Krnjeusa Online  
Toggle Content
Toggle Content Sponzori:
TV Srpski Toronto 1

Toggle Content Main Menu
 Home Community Members options Forumi Traži Web
 Our Sponsors

Toggle Content Coppermine Stats
coppermine
 Albums: 15
 Pictures: 50
  · Views: 16443
  · Votes: 329
  · Comments: 3

Toggle Content Poruke...
Last 10 Forum Messages

Kaladont
Last post by munja in Krnjeusa cafe on Feb 19, 2017 at 12:41:35

Generacija 63/64
Last post by Mrdja in Generacija 60-ih on Sep 18, 2016 at 05:55:52

Sveti Jovan
Last post by dzaja in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Jan 20, 2016 at 10:13:43

UTISCI SA PETROVDANA I GODISNJIH ODMORA
Last post by munja in Moj godisnji odmor on Jul 19, 2014 at 14:27:24

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!
Last post by Mrdja in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Apr 20, 2014 at 14:12:11

HRISTOS SE RODI!!
Last post by TarDo.stupar in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Mar 07, 2014 at 21:58:51

Aktuelno
Last post by TarDo.stupar in Trenutna desavanja u Krnjeusi on Jan 26, 2014 at 21:31:33

Smijesnija strana zivota
Last post by TarDo.stupar in Krnjeusa cafe on Dec 28, 2013 at 00:16:10

Odnos vlasti prema povratnicima
Last post by TarDo.stupar in Povratnici i povratnicki problemi on Dec 28, 2013 at 00:14:40

Kako ste proveli danasnji dan?
Last post by TarDo.stupar in Krnjeusa cafe on Dec 28, 2013 at 00:12:15

Community Forums › Slobodne teme › Krnjeusa cafe › Nova pravila u saobracaju u Srbiji i Vase misljenje o tome!
Nova pravila u saobracaju u Srbiji i Vase misljenje o tome!
Nase slobodno vrijeme
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Napiši novu temu   Odgovori na poruku   Printer Friendly Page     forumKrnjeusa cafe
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Marinko
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Dec 10, 2008

PočaljiPoslao: Tue Dec 15, 2009 8:08 pm    Naslov: Re: Nova pravila u saobracaju u Srbiji i Vase misljenje o tome! Odgovoriti sa citatom

eto možeš raditi i kompenzaciju sa policijom,hahahhaaa,kazne za račune od interneta....kod nas to neki zovu i prebijanje (prebijanje računa) ali ti savjetujem da taj termin ne koristiš mogu bukvalno shvatiti pa si u tom slučaju na*ebo
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika
Mrdja
Site Admin
Site Admin

Pridružio: Feb 09, 2008

PočaljiPoslao: Tue Dec 15, 2009 9:41 pm    Naslov: Re: Nova pravila u saobracaju u Srbiji i Vase misljenje o to Odgovoriti sa citatom

Neka hvala.... najsretniji sam kad ih moje oci ne vide Very Happy
Ovi sto su kod mene na mrezi su zaista OK momci sem tog jednog koji je izgleda navikao da se ogrebe gdje god stigne i iz tog razloga sam mu sinoc otisao na vrata....ima da plati ili ce platiti sudom...i za takve ima lijeka i nije mi zao dati i par stotina evra da naplatim tih 50...
Ovi drugi su zaista fer..kazu mi kad su im plate,ja to upisem na ruteru i ne iskljucujem ih jer korektno plate sve...neki su mi cak donosili kompjutere na servis, a prije par godina sam jednoj ekipi policije ostavljao kljuc od servisa gdje su se zimi grijali po noci..
Posalju ih na ulicu da dezuraju i to bez auta pa su se smrzavali i onda sam im ja davao kljuceve da se griju kod mene... Very Happy
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji email Poseti sajt autora
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Thu Dec 17, 2009 10:41 pm    Naslov: Re: Nova pravila u saobracaju u Srbiji i Vase misljenje o to Odgovoriti sa citatom

Evo jos reakcija na ovaj novi zakon o saobracaju....vec su cak i izracunali koliko para ce da nam uzmu... www.pressonline.rs/sr/...evra!.html

Strasno!!
Da nije zalosno bilo bi smijesno...
Ako nastave ovako ,preselice pola Srbije u zatvore...a vazice mozda i ovo www.facebook.com/#/gro...0629238238
Nazad na vrh
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Sep 05, 2008

PočaljiPoslao: Fri Dec 18, 2009 12:35 am    Naslov: Re: Nova pravila u saobracaju u Srbiji i Vase misljenje o tome! Odgovoriti sa citatom

Pa, to je od samog pocetka jasno, da je jedina svrha novog zakona (kao i vecine ostalih zakona) da se samo uzme novac od gradjana, a ne opsta dobrobit drustva i gradjana.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji email
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Fri Dec 18, 2009 7:53 am    Naslov: Re: Nova pravila u saobracaju u Srbiji i Vase misljenje o to Odgovoriti sa citatom

Ajd ti objasni to Marinku,uhvatio se ko pijan plota toga i jos pokusava da me pravi budalom Very Happy opravdavajuci to sto me neko pokusava na silu praviti blesavim otimajuci mi novac..
Sad ce tek biti veselo kad te nekoliko takvih kursista ako im ne gurnes pare licno u dzep pa ti napisu prijavu i dobijes te kaznene poene i za godinu dana ih nakupis da te posalju kod psihologa i da nanovo polazes vozacki...znaci drzava te direktno pravi budalom i pljackajuci te , jos te salje na ljekarski pregled da utvrde jesi li normalan..
Krajnji bezobrazluk...
Ja licno nemam nista protiv takvog zakona ali imam protiv metoda i nacina primjenjivanja..
I meni su se popeli na glavu ovi tatini sinovi sa dzipovima koji prave haos u saobracaju ali zasto nisu najprije tehnoloski pokrili zakon pa ga tek onda izdali...
Takav zakon predvidja saobracajca da se pojavi ako imas problem da ti pomogne a ne da ti pravi sacekusu ..
Podvlacim...ako me kamera uslika da pravim prekrsaj vozeci platicu im duplo vise no sto treba ali ne zelim da me neko presrece samo zato sto mu je kazano da taj dan mora da napise toliko i toliko prijava...
Godinama sam vozio na zapadu,pod takvim zakonima ali u zivotu nikad nisam imao problema sa zakonom jer su zakoni tamo napravljeni da pomognu covjeku i nisu pravljeni protiv njih kao sto ce ovdje biti slucaj..
Ako zele da smanje broj udesa zasto ne poprave puteve jer je ogromna vjerovatnoca da mogu prije izazvati saobracajku ako pokusam da izbjegnem rupu na putu nego ako neko negdje postavi znak da je ogranicenje 50 pa iza tog znaka na deset kilometara iz zivice ti istrci neko sa radarom i kazni te sto si vozio 10 kilometara vise...
I sto je najgore opet ce divljati ovi koji su divljali po putu jer im se tako hoce a na*ebace opet sirotinja i normalan covjek...

I jos tacno znam kad budu postavljali te kamere da posao da to uradi nece dobiti neko ko umije da radi to vec ce ga dobiti neko ko odredjeni procenat dadne nekome od citavog posla...
Kao sto mi je pricao ovaj drugar sto je konkurisao za nepovratni kredit od drzave da podigne silos ...dobio je novac ali je u startu morao da plati 20 % onome ko mu je to omogucio...
Bice kao prije 5 godina kad je posao da umreze skole u Vojvodini i da ih povezu u jednu cjelinu dobio ogranak ljudi u Novkabelu i posto blage veze nisu imali sa tim svaki dan su visili kod mene i ja licno sam ih ucio kako se to radi jer su momci bili OK..ni krivi ni duzni sto je neko dobio novac da uradi to a oni su morali da ga urade za popisanu platu...
I to sto su uradili koristili su dobrim djelom moju infrastrukturu i na kraju price citava ta njihova igranka je propala i sad opet te iste skole dolaze kod mene kao korisnici...
Dok snijeg okopni moram u Begec da im citavu osnovnu skolu umrezim i nakacim kod mene na mrezu...direktor mi je bar posteno rekao...molim te ajde nam uradi ovo jer nam treba internet a platicemo ti kad nam odobre novac..nema para u fondu za sad...
Nema para jer ih je neko marnuo.. Twisted Evil
Politika je zaista jedini posao koji cvjeta na ovim prostorima...zato mladi ljudi i bjeze odavde i ne znam ni sta da im kazem...

Mada..odoh i ja da radim...meni nema ko da radi dok sam ne uradim i svaki moj dinar zaradim sopstvenim radom i sopstvenim znanjem..
Nazad na vrh
Marinko
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Fri Dec 18, 2009 11:53 am    Naslov: Re: Nova pravila u saobracaju u Srbiji i Vase misljenje o tome! Odgovoriti sa citatom

da li si ikada platio kaznu a da nisi napravio prekršaj,bilo da si platio regularno ili da si dao policajcu u džep...odgovori pa ćemo dalje....moram ja od tebe napraviti savjesnog vozača..moram te prevaspitati,hahahhaaaaa....bolje i ja nego da te oni šalju na psiho -test,hahahaa
Nazad na vrh
dzaja
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Nov 12, 2008

PočaljiPoslao: Fri Dec 18, 2009 12:22 pm    Naslov: Re: Nova pravila u saobracaju u Srbiji i Vase misljenje o to Odgovoriti sa citatom

Biće teško nas balkance dovesti u red, mi smo ti pomalo diviji narod moj Marinko he he he
Nazad na vrh
Marinko
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Fri Dec 18, 2009 12:55 pm    Naslov: Re: Nova pravila u saobracaju u Srbiji i Vase misljenje o tome! Odgovoriti sa citatom

to si u pravu,nema tog zakona,propisa i sl.koji je donesen a da nismo odmah skočili da je to protiv nas,nikad nisam bio ljut na policiju ako me zaustavi i kazni nego na sebe jer sam sebi dozvolio to da ima razlog da me kazni i pazim da to više ne učinim...a slušam tako neke kad kažu kad ih policija zaustavi odmah kao na njega što si me zaustavio šta sam pogriješio i svađaju se s njima..to ne razumijem
Nazad na vrh
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Fri Dec 18, 2009 2:31 pm    Naslov: Re: Nova pravila u saobracaju u Srbiji i Vase misljenje o to Odgovoriti sa citatom

Ne vrijedi sa tobom razgovarati...policajac ce ti stalno naci nacin da te kazni ...gomilu puta su mi pisali prijave jer sam recimo vozio 70, a oni mi kazu da je tu dozvoljeno 60 ili slicno ,a ja taj saobracajnoi znak nigdje nisam ni vidio...
I pricam o NAMJERAMA policije koje su prvenstveno da se ljudima OTME novac pod plastom njihove brige za moju sigurnost i neciju drugu...
Da ih zanima sigurnost necija na putu ,okrpili bi bar rupe na putu ili postavili uocljive saobracajne znakove...a nebi se krili sa radarima po zivicama i iskakali pred ljude...
Ili bi bar posuli so po putu da ne gledamo kad cemo se zakucati u autu koje nam dolazi u susret ili da ne sletimo u jarugu pored puta...
Ako malo razmisljas skontaces da se drzavna kasa puni od privrede a ona je unistena ovdje a sav taj aparat treba nahraniti ..posebno ovaj ovdje koji ne treba da postoji barem dvije njegove trecine su balast...
Drzava se treba napraviti EFIKASNOM...kao i bilo koji drugi posao...a ne da smisljaju nacine da ti uzmu novac jer je nekoga tata zaposlio na odredjeno radno mjesto koje je najcesce potpuno beskorisno
Marinko...dugo sam zivio u normalnim drustvenim zajednicama i samo pravim paralele..a ovo ovdje nije ni priblizno tome..niti ce biti barem ne dok smo mi zivi...daj bze da mladjim generacijama bude bolje imalo...
I daj boze da doceka neko da recimo neko iz Kanade ili sa Zelanda ili iz Njemacke dodje u Srbiju da zivi i radi ,a ne da sve ono sto iole vrijedi ovdje bjezi odavde cim mu se pruzi prilika
Nazad na vrh
Marinko
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Fri Dec 18, 2009 4:21 pm    Naslov: Re: Nova pravila u saobracaju u Srbiji i Vase misljenje o tome! Odgovoriti sa citatom

oćeš reći da sam ja ko policajac,teško mi ide u glavu,hahahaa..to što nisi vidio znak ne znači da ne moraš platiti kaznu,jednom sam ti već rekao ako je naseljeno mjesto ne treba biti znak,zna se da je tu 50-60 km/h,oni to znaju i ja im ne zamjeram što to rade,ti si učinio prekršaj i gotovo...da li su policajci beskorisni ili prekobrojni to je "viša politika",ja pokušavam da ti objasnim svoje gledište na propise i policiju....nisu oni glupi pa da napišu kaznu a da ti nisi učinio prekršaj,znaju oni dobro gdje i na kojem mjestu se ne pazi i gdje će vozači pogriješiti i gdje će im uzeti pare za sebe a isto tako osjete koga mogu "malo više zastrašiti zakonom" pa da dobiju veću čast...ja do sada ne mogu da se požalim ni na jedan postupak kad su me zaustavili....a što se tiče "iskakanja iza živica" i da te zaustavlja pozornik sa ulice,e druže i tu si donji ako činiš prekršaj,ima pravo da te zaustavi i tačka...a to ti je ako nisi vezao pojas primjete na 200m,hahahaa,izvježbano oko,i onda se ide dalje pa ti nađu još 5 prekršaja i neispravnosti...nego ti od 01.01.20010. vozi po propisu i onda nam se javi da li te zaustavljala policija i jesi li platio kaznu
Nazad na vrh
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Fri Dec 18, 2009 5:46 pm    Naslov: Re: Nova pravila u saobracaju u Srbiji i Vase misljenje o to Odgovoriti sa citatom

Nista..Marinko...meni je zaista drago ako si ti zadovoljan radom policije tamo...mozda je tamo bolje ne znam zaista jer sam i ja vec dva Petrovdana vozio za Krnjeusu i niko me nije zaustavljao..
Ovdje je stvar drugacija malo....non stop sam na tockovima,po citav dan se vozim....imao sam dal srecu ili nesrecu pa sam i neko vrijeme zivio u nomalnijim drzavama od ove u kojoj sada zivim tako da imam svoje misljenje o svemu tome i ja sam ga iznio pa ako razumijes OK,ako ne razumijes isto OK...
Bespredmetno je nastaviti razgovor dalje na ovu temu...
Mislim..rekao bih ti na srpskom nesto da me malo bolje razumijes ,al uzdrzacu se...mada moze samo recimo kraj misli....
"....nego objasniti" Twisted Evil
Tako da druze moj ...uzivaj u blagodetima zakona koji je napravljen za gradjane Republike Srske i Federacije koji je tacno po njihovoj mjeri Very Happy a ja cu isto moliti boga da ovi vlastrodrsci ovamo umjesto saobracajaca postave kamere koje ce me slikati kad napravim neki prkrsaj koji cu sa zadovoljstvom da platim...
Podvlacim....ja kao Srbin ,Njemacku policiju volim da vidim jer znam da su tu da mi pomognu ako mi pomoc treba....a i sam znas kakav je nas odnos prema svabama...a za nase saobracajce mislim....daleko im lijepa kuca...sto dalje od mene...
Ako se ikad to promijeni bicu srecniji covjek..
Nazad na vrh
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Sep 05, 2008

PočaljiPoslao: Tue Dec 22, 2009 2:33 pm    Naslov: Re: Nova pravila u saobracaju u Srbiji i Vase misljenje o to Odgovoriti sa citatom

Ja bi se u potpunosti slozio sa Dragom. U prilog ovoj teoriji ide primjer koji se dogodio prije par dana u BG. Cuo sam od Dragane Radosevic (Boksenie) da je prije 10-ak dana njihov vozac iz firme, platio ogromnu kaznu u BG, za prekoracenje 3km preko ogranicenja Exclamation . Mislim da to dovoljno govori o pravoj svrsi ovog zakona.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji email
Marinko
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Tue Dec 22, 2009 7:57 pm    Naslov: Re: Nova pravila u saobracaju u Srbiji i Vase misljenje o tome! Odgovoriti sa citatom

koliko se razumijem u saob.znakove sigurno je bio znak"maksimalno dozvoljena brzina"....mogao je voziti i 3 km ispod te brzine i ne bi platio kaznu
Nazad na vrh
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Tue Dec 22, 2009 8:22 pm    Naslov: Re: Nova pravila u saobracaju u Srbiji i Vase misljenje o to Odgovoriti sa citatom

Ne da sam u pravu vec sam debelo u pravu...
Prvo sto sam zivio vani pod takvim zakonima ,ali koji su pravljeni za njihov nivo svijesti,kulturu i tradiciju .
Besmisleno je to primjenjivati na ovaj nivo svijesti ovdje..
Evo primjera od juce...zaustavi me policajac i kaze mi vozite bez svjetla...pogledam i vidim da sam ga zaboravio upaliti..to mu i kazem, a on odmah...jel znate da je kazna za to 3000 dinara..
Kazem ,znam da je po novom zakonu to kaznjivo ,ali sam zaboravio zaista da upalim svjetlo...
Pita me onda sta cemo da radimo...ja mu kazem da ne treba mene da pita sta ce da radi posto mu to zakon nalaze sta ce da radi...
Onda on opet pocinje pricu kako je to 3000 dinara kazne i pita me usput jel imam onaj prsluk..pokazem mu ga, a on opet pravi krug oko auta ,nesto se domundjava sa kolegom iza auta,nisam cuo sta,posto sam sjedio za volanom i onda opet prilazi ,gleda dokumentaciju i pita opet sta da radi sa mnom ...valjda je ocekivao da cu da mu ponudim barem hiljadarku da me pusti na miru...
Ja mu opet kazem da radi ono sto misli da treba da radi ,mada me je to izivljavanje i kinjenje dovelo na ivicu da ga otjeram u 3 pm..ali ne bih njega otjerao ,vec uniformu i sudovi i dodatno maltretiranje mi ne treba u zivotu...
On opet vidjevsi da od para nema nista, onako velikodusno mi vraca dokumente i kao ajde ovaj put sam ti oprostio...
Njegovo velicanstrvo saobracajac mi je oprostio citave 3000 dinara kazne...
E tu je razlika...svijest...
Da me je austrijanac zaustavio...vidio da nemam svjetla...napisao bi mi kaznu i dovidjenja..sve za dva minuta, a ovaj me je kinjio barem 10 minuta...
I kad pocnu da primjenjuju zakone svjestan sam posto sam non stop u autu da cu uskoro ostati bez vozacke ..ne zbog toga sto ne postujem propise vec zbog toga sto moram da popunjavam budzet i na taj nacin..nije im dosta sto me deru za poreze i kojesta jos...
Ispadne da je najbolje lezati kuci besposlen...ovako se ubijas radeci...ni za sta ...sto god da zaradis ili ti uzmu ili otmu
Nazad na vrh
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Tue Dec 22, 2009 8:26 pm    Naslov: Re: Nova pravila u saobracaju u Srbiji i Vase misljenje o tome! Odgovoriti sa citatom

Marinko wrote:
koliko se razumijem u saob.znakove sigurno je bio znak"maksimalno dozvoljena brzina"....mogao je voziti i 3 km ispod te brzine i ne bi platio kaznu
Marinko...mogao je..upitaj sebe da li ces ti da buljis non stop u kilometar sat dok vozis..
Pri tom ako gledas u kilometar sat mozes da ne vidis biciklistu i da ga pokupis autom...
Marinko..ajd da ja napisem na ogradi Pamela Anderson..pa idi do nje i **** je...da li bi htio???
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku   Printer Friendly Page     forumKrnjeusa cafe Sva vremena su GMT
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Strana 4 od 6

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu
Du kan ikke legge til filer i dette forumet
Du kan ikke laste ned filer fra dette forumet

Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy