Krnjeusa Online  
Toggle Content
Toggle Content Sponzori:
TV Srpski Toronto 1

Toggle Content Main Menu
 Home Community Members options Forumi Traži Web
 Our Sponsors

Toggle Content Coppermine Stats
coppermine
 Albums: 15
 Pictures: 50
  · Views: 16443
  · Votes: 329
  · Comments: 3

Toggle Content Poruke...
Last 10 Forum Messages

Kaladont
Last post by munja in Krnjeusa cafe on Feb 19, 2017 at 12:41:35

Generacija 63/64
Last post by Mrdja in Generacija 60-ih on Sep 18, 2016 at 05:55:52

Sveti Jovan
Last post by dzaja in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Jan 20, 2016 at 10:13:43

UTISCI SA PETROVDANA I GODISNJIH ODMORA
Last post by munja in Moj godisnji odmor on Jul 19, 2014 at 14:27:24

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!
Last post by Mrdja in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Apr 20, 2014 at 14:12:11

HRISTOS SE RODI!!
Last post by TarDo.stupar in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Mar 07, 2014 at 21:58:51

Aktuelno
Last post by TarDo.stupar in Trenutna desavanja u Krnjeusi on Jan 26, 2014 at 21:31:33

Smijesnija strana zivota
Last post by TarDo.stupar in Krnjeusa cafe on Dec 28, 2013 at 00:16:10

Odnos vlasti prema povratnicima
Last post by TarDo.stupar in Povratnici i povratnicki problemi on Dec 28, 2013 at 00:14:40

Kako ste proveli danasnji dan?
Last post by TarDo.stupar in Krnjeusa cafe on Dec 28, 2013 at 00:12:15

Community Forums › Slobodne teme › Razno › Vijesti sa svih strana
Vijesti sa svih strana
Kutak za neobavezno caskanje o svemu i svacemu
Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeci
Napiši novu temu   Odgovori na poruku   Printer Friendly Page     forumRazno
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Sep 05, 2008

PočaljiPoslao: Mon Jan 11, 2010 9:38 pm    Naslov: Vijesti sa svih strana Odgovoriti sa citatom

Predlazem ovu temu, kao mjesto gdje mozemo objaviti i prokomentarisati razne vijesti, sa svih strana svijeta.

Evo na primjer ove najnovije, da je od prvog januara ove godine, sasvim legalno i nekaznjivo konzumiranje droge u Ceskoj.

Хероин и кокаин у Чешкој легални

Datum: 11.01.2010 19:00
Autor: Глас Српске

ПРAГ - У Чешкој је од првог јануара на снази нови, либералнији закон о опојним средствима. Њиме су Чеси успјели да надмаше чак и саме Холанђане, јавиле су агенције.

Чешка је у ствари већ одавно позната по својој либералној политици о питању дозвољених количина опојних средстава. Aли, овим новим законом она је дефинитивно постала најслободнија европска земља: од првог јануара нису дозвољене само одређене количине хашиша и марихуане, већ и тешке дроге. Одсад, свако са собом смије да носи и четири "екстазија" или пет LSD таблета, грам кокаина или један и по грам хероина. То је три пута више него што то дозвољава закон у Холандији.

Директор Aгенције за сузбијање злоупотребе опојних дрога Јакуб Фридрих каже да је производња марихуане и даље кажњива, али не и њено посједовање.

- Овај се закон, значи, не односи на дилере. Препродаја дрога још увијек је кривично дјело и то без обзира на количину - објашњава Фридрих.

Aли, у Чешкој су многи новим законом разочарани. Психолог Иван Доуда, који је прије двадесет година основао организацију за помоћ зависницима од дроге "Дроп ин", сматра да нови закон означава корак у погрешном смјеру, јер каже да је "сасвим јасно да полиција нема никакве шансе ефективно да регулише тржиште дроге. Зато би у ствари било важније да се средства предвиђена за сузбијање конзумације дроге уложе у превенцију."

Међутим, по свему судећи, управо у томе и лежи проблем. За разлику од многих других европских земаља, Чешка у сузбијање конзумације, односно злоупотребе опојних средстава, улаже врло мало, у односу на, рецимо, Холандију.

Овај нови закон могао би убрзо у Праг да привуче на стотине младих који у миру желе да попуше који "yоинт" или уживају у неким другим опојним средствима. Ситуација у сусједним земљама, попут Њемачке, Словачке, Мађарске или Пољске, ни приближно није тако либерална као у Чешкој, те би се стога и туризам који је прошле године у Прагу био изузетно слаб, можда и из тог разлога могао опоравити.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji email
Mrdja
Site Admin
Site Admin

Pridružio: Feb 09, 2008

PočaljiPoslao: Mon Jan 11, 2010 11:32 pm    Naslov: Re: Vijesti sa svih strana Odgovoriti sa citatom

Ne brinem se ja za Ceski turizam...imaju oni nesto sasvim drugo...dok iz Njemacke predjes na Cesku stranu ..gomila cura ceka klijentelu iz Njemacke ... Very Happy ..taj turizam im cvjeta sigurno...
Sto se tice zakona o drogama...mislim da su pretjerali ipak liberalizujuci teze droge..moze im se to kao drustvu i te kako obiti o glavu...
Ok za marihuanu ...i ja bih je legalizovao bilo gdje, ali za svu tu hemiju i teze droge bih poostrio kazne samo, posto to unistava i same konzumente toga kao i citave porodice...
To su ozbiljni drustveni i socijalni problemi...
Marihuana i nije toliko stetna ako covjek ima granicu i umije da se kontrolise..ako je cvst karakter pa ne predje na nesto teze..
Alkohol je po meni mnogo opasniji od marihuane...samo sto nam je svakodnevnica i blizi nam je ,pa i ne obracamo tako na njega paznju ..
Dok pijes vinjak ili vino ili pivo..dobro ti je sve Very Happy ...ali poslije toga te glava boli dva dana...poslije dzokavca se samo smijes i ne mozes da se nahranis koliko ti se otvori apetit...pojeo bi i papir u koje su cevapi umotani ,a ne samo cevape Very Happy
Znam iz iskustva posto mi ni pivo ni trava nisu svojevremeno bili strani...ali sve u svoje vrijeme i sve sa mjerom...inace ako se predje mjera, dodje se na put sa kojeg nema povratka...
Imam par drugara iz studenjaka koji su bukvalno potonuli na margine posto nisu umjeli da se kontrolisu..
Tako da oprez sa svim...i sa koketiranjem sa alkoholom, a i sa necim drugim...sve to moze da krene kako ne treba...
U svakom slucaju je mnogo bolje otici na fudbal no u kafanu....sem ako u kafani ne radi neka plavusa 90/60/90 Twisted Evil Twisted Evil
tad se i koje pivo viska...oprosti Smile
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji email Poseti sajt autora
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Tue Jan 12, 2010 12:12 pm    Naslov: Re: Vijesti sa svih strana Odgovoriti sa citatom

Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh
munja
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Jan 24, 2009

PočaljiPoslao: Tue Jan 12, 2010 12:53 pm    Naslov: Re: Vijesti sa svih strana Odgovoriti sa citatom

To si ti Drago išao u Češku na pivo ili po beharovku ha ha ha
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika
Marinko
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Dec 10, 2008

PočaljiPoslao: Tue Jan 12, 2010 1:00 pm    Naslov: Re: Vijesti sa svih strana Odgovoriti sa citatom

pamtim Dragstora kao veselog momka,uvijek nasmijan Very Happy Very Happy ...ali to sa apetitom mi nešto nije jasno...trebao bi imati više kila Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh
munja
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Tue Jan 12, 2010 1:06 pm    Naslov: Re: Vijesti sa svih strana Odgovoriti sa citatom

Troši se on ovo zadnje vrjeme ha ha ha radi puno treba te antene dignuti na one visine ha ha ah
Nazad na vrh
Marinko
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Dec 10, 2008

PočaljiPoslao: Tue Jan 12, 2010 1:14 pm    Naslov: Re: Vijesti sa svih strana Odgovoriti sa citatom

Dule,da ja navratim kraj tebe pa lagano malo do Češke,hahahaaa...na pivu.....bio sam u Češkoj 90-tih,dobro pivo i lijepe trgovkinje,a pivnice pune žena..pijanih
Nazad na vrh
munja
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Tue Jan 12, 2010 1:24 pm    Naslov: Re: Vijesti sa svih strana Odgovoriti sa citatom

A Drago , kako da idemo bez Drage , nema smisla ha ha ha
Nazad na vrh
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Tue Jan 12, 2010 3:09 pm    Naslov: Re: Vijesti sa svih strana Odgovoriti sa citatom

Muvario sam ja i Cehinju ..al davno i u svabiji ,a ne u Ceskoj... Very Happy
Cehinje su po meni ubjedljivo najljepse zene na svijetu..mada ne samo po meni...imate gomilu top modela iz Ceske..
Cesi imaju i strava pivo...ako ste bilu u Pragu imaju cuvene pivnice i cuveno crno pivo..
Kvalitet tog piva se testira tako sto ga prospu po drvenoj klupi i onda sjednu u koznim pantalonama na klupu i kad ustanu ako se i klupa podigne to znaci da je pivo dobro Twisted Evil Very Happy
I obozavao sam da jedem na Vaclavskim namjestima njihove cuvene kobasice...nesto slicno hot dog-u s tom razlikom sto je hot dog obicno smece za ono Smile
A za moju kilazu..., pa ne znam ... 72 kile na 180 cm visine je super po meni ...a i jos po neko je zadovoljan mojom kilazom.. Twisted Evil Wink
Ko ce ga znati..da sam imao sta da duvam u osnovnoj mozda bih tad bio bucko Very Happy Twisted Evil Very Happy
Rekoh vec svasta sam ja probao ali sam sebi to mogao priustiti iz razloga sto znam da sam cvrst karakter i da necu dozvoliti da nesto ili neko upravlja sa mnom sem mene..
Toga kad je covjek svjestan onda moze da radi sta mu je volja...a ja sam upravo tako zivio i radio...
Pio sam bukvalno svasta..sem asfalta i katrana a sad mi je zao sto i to nisam probao Very Happy Twisted Evil mozda ni to nije lose...isto to koketiranje sa travom mi nije bilo strano..pa i sad zavijem ponekad cisto da mi prsti ostanu rutinirani Twisted Evil ,da ne zaboravim Cool ...i naravno ako imam adekvatno drustvo.. Wink
Mada je to sve rjedje i rjedje ...nema se vise vremena za ludovanje na zalost..
I posto sam se naslusao o sebi kojesta ,uglavnom od trecih ljudi ..onda bar da kazem sta je istina ,a ne ovo ili ono...
Uglavnom nisam uopste idealan prototip da nekome budem zet... Very Happy
Jedino sto ja za sebe mislim da sam idealan za zeta...i ako se ozenim ikad onda ce mi punica biti mozda mojih godina, a mozda cak i mladja od mene ..tako da..... Twisted Evil Very Happy Cool
Nazad na vrh
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Sat Jan 16, 2010 7:26 pm    Naslov: Re: Vijesti sa svih strana Odgovoriti sa citatom

Видовњаци предвиђају мрачну 2010.
Datum: 31.12.2009 11:00
Autor: Марина Чигоја

Трећи свјетски рат почеће 2010. године. Рат ће почети у новембру 2010. и завршиће се у октобру 2014. године. Почеће као обичан рат, затим ће бити употријебљено прво атомско, а потом и хемијско оружје, предвидјела је бугарска бидовњакиња Ванга за годину која нас чека.

Све док се нека од предвиђања не почну остваривати, видовњаци и њихова предвиђања углавном изазивају подсмијех и скепсу. Мало људи вјерује у такве ствари.
Баба Ванга

Ипак, кад је бугарска видовњакиња и исцјелитељка Ванга (Вангелиа Гусхтерова) говорила, људи су пажљиво слушали. Ванга је постала позната по предвиђањима свјетских катастрофа која су се остварила.

На примјер, предвидјела је 11. септембар и напад на Свјетски трговински центар (WTC), када је рекла да ће "америчка браћа пасти под нападом челичне птице". Такође је предвидјела почетак Другог свјетског рата, распад СССР-а, смрт принцезе Дајане, па чак и потонуће руске нуклеарне подморнице Курск.

Стручњаци кажу да је позната видовњакиња предвидјела и догађаје повезане са оружаним сукобом у Јужној Осетији. Ванга је рекла како ће трећи свјетски рат започети послије покушаја атентата на предсједнике четири државе и послије сукоба у Индонезији, а за његов почетак назначила је управо 2010. годину.
Нострадамусова предвиђања

По великом пророку Нострадамусу, 2010. година биће обиљежена смакнућем арапског принца. Глад и заразне болести непрекидно притискају поражену арапску царевину. Поражене војске и народ у овој земљи живе у биједи. Некадашњи моћни арапски принц не посједује ниједно чврсто упориште у својој власти. Чак и његови најближи сарадници окрећу главу од њега. Принц ће покушати да побјегне авионом, али му то неће поћи за руком. Цијела мисија његовог смакнућа остаће обавијена велом тајни. Смрт владара неће бити званично објављена, а на сцену ће ступити многи дојучерашњи поданици жељни власти. Притиснути болешћу и глађу, потражиће помоћ од Европе која ће им услишити молбе и пружити помоћ напаћеном арапском народу. У току ове године појавиће се и нека нова болест у свијету за коју љекари дуго неће пронаћи лијек.

Година 2011, према Нострадамусу, доноси слабљење моћи и утицаја цркве у свијету. Од овог периода, сваке сљедеће године утицај цркве на збивања у цијелом свијету биће све слабији.
Клеопатрина предвиђања за Србију у 2010. години

Балканска пророчица Клеопатра упозорава да ће сљедећа, 2010. година, за Србију бити катастрофална у сваком погледу! Србији предстоје више него тешки дани, препуни глади, биједе, незапослености, политичких скандала и хапшења, али и терористичких напада!

- У Србији је прави колапс, а оно најгоре нам тек предстоји. Народ ће се тући за кору хљеба, долази немаштина каква од њемачке окупације није забиљежена на овим просторима - каже Клеопатра.
Мистична 2012. година - пропало пророчанство или промјена?

Пророчанстава која говоре о смаку свијета до данас је било много. Посљедње такво предвиђање било је везано за 2000. годину. Како се те године ништа посебно није догодило, 2012. година је идућа коју сматрају својеврсном прекретницом. Сценарио о крају свијета и попратној паници понавља се кроз историју? Крај свијета је тако близу, судећи према предвиђањима Маја. Истовремено, бизнис темељен на апокалиптичним претпоставкама везаним за 2012. годину расте из дана у дан. У понуди су опрема за преживљавање, затим едукативни документарци, око 200 књига, а о Интернету и да не причамо - прије би дошао крај свијета него што бисте ви успјели да прегледате све резултате претраге везане за 21. децембар 2012.

Некима је то спрдачина, другима сурова реалност. Неки људи заиста осјећају страх од смака свијета, а појава филма "2012." у биоскопима широм свијета још више је допринијела његовом усидрењу у људским умовима. Тако нису ријетки случајеви појаве самоубилачких мисли због страха од смака свијета. Двије жене су планирале да убију своју дјецу, а затим и себе како не би морале да пате током смака свијета. Сличне идеје имало је и неколико тинејџера који су узели је у обзир опцију одузимања властитог живота због страха који изазива крај свијета. Данас, кад је Интернет доступан свима, претпоставке о смаку свијета добијају све више поклоника и шире се свијетом као пошаст. Са њима и паника.
Готово сва пророчанства за 2009. се нису остварила

С друге стране, друштво њемачких видовњака признало је да су сва пророчанства његових чланова за 2009. била погрешна. Обама је још жив, терориста по њемачким градовима није било. Друштво за истраживање паранормалних појава јавило је да од 140 прогноза за 2009. ниједна није била тачна.
Русија ће поново бити највећа сила?!

Чувена бугарска пророчица баба Ванга предвидјела је да ће 2004. године почети драстично погоршавање еколошке ситуације на нашој планети. За 2018. она је прорекла да ће престати експлоатација нафте. Те године би требало да крене први воз на "жицама од сунца". У међувремену, биће откривен живот у космосу и биће одгонетнута тајна настанка и живота на Земљи. Ванга је "видјела" да ће Русија постати "господар свијета".
Сва Вангина пророчанства

2010 - Почетак трећег свјетског рата. Рат ће почети у новембру 2010. и завршиће се октобра 2014. године. Почеће као обичан рат, затим ће бити употријебљено прво атомско, а затим и
хемијско оружје.

2011 - Као резултат радиоактивних падавина, на сјеверној полулопти не остаје ни животиња ни биљака. Затим муслимани почињу хемијски рат против преосталих Европљана.

2014 - Већина људи патиће од чирева, рака коже и других кожних болести (као посљедица хемијског рата).

2016 - Европа је скоро без људи.

2018 - Кина постаје нова свјетска сила.

2028 - Глад постепено добија на снази. Космички брод са људском посадом полијеће ка Венери.

2033 - Поларни лед се топи. Ниво океана расте.

2046 - Сви људски органи могу да се узгајају. Замјена органа постаје један од најбољих метода лијечења.

2066 - За вријеме напада на муслимански Рим, СAД користе нови облик оружја - климатско. Нагло захлађење.

2076 - Бескласно друштво (комунизам).

2088 - Нова болест - старење за неколико секунди.

2097 - Брзо старење побијеђено.

2100 - Вјештачко сунце освјетљава тамну страну Земље.

2111 - Људи постају киборзи (живи роботи).

2164 - Животиње се претварају у полуљуде.

2170 - Велика суша.

2183 - Колонија на Марсу постаје нуклеарна сила и захтијева независност од Земље.

2201 - На Сунцу се гасе термонуклеарни процеси. Постаје хладније.
2256 - Космички брод доноси на Земљу нову страшну болест.
2273 - Потпуно мијешање жуте, бијеле и црне расе. Појављивање нових раса људи.

2288 - Путовање кроз вријеме. Нови контакти са ванземаљцима.
2296 - Моћне експлозије на Сунцу. Мијења се сила гравитације.
2304 - Откриће тајне Мјесеца.

2341 - Нешто страшно се приближава Земљи из свемира.
2354 - Квар на једном од вјештачких сунаца доводи до суше.
2371 - Велика глад.

2378 - Нова брзо растућа раса људи.

2480 - Судар два вјештачка сунца. Земља у полумраку.
3005 - Рат на Марсу. Нарушавају се трајекторије планета.
3010 - Комета разара Мјесец. Око Земље се ствара појас камења и пепела.

3797 - Као посљедица облака око Земље, на њој изумире живот. Људи успијевају да се преселе у нове звјездане системе.
3805. - Почиње рат између људи због ресурса у којем гине више од половине становништва. Рат траје до 3815. године.
3854. - Развој цивилизације престаје, људи живе у чопорима као звијери.
3871. - Јавља се нови пророк који подучава људе о моралу и вјери. Поново почиње развој науке и цивилизације.
4304. - Откривен универзални лијек против свих болести.
4509. - Човјечанство се развија до те мјере да може комуницирати са Богом.
4599. - Људи постају бесмртни.

4674. - Људски развој доживљава свој врхунац, број људи који живе на различитим планетама прелази бројку од 340 милијарди.

5079. - Крај свијета.

1
Nazad na vrh
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Sat Jan 16, 2010 8:45 pm    Naslov: Re: Vijesti sa svih strana Odgovoriti sa citatom

Very Happy nasmijah se slatko...neko bas bio dokon da pise .... Very Happy
Iskren da budem niti sam kad vjerovao niti cu vjerovati u prorocanstva...mada ne osporavam ako neko drugi vjeruje...bar sebi objasni ponesto tako Wink
Sjetih se kako sam iskusavao slicne stvari jednom...davno u Nirnbergu..
Prije tacno 24 godine se meni svidjala jedna cura tj. bio sam zaljubljen u nju do usiju Very Happy ...i u centru Nirnberga ima jedna crkva kojoj viri samo onaj toranj iz zemlje ,navodno je potonula u zemlju...
I sad na tom dijelu iznad zemlje postoji jedan mali metalni prsten ,kao alka neka i ljudi vjeruju ako ga vrtis i zamislis zelju da ce ti se ispuniti ta zelja...
Ja sam svaki dan prolazeci tuda svracao i zavrtio taj prsten pomislio zelju i isao u stan da vidim ima li pisma od voljene osobe....kad ono...sipak Twisted Evil Twisted Evil ...
E tad sam izgubio sve iluzije u takve stvari... Very Happy Very Happy Cool
Nazad na vrh
toma
Super aktivni clan Krnjeuse
Super aktivni clan Krnjeuse

Pridružio: Jun 14, 2009

PočaljiPoslao: Sun Jan 17, 2010 7:09 pm    Naslov: Re: Vijesti sa svih strana Odgovoriti sa citatom

Mene najvise strah od te 2170 sta ce mo davati kravama da jedu ,verovatno nece trava da rodi.
Nazad na vrh
zare_obradovic
Prijatelj Krnjeuse
Prijatelj Krnjeuse

Pridružio: Jun 26, 2008

PočaljiPoslao: Sun Jan 17, 2010 9:30 pm    Naslov: Re: Vijesti sa svih strana Odgovoriti sa citatom

4304, da je kako prebaciti u 2010, na kraj leta,u jesen bi se najvise lekova prodalo.
Ja vec imam nekih prepereta, lece tri do cetri sela za 24h ali je to zasad malo ,s obzirom koliko ima seljaka na sve strane.

poZDRAV
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Photo Gallery
dzaja
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Nov 12, 2008

PočaljiPoslao: Mon Jan 18, 2010 4:05 pm    Naslov: Re: Vijesti sa svih strana Odgovoriti sa citatom

Kako ti se zove ovaj lek (pečurke) ?
Koja mu je cena i gde možemo da ga kupimo Very Happy
Nazad na vrh
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Mon Mar 01, 2010 6:44 pm    Naslov: Re: Vijesti sa svih strana Odgovoriti sa citatom

Konacno je i zvanicno potvrdjeno da je u Londonu uhapsen Ejup Ganic, po potjernici Srbije, za ratne zlocine pocinjene u Sarajevu nad Srbima 1992god. U toku je saslusanje pred londonskim sudom, a Srbija je uputila zahtjev za ekstradiciju.
Da li ce doci do izrucenja ili je privodjenje samo formalnost, uskoro ce se pokazati.
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku   Printer Friendly Page     forumRazno Sva vremena su GMT
Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeci
Strana 1 od 7

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu
Du kan ikke legge til filer i dette forumet
Du kan ikke laste ned filer fra dette forumet

Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy