Krnjeusa Online  
Toggle Content
Toggle Content Sponzori:

Toggle Content Main Menu
 Home Community Members options Forumi Traži Web
 Our Sponsors

Toggle Content Coppermine Stats
coppermine
 Albums: 15
 Pictures: 50
  · Views: 16443
  · Votes: 329
  · Comments: 3

Toggle Content Poruke...
Last 10 Forum Messages

Kaladont
Last post by munja in Krnjeusa cafe on Feb 19, 2017 at 12:41:35

Generacija 63/64
Last post by Mrdja in Generacija 60-ih on Sep 18, 2016 at 05:55:52

Sveti Jovan
Last post by dzaja in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Jan 20, 2016 at 10:13:43

UTISCI SA PETROVDANA I GODISNJIH ODMORA
Last post by munja in Moj godisnji odmor on Jul 19, 2014 at 14:27:24

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!
Last post by Mrdja in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Apr 20, 2014 at 14:12:11

HRISTOS SE RODI!!
Last post by TarDo.stupar in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Mar 07, 2014 at 21:58:51

Aktuelno
Last post by TarDo.stupar in Trenutna desavanja u Krnjeusi on Jan 26, 2014 at 21:31:33

Smijesnija strana zivota
Last post by TarDo.stupar in Krnjeusa cafe on Dec 28, 2013 at 00:16:10

Odnos vlasti prema povratnicima
Last post by TarDo.stupar in Povratnici i povratnicki problemi on Dec 28, 2013 at 00:14:40

Kako ste proveli danasnji dan?
Last post by TarDo.stupar in Krnjeusa cafe on Dec 28, 2013 at 00:12:15

Community Forums › Vijesti iz Krnjeuse › Povratnici i povratnicki problemi › Odnos vlasti prema povratnicima
Odnos vlasti prema povratnicima
Forum namjenjen za povratnike i probleme oko povratka u rodno mjesto
Idi na stranu 1, 2, 3  Sledeci
Napiši novu temu   Odgovori na poruku   Printer Friendly Page     forumPovratnici i povratnicki problemi
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Sep 05, 2008

PočaljiPoslao: Sun Jan 10, 2010 10:15 pm    Naslov: Odnos vlasti prema povratnicima Odgovoriti sa citatom

Dugo sam razmisljao, gdje da smjestim ovaj tekst, pa sam odlucio da otvorim novu temu.
Poslije razgovora sa Milovanom Ostijicem, nasao sam za potrebu da ovo napisem.
S obziram da je vecina nasih ljudi glasala za novog nacelnika Hajdera, i da su imali velikih ocekivanja od njega, mislim da je vrijeme da se kaze da su njihova nadanja u potpunosti iznevjerena. Nadam se da i on ovo cita i da kaze svoje misljenje.
Mislim da dovoljno govori podatak, sam za sebe, da NI JEDNOM nacelnik nije posjetio Krnjeusu!!!
Bio je 5-6 sastanaka sa predsjednikom MZ, ali sve se zavrsilo na obecanjima.
Ni jedna investicija nije plasirana u Krnjeusu, ni jedan novi radnik nije zaposlen. Naprotiv, ni pilana ne radi vise, a sadasnji vlasnik, svaki dan odvozi po neku masinu iz pilane i FANE. Pljackaju i ono malo sto je ostalo.

Za odrzavanje puteva, za komplet Krnjeusu, odobreno je samo 20m kubnih sljunka. To je apsolutna sramota!!!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji email
Mrdja
Site Admin
Site Admin

Pridružio: Feb 09, 2008

PočaljiPoslao: Sun Jan 10, 2010 11:14 pm    Naslov: Re: Odnos vlasti prema povratnicima Odgovoriti sa citatom

Da...bilo bi zaista najbolje da se Hajder ovdje oglasi i iznese svoje misljenje ..ako nista drugo ,a ono iz postovanja prema tim biracima sa cijim glasovima je i dobio to mjesto..
Mada koliko mi je Hajder ranije bio napisao sto se tice privatizacije tih firmi znam da je imao namjeru da se "poruse" te privatizacije i da se ponovi sva ta prica...
Ostalo zaista ne znam, sem koliko sam mogao da shvatim da su ipak svi konci igre u Bihacu u kantonalnoj skupstini...i da cak u toj skupstini nije ni bilo odbornika sa Petrovacke opstine...
Ispravite me ako grijesim ,ali mislim da sam nesto tako cuo...
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji email Poseti sajt autora
Boxenia
Aktivni clan Krnjeuse
Aktivni clan Krnjeuse

Pridružio: Apr 08, 2008

PočaljiPoslao: Mon Jan 11, 2010 9:14 am    Naslov: Re: Odnos vlasti prema povratnicima Odgovoriti sa citatom

Smatarm da je nacelnik Hajder premld i potpuno neiskusan za posao koji radi.
Njegove ideje su "svemirske" i nemaju veze sa stvarnom situacijom sto se vidi iz svega sto tamo nas narod dozivljava a mi sad pricamo.
Sav njegov argument je da se "sve dogadja u Bihacu"! pa sta ako se dogadja? zasto onda biramo i placamo vlast u Petrovcu ako bas nista ne mogu uciniti?
Puno ponizenja za nas narod tamo i nista vise....

TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Mon Jan 11, 2010 11:44 am    Naslov: Re: Odnos vlasti prema povratnicima Odgovoriti sa citatom

Slazem se sa svim prethodnim iznesenim, ali ipak ne mogu da prihvatim takvu apatiju i nezainteresovanost, od strane opstinske vlasti.
Dok oni poniste privatizaciju, do tada nece ostati ni zidovi od pilane i FANE.
Svaki dan se izveze po par masina iz kruga fabrika. Obavjestena je i kancelarija OHRa u Bihacu, ali nista ne preduzimaju.
Nazad na vrh
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Mon Jan 11, 2010 11:44 pm    Naslov: Re: Odnos vlasti prema povratnicima Odgovoriti sa citatom

Valjda se i Hajder oglasi ovdje po tom pitanju i po pitanju mnogo toga...
Ako je vec usao u politiku i dobio mjesto predsjednika Petrovacke opstine onda treba i da opravda to i da pojasni stvari koje ljude zanimaju.
Ovdje na ovom forumu bar moze da zna sa kim razgovara ....
Nazad na vrh
Natasha
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Feb 20, 2008

PočaljiPoslao: Fri Jan 15, 2010 2:24 pm    Naslov: Re: Odnos vlasti prema povratnicima Odgovoriti sa citatom

To sto je Hajder mlad je dobro,jer tamo i treba mladosti koja ce svoju energiju usmjeriti na pozitivne promjene.To vazi i za sve ostale koji zive tamo ,ne samo za Hajdera.Bilo bi samo pozeljno da je on naucio nesto iz te politicke prakse pa da svede racun i kaze otvoreno gdje je problem i pita taj narod imaju li sanse da probleme rjesavaju zajedno .Ako Bihac koci sve, neka rjesenja traze dalje,nije Bihac centar svijeta.Ako uredjuju stvari rukovodeci se religijom onda Srbi opet treba da se iskljucivo rukovode time kad budu sljedeci put glasali.Ja se nadam da ce mladost imati pameti i snage da se izbori na sve nacine za bolju buducnost ,kako radi njih sami i njihove djece koja ce zivjeti na tim prostorima.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Tue Jul 06, 2010 4:18 pm    Naslov: Re: Odnos vlasti prema povratnicima Odgovoriti sa citatom

Sad sam nesto trazio na netu u vezi predstojecih izbora, i iznenadih se kada sam vidio da ima posebna stavka o Bosanskom Petrovcu. Iznenadio sma se kada sam vidio da su raspisani vanredni izbori za izbor nacelnika opstine Petrovac.
Vise informacija ovdje:
www.izbori.ba/IZBORI20...vo-SRP.pdf
Nazad na vrh
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Tue Jul 06, 2010 6:35 pm    Naslov: Re: Odnos vlasti prema povratnicima Odgovoriti sa citatom

Ko ce ga znati sta se desava tamo... Neutral
Iskren da budem sadasnjeg predsjednika Petrovacke opstine ili kako oni to zovu...nacelnika skoro da i ne znam...
Prosle godine smo razmjenili nekoliko recenica na njegovom blogu i isto tako mejlova i sve se ticalo uvodjenja ADSL-a u Krnjeusu i vracanja imena nasoj osnovnoj skoli koja je i dalje bezimena podrucna skola..
Momak mi nije djelovao kao neko od zagrizenih nacionalista vec kao osoba sa kojom se moze razmijeniti misljenje ali po svoj prilici izgleda da je mlad uletio u politiku i da ga je to snaslo a da nije ni ocekivao...mislim na mjesto predsjednika opstine...
Cucemo valjda sta su uzroci toga ...mada iskren da budem politika i politicari me zanimaju kao lanjski snijeg...sve su to uglavnom prevaranti,demagozi i hohstapleri...mozda ima i postenih ljudi u toj bransi...ali jako malo...
Da su znali ista raditi kao ostali normalan svijet nebi se ni bavili politikom Smile
Nazad na vrh
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Tue Jul 06, 2010 7:35 pm    Naslov: Re: Odnos vlasti prema povratnicima Odgovoriti sa citatom

Mene je iznenadila ova informacija, jer sam prije dva dana dosao otuda, i niko nista ne zna o o vome.
Mislim slicno kao ti.
Mada se nije nesto proslavio sto se tice kontakata sa narodom i sa predsjednicima MZ.
Nesto razmisljam za koga ce sada glasati oni nasi nesretnici, ali mislim da se nece nista bitno promijeniti.
Nazad na vrh
dzaja
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Nov 12, 2008

PočaljiPoslao: Wed Jul 07, 2010 12:46 pm    Naslov: Re: Odnos vlasti prema povratnicima Odgovoriti sa citatom

Sto nesretnici, zar to nije ruzno reci? Uostalom, ko zna sta je sreca?
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Wed Jul 07, 2010 2:42 pm    Naslov: Re: Odnos vlasti prema povratnicima Odgovoriti sa citatom

dzaja wrote:
Sto nesretnici, zar to nije ruzno reci? Uostalom, ko zna sta je sreca?
He,he, Dzaja, tacno znam zasto sam to napisao, a ako si redovno citao ovdje neke teme, i ti bi trebao shvatiti Wink
Nazad na vrh
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Wed Jul 07, 2010 3:19 pm    Naslov: Re: Odnos vlasti prema povratnicima Odgovoriti sa citatom

Dobro ,termin i nije bas adekvatan ali je razmisljanje sasvim ispravno..
Nas covjek ti je cudna biljka,jogunasta,prostodusna,zavidna i tvrdoglava..
U globalu su to sve skroz ok ljudi da nije te nase komsijske zavidnosti i nesloge i tih nesretnih dioba...
Ljudi su se podijelili po svemu tamo pa i po tim stranackim osnovama...uvijek se nadje par mudrih baraba koji ponude sarene laze i obecanja nasem covjeku i onda je dovoljno da tih par baraba stranacki obojenih dodje u selo i da svaki nadje svog pulena da kazem od imena u selu..i eto ti podjela...
Dobije obicno tad izbore neka kvazigradjanska , perfidno upakovana nacionalna opcija i onda slijedi kao i u vecini slucajeva...opsta propast...
Nasim ljudima tamo bi bilo najbolje da se ujedine oko jedne politicke u ovom slucaju nacionalne opcije da bi izvukli ili se izborili za neka osnovna ljudska prava...jer pojam demokratije je apsurd i za modrna drustvena uredjenja a za Bosnu je to tek misaona imenica,daleka i neostvariva na zalost..
500 godina pod osmanlijama je ucinilo svoje..50 godina ispiranja mozga pod komunistima isto tako je nanijelo mnogo zla ljudima tamo bez obzira na vjersku i nacionalnu pripadnost i sad imamo to sto imamo...
Samo mudrost i sloga nam mogu dobro donijeti, ali realno smo mi daleko jos od toga...
Kako zakuvamo tako cemo i kusati..sto kaze ona nasa poslovica...
Steta sto ja ne vidim ni jednog covjeka tamo ,intelektualca koji bi okupio te ljude oko sebe...nas glavni intelektualni okupljacki stozer na Petrovackoj opstini je na zalost jos uvijek ona prica o kukama i vagirima i neizmjernoj ljubavi prema motornoj zagi Very Happy ...zacinjena vrucom prasetinom i hladnim pivom, a to na zalost nas ne moze odvesti daleko..
Potreban je pametan ,mlad ,posten i sposoban covjek tamo...i kao sto rekoh,ja ga ne vidim..niti sam cuo za nekoga tog kalibra ,a da zivi tamo...
Ne mislim ja da su stariji manje pametni..ali nabrojah sta tacno neko treba da ima da bi okupio te nase ljude tamo, a to je vec malo veci problem..
Nazad na vrh
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Wed Jul 07, 2010 8:45 pm    Naslov: Re: Odnos vlasti prema povratnicima Odgovoriti sa citatom

Eto, Drago je to objasnio bolje od mene, ali je u sustini u potposti naveo ono sto sam ja mislio Wink
Nazad na vrh
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Mon Nov 21, 2011 12:13 am    Naslov: Re: Odnos vlasti prema povratnicima Odgovoriti sa citatom

Sa zaljenjem moram konstatovati da je sadasnja opstinska i mjesna vlast u potpunosti zakazala na stetu naroda.
Iako se od "nove" politicke opcije mnogo ocekivalo, bilo mnogo obecanja, po rezuatatima rada ostala je daleko od prethodne vlasti. Jedini vidljivi "rezutat" je povecanja sluzbenika u opstini za 10. Prethodni nacelnik je bio odradio sistematizaciju radnih mjesta, te sve broj radnika na neophodan broj.
Nova vlast povecala broj zaposlenika, i to je do sada jedino povecanje radnih mjesta u opstini za vrijeme njihove vladavine.

Najvaznija vitalna pitanja su ostal u sjeni, a koliko mi je poznato, nova vlast ne odrzava nikakv kontakt sa stanovnistvom koje zivi na podrucju opstine.

Na zalost, u potpunosti su podbacili i izbaranici mjesne zajednice Krnjeusa. Od predsjednika MZ sam ocekivao da ce se vise zalagati, ali sam se u potpunosti prevario. Na sedmicnim sastancima koji se odrzavaju u prostorijama opstine, vec mjesecima niko ispred Krnjeuse ne dolazi na te sastanke, a i ako neko slucajno, dodje samo se pojavi formalno, dok predjednici ostalih MZ se bore za svoju sredinu "rukama i noktima".

Trenutno je aktuelan problem sa nedostatkom pitke vode, i ljudi placaju 150km cisternu vode iz Petrovca, koja im usput receno ne moze trajati ni 10 dana.
Umjesto da su rijeslil problem vodovoda u Krnjeusi (kako su i obecavali) novac za taj projekat je "ispario", i svi su se ucutali.
Nazad na vrh
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Mon Nov 21, 2011 11:34 pm    Naslov: Re: Odnos vlasti prema povratnicima Odgovoriti sa citatom

Nisam znao da Krnjeusa opet ima problem sa pijacom vodom i da ljudi kupuju cisterne vode..
To je zaista zalosno,ne znam sta bih rekao..vise no zalosno..
I ne mogu da vjerujem da ti nasi predstavnici u opstinskoj vlasti ne cine nista povodom toga.. Neutral Confused
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku   Printer Friendly Page     forumPovratnici i povratnicki problemi Sva vremena su GMT
Idi na stranu 1, 2, 3  Sledeci
Strana 1 od 3

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu
Du kan ikke legge til filer i dette forumet
Du kan ikke laste ned filer fra dette forumet

Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy