srede puteve i vise ce glava sacuvati nego kojekakvim zakonima..a posebno ne kopiranim zapadnim zakonima koji uopste nisu primjenjlijivi ovdje posto su oni na zapaadu pokriveni najnovijim tehnologijama a ovdje ce biti pokriveni sa po dvojicom policajaca na svakom cosku...
Jedino je mislim parking servis bolje od njih organizovaniji za otimanje para od ljudi...

PS Izvinjavam se na pravopisnim greskama u prethodnom postu posto sam to danas kucao na dzepnom kompu u autu ...na parkingu naravno .. Very Happy
Nazad na vrh
Marinko
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Thu Dec 10, 2009 9:28 pm    Naslov: Re: Nova pravila u saobracaju u Srbiji i Vase misljenje o tome! Odgovoriti sa citatom

nije mi jasno kako platiš kaznu a nisi učinio prekršaj ??!!
Nazad na vrh
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Thu Dec 10, 2009 9:37 pm    Naslov: Re: Nova pravila u saobracaju u Srbiji i Vase misljenje o to Odgovoriti sa citatom

Pazi najcesce moje kazne su sledeceg tipa...vozis recimo 80 po ovim putevima i ono ti samo istrce sa radarom...kao ogranicenje je 60 a ti si vozio 80...a znaka nigdje ...mozda cak i postoji ali 10 km ispred te sacekuse...
Rekao sam ti vec...ako te zaustave nema teoretske sanse da te ne kazne ako to zele posto ce ti uvijek nesto pronaci da te kazne.
Meni ne pada nikad na pamet da obidjem preko pune linije ili da kolonu preticem..ili da obilazim sa desne strane..ili da sjecem put pjesacima na pjesackom...
Dodji i budi sa mnom samo 7 dana svaki dan pa ce ti se sve samo ka'sti....kako bi lale rekle
Nazad na vrh
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Sep 05, 2008

PočaljiPoslao: Fri Dec 11, 2009 1:13 am    Naslov: Re: Nova pravila u saobracaju u Srbiji i Vase misljenje o tome! Odgovoriti sa citatom

На снази нови закон о саобраћају
Datum: 10.12.2009 19:00
Autor: Глас Српске

БЕОГРAД - Ступио је на снагу нови закон о безбједности саобраћаја, којим су предвиђене оштрије казне за учеснике у саобраћају који крше правила.

Законом, који ће почети да се примењује од јуче, уводи се видео надзор који треба да омогући лакше утврђивање одговорности прекршиоца, па ће возачи бити кажњени ако их камера сними приликом прекорачења брзине или непрописног претицања. Смањена је и дозвољена количина алкохола у крви са 0,5 на 0,3 промила. Казнени поени почињу да се рачунају од 1. јануара.

Закон забрањује коришћење мобилних телефона током вожње, а иста забрана важиће и за пјешаке на пјешачком прелазу.

Полиција неће моћи да наплаћује новчане казне на лицу мјеста, већ ће давати налоге за уплату.

Право у затвор отићи ће возач који управља возилом под дејством алкохола са више од два промила у крви или ако одбије да се подвргне алко-тесту или тестирању на присуство дроге у организму.
Закон прави разлику између степена пијанства, тако да је за тешко пијанство, односно возача који има 1,20 до 1,60 промила алкохола у крви предвиђена новчана казна од 15.000 до 30.000 динара, задржавање највише до 12 сати у полицијској станици и 10 казнених поена.

За потпуно пијанство, са више од два промила алкохола у крви, обавезно је изрицање затворске казне од 15 дана, 14 казнених поена и обавезно задржавање возача до 12 сати у полицијској станици.
Возач за кога се утврди да је умјерено пијан, са 0,31 до 0,5 промила алкохола у крви, биће кажњен мандатном казном од 5.000 динара и искључен из саобраћаја.

Уколико је возач изазвао незгоду или угрозио безбједност, предвиђена је казна затвора од најмање 45 дана и забрана управљања возилом од најмање 10 мјесеци.

Уколико возачи не буду поштовали нови закон мораће да плате 5.000 динара за невезан сигурносни појас и телефонирање у вожњи (без хендсфрија), док је за вожњу дјетета млађег од 12 година на предњем сједишту, казна од 15 до 50 хиљада динара.
Казне

За пролазак кроз црвено свјетло, ако возач није изазвао незгоду или угрозио безбједност, биће кажњен са 15.000 до 30.000 динара или затвором до 30 дана, уз изрицање забране управљања моторним возилом од најмање три мјесеца.

Новим законом дозвољена брзина вожње у насељима је са 60 смањена на 50 километара на сат. Закон предвиђа и кажњавање насилничке вожње.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji email
Marinko
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Fri Dec 11, 2009 7:30 am    Naslov: Re: Nova pravila u saobracaju u Srbiji i Vase misljenje o tome! Odgovoriti sa citatom

e Dragane jabuko sa grane,ko da si pao s Marsa....pa kad voziš kroz naseljeno mjesto ne treba ti znak ograničenja,to je regulisao zakon o bez.saobr....vožnja kroz naseljeno mjesto je 60,eto sad 50,većina to i ne zna i onda policija hvata na to...ono gdje većina vozača krši propise je to da ne obraća pažnju na tu tablu naseljenog mjesta on očekuje da vidi tablu ograničenja,ali u većini slučajeva je nema i još ravan put...i naselje do naselja..znači ,jabuko moja ,samo ti sad vozi 50km/h i nema problema...dobro Shocked ,polako stićićeš...ako žuriš policija zna da trčiš za parama i onda moraš "platiti porez" Wink Very Happy Very Happy
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku   Printer Friendly Page     forumKrnjeusa cafe Sva vremena su GMT
Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Strana 1 od 6

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu
Du kan ikke legge til filer i dette forumet
Du kan ikke laste ned filer fra dette forumet

Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy