Krnjeusa Online  
Toggle Content
Toggle Content Sponzori:

Toggle Content Main Menu
 Home Community Members options Forumi Traži Web
 Our Sponsors

Toggle Content Coppermine Stats
coppermine
 Albums: 15
 Pictures: 50
  · Views: 16443
  · Votes: 329
  · Comments: 3

Toggle Content Poruke...
Last 10 Forum Messages

Kaladont
Last post by munja in Krnjeusa cafe on Feb 19, 2017 at 12:41:35

Generacija 63/64
Last post by Mrdja in Generacija 60-ih on Sep 18, 2016 at 05:55:52

Sveti Jovan
Last post by dzaja in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Jan 20, 2016 at 10:13:43

UTISCI SA PETROVDANA I GODISNJIH ODMORA
Last post by munja in Moj godisnji odmor on Jul 19, 2014 at 14:27:24

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!
Last post by Mrdja in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Apr 20, 2014 at 14:12:11

HRISTOS SE RODI!!
Last post by TarDo.stupar in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Mar 07, 2014 at 21:58:51

Aktuelno
Last post by TarDo.stupar in Trenutna desavanja u Krnjeusi on Jan 26, 2014 at 21:31:33

Smijesnija strana zivota
Last post by TarDo.stupar in Krnjeusa cafe on Dec 28, 2013 at 00:16:10

Odnos vlasti prema povratnicima
Last post by TarDo.stupar in Povratnici i povratnicki problemi on Dec 28, 2013 at 00:14:40

Kako ste proveli danasnji dan?
Last post by TarDo.stupar in Krnjeusa cafe on Dec 28, 2013 at 00:12:15

Community Forums › Slobodne teme › Razno › Nase komsije iz "lijepe njihove"
Nase komsije iz "lijepe njihove"
Kutak za neobavezno caskanje o svemu i svacemu
Idi na stranu 1, 2  Sledeci
Napiši novu temu   Odgovori na poruku   Printer Friendly Page     forumRazno
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Sep 05, 2008

PočaljiPoslao: Wed Jan 20, 2010 12:16 am    Naslov: Nase komsije iz "lijepe njihove" Odgovoriti sa citatom

Poso nas svakodnevno "bombarduju" neke vijesti koje dolaze od nasih komsija iz Hrvatske, reko da otvorim novu temu. Mozda ce neko pomisliti da smaram sa ozbiljnim temama, ali ipak to je dio nase svakodnevnice, a ova vijest koju sam sada procitao, konacno me podstakla na novu temu.

Evo sta nam porucuje posjednji predsjedik SFRJ i odlazeci predsjednik Hrvatske:

Ратнохушкачки зов ратника Стипе Месића
Datum: 19.01.2010 22:00
Autor: Горан Маунага

СAРAЈЕВО, БAЊA ЛУКA, ЗAГРЕБ - Одлазећи предсједник Хрватске Стјепан Месић спреман је да и NATO увуче у покретање рата у БиХ само да би излијечио своје политичке фрустрације, изјавио је јуче у Сарајеву члан Предсједништва БиХ из РС Небојша Радмановић.

Месић је пред групом новинара у својој резиденцији изјавио да би, кад би поново био предсједник Хрватске у тренутку кад би премијер Српске Милорад Додик у РС расписао референдум о отцјепљењу од БиХ, "одмах са војском прекинуо коридор у босанској Посавини". Месић је признао да је то мишљење изнио и представницима међународне заједнице.

- Мало му је што је регуларна Хрватска војска у протеклом рату окупирала дио БиХ, убијајући Србе у Мркоњић Граду и другим мјестима РС, уништила њихову имовину, већ сада фантазира о наводним отцјепљењима и новим ратним сукобима - истакао је Радмановић.

Додао је да ће Месић у будућности бити политички пензионер, који се неће ништа питати у Хрватској, а још мање у БиХ. Радмановић је казао да предсједавајући Предсједништва БиХ Жељко Комшић, не осуђујући Месићеву изјаву, показује "да су они тако нешто заједнички и планирали".

Премијер РС Милорад Додик каже да најновије Месићеве изјаве представљају класични ратнохушкачи зов и да су драматичне, јер је Месић још актуелни предсједник и врховни командант Хрватске војске, која је чланица NATO-а.

- Зато очекујемо од свих званичника и мирољубивих људи да осуде ратне пријетње лажног миротворца Месића упућене српском народу у РС - истиче Додик.

Даница Јуричић-Спасовић, портпарол новоизабраног предсједника Хрватске Иве Јосиповића, рекла је "Гласу Српске" да Јосиповић не коментарише неформалне изјаве и разговоре.

Савез логораша РС оштро је осудио Месићеву изјаву наводећи да она не доприноси миру и стабилности региона. Из Борачке организације РС саопштено је да је "Месић том изјавом показао да му је мјесто на ђубришту историје".

Предсједник ПДП-а Младен Иванић рекао је Срни да Месићева изјава потврђује да је он био и остао велики националиста који се само током једног времена покушао "продати за демократу".

Из информативне службе СДС-а саопштено је да је Месићева изјава скинула маске и да је потврђено да Хрватска није одустала од ратних циљева стварања велике Хрватске.

Делегат хрватског народа у Дому народа Парламента БиХ Иво Миро Јовић рекао је да је Месићева изјава злоупотреба положаја и да је он требало да направи кораке ка помирењу, умјесто што шаље поруке које су ван разума.

Београдски експерт за безбједност Зоран Драгишић Срни је изјавио да је ријеч о освети одлазећег старца који је иживио политички живот или покушава да пробуди радикалне кругове.

Центар за мировне студије из Загреба, оцјењујући Месићеву изјаву неприхватљивом и застрашујућом, изразио је затеченост.
OHR

Из OHR-а јуче је саопштено да сви у БиХ, као и сусједне земље морају да поштују и подржавају Дејтонски споразум, а то укључује и поштовање суверенитета и територијалног интегритета БиХ и уставног поретка успостављеног Дејтоном.

- Високи представник се више пута изјаснио поводом питања могућег референдума у РС и нагласио да би такав референдум био антидејтонски - истакли су у OHR-у.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji email
Mrdja
Site Admin
Site Admin

Pridružio: Feb 09, 2008

PočaljiPoslao: Wed Jan 20, 2010 12:34 am    Naslov: Re: Nase komsije iz "lijepe njihove" Odgovoriti sa citatom

...budala...

Izvinjavam se na izrazu ,ali nisam mogao da odolim i ne napisem sta sam prvo pomislio Very Happy
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji email Poseti sajt autora
munja
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Jan 24, 2009

PočaljiPoslao: Wed Jan 20, 2010 1:15 pm    Naslov: Re: Nase komsije iz "lijepe njihove" Odgovoriti sa citatom

Zanimljivo koliku imamo potrebu da se odazivamo na neke komentare koji nemaju smisla ni ozbiljnosti a zanemarujemo osnovne pobleme našeg naroda . Nasjedati na Mesićeve komentare i reagovati ovako sa visokih funkcija je malo smješno . Na njegove neke provokativne komentare u samoj Hrvatskoj nije bilo reakcija što samo po sebi govori o kakvoj se ličnosti radi. Njegove predpostavke su kao kad bi ja rekao : Kad bi ja bio predsjednik Amerike ja bi vratio Kosovo i Krajinu i ujedinio ih sa Srbijom i Republiko Srpskom neznam ko bi na to reagovao .. A to šta nam misle komšije nam je poznato i bez ovog komentara .... mene više zabrinjava to što nam i naše prave komšije ne žele dobro i malo vodimo brigu o sebi a željeli bi da nas neko poštuje i uvažava .....
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Wed Jan 20, 2010 6:01 pm    Naslov: Re: Nase komsije iz "lijepe njihove" Odgovoriti sa citatom

Da, Munja, donekle si u pravu, ali tesko je ostati imun na ovakve provokativne izjave, kada znamo koliko su srpske krvi prolili istomisljenici tog istog Mesica, i da jos niko nije kaznjen za to!
Zar mislis da on to ne bi i ucinio? Meni mnogo vise smeta sto znam da "nasa matica" Srbija ne bi nista ucinila, i kada bi se nesto slicno dogodilo.
Ali, kao sto si rekao, sreca sto njega ni u Hrvatskoj ne shvataju ozbiljno. Posebno nije omiljen kod BiH Hrvata.

Najbolje ga je difinisao Drago, a ja cu samo ponoviti : BUDALA.
Nazad na vrh
munja
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Jan 24, 2009

PočaljiPoslao: Thu Jan 21, 2010 1:07 pm    Naslov: Re: Nase komsije iz "lijepe njihove" Odgovoriti sa citatom

Ha ha ha to je na neki način kompliment za njega , jer ja često pomislim ako mi neko kaže da sam bena da izgleda tek tad ima nešto u meni ha ha ah ... Neznam, moj način funkcionisanja je u službi pozitivnog i trudim se da budem koristan i koliko se da realan , ako je čaša pola napunjena ne kažem pola prazna nego pola puna , samo radom i ljubavlju prema svom narodu možemo osigurati sebi slobodu i ljepši i bolji život a ne sa borbom PROTIV pa bio to komentar bilo čiji ili razna tuđa razmišljanja ....
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Thu Jan 21, 2010 9:54 pm    Naslov: Re: Nase komsije iz "lijepe njihove" Odgovoriti sa citatom

Ono sto je posebno zabrinjavajuce, oko ove izjave, to je cutanje politicara iz Federacije. Do sada se ni jedan nije oglasio ovim povodom, a kamolio osudio ovu izjavu. To dovoljno pokazuje, koliko oni podrzavaju ovakve izjave, i da prizeljkuju da se to i ostvari.
Bas me zanima, sta bi se dogodilo, da je nesto ovako izjavio Boris Tadic Question .
Nazad na vrh
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Sun Apr 18, 2010 7:49 pm    Naslov: Re: Nase komsije iz "lijepe njihove" Odgovoriti sa citatom

Danas je u Jasenovcu, na hrvatskoj strani odrzan pomen na 65-tu godisnjicu proboja jasenovackog logora, na kojem je prisustvovao skoro cijeli politicki vrh Hrvatske.
Mnogi zvanicnici su odrzali govore, i osudlili "zlocine na svim stranama", ali su vjesto izbjegli da spominju cifre i nacionalnosti ubijenih.

Prije 4 dana, istim povodom odrzan je skup, na kojem se pojavio politicki vrh Srbije (bio prisutan i Boris tadic) i Republike Srpske. Tom prilikom su izneseni zahtjevi da se utvrdi i objavi prava istina o zloglasnom, koncentacionom logoru Jasenovac.

Inace, ovaj logor je poznat i po tome sto je u II svj. ratu bio jedini logor za djecu, u cijeloj okupiranoj Evropi.
Od decembra 1941. do aprila 1942. u Jasenovcu su ustase ubile 19 554 djecaka i djevojcica srpske nacionalnosti. Djeca su ubijana na najsvirepije moguce nacine. Dok je jedan dio djece umirao od gladi, iscrpljenosti, zedji i smrzavanja, jedan dio djece je ubijan na taj nacin to bi ih ustase dovele pored rijeke Save, vezali ih po nekoliko u dzak, a potom ih bacali rijeku.
Sredinom septembra 400 djece je dovezeno u zapreznim kolima, a potom zaklano i spaljeno u ciglani.

O broju zrtava se jako spekulise u zadnje dvije decenije.
U svojoj knjizi "Bespuca povijesne zbiljnosti", bivsi hrvatski predsjednik Franjo Tudjman, tvrdi da je u Jasenovcu ubijeno 30 000 do 40 000 Srba, 30 000 Jevreja i 10 000 hrvatskih antifasista.
Komunisticke vlasti su tvrdile da je u Jasenovcu stradalo izmedju 600 000 i 1,2 miliona ljudi.
Cenatar Simon Vizental tvrdi da je ubijeno 600 000 Srba.

Poznata je izjava Vjekoslava Maksa Luburica, dizajnera i prvog komadanta kncentracionih logora Jasenovac, koju je dao 9 0ktobra 1942:
".... i tako smo vam mi u ovoj godini ovdje u Jasenovcu, poklali i ubili vise ljudi nego osmanlijsko carstvo za cijelo vrijeme boravka Turaka u Evropi."

Kako god bilo, Jasenovac ce jos dugo biti kamen spoticanja za pomirenja srpskog i hrvatskog naroda, a mozda se taj kamen nece nikada "prekoraciti".
Nazad na vrh
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Sun Sep 12, 2010 7:36 pm    Naslov: Re: Nase komsije iz "lijepe njihove" Odgovoriti sa citatom

Zbog globalne svjetske krize, i sve manjeg broje turista u Hrvatskoj, Turisticka zajednica Hrvatske ulozila je mnogo novca u reklame (oko 3 miliona eura), kako bi pozvali turiste iz Srbije da ljetuju u Hrvatskoj.
Na izgled, nista cudno, da sa porastom dolazaka srpskih turista nije povecan i broj napada na iste.
Tako sa proslogodisnjih 4% turista iz Srbije, u ukupnom broju turista u Hr, ovaj broj ove godine je porastao na 26%. U skladu sa rastom procenta posjeta, porastao je i broj nacionalistickih napada na turiste iz Srbije.

Mnogi posjetioci u Hr, odmah po dolasku osjetili su "dobrodoslicu" na taj nacin sto su ih vozaci u Hr, kada bi vidjeli srpske registarske oznake, namjerno pokusali izgurati sa ceste. A "dobrodoslica" u vidu srednjeg prsta, postala je "tradicionalna" kada su u pitanju srpski turisti u Hr.
U Vodicama je prd porodicom i rodjacima, pretucen turista iz Srbije, nakon rijeci pobjesnjelog Hrvata:"Recite sta treba da vam uradimo da vise ne dolazite u Hrvatsku?". Nakon toga je prisao Srbinu iz Bg, i udarcem laktom u glavu, oborio ga na zemlju. Nakon toga bijesni Hrvat se obratio ostalima:"Mars vanka iz Vodica. Bjezite kuci cetnici, ovdje niste dobro dosli".
U Splitu, na automobilu BG reg. tablica osvanula je rucna bomba, uz poruku "Ahtung, zabranjeno kupanje Srbima, cetnicima i psima. Bog i Hrvati".
U Splitu vec duze vrijeme na jednom zidu stoji natpis "Moj dida je bio u***** , moj dida je klao djecu"!!!
Na desetine automobila, srpskih registracija, je ocerupano i opljackano sirom hrvaske jadranske obale.
Napadi na srpske povratnike i nisu ubrojani u ovu statistiku

Dok vlasti pokusavaju da te napade minimiziraju, dotle organi reda, iste kvalifikuju kao prekrsaje protiv reda i mira, a ne kao nacionalisticke napade, i djela zasnovana na rasnoj i nacinalnoj netrpeljivosti.

Ocigledno da su proslave ustaskih praznika, koje su ucestale zadnjih godina, doprinijele ovom "trendu", i da ce morati proci mnogo vise od 20 godina, da bi se Srbi osjecali bezbjedno u ovoj "demokratskoj" drzavi.
Nazad na vrh
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Wed Apr 27, 2011 10:28 pm    Naslov: Re: Nase komsije iz "lijepe njihove" Odgovoriti sa citatom

Iz naseg "lijepog komsiluka" ponovo stizu prijetnje ratom. Kako to sada zvuci otrcano i izlizano, a ipak budi neke stare rane, koje nikako da zarastu:

www.glassrpske.com/vij...ratom.html
Nazad na vrh
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Thu Apr 28, 2011 7:57 am    Naslov: Re: Nase komsije iz "lijepe njihove" Odgovoriti sa citatom

Ustaska posla Very Happy ..taj je izgleda debelo zadojen ideologijom Pavelica i Kvaternika... Very Happy
Nego gdje si ti Dragoslave,ni od korova te nema...jedino se javis kad popizdis na tako neke ispade komsija nam iz federacije i lijepe njihove Smile
Jesi li se ozenio? Very Happy Ides li u Krnjeusu i sta ima tamo novo,imas li kakvih slika iz Krnjeuse pa da postavis..
Kako ti kerovi napreduju..ja sa mojom Unom imam problema ...sipaam joj vode u ciniju ,ona to malo uzme i onda sve prospe...a jos sam kupio one prave cinije za hranjenje zivotinja da ih ne mogu prevrtati ali dzaba..
Sad me moj ker posjeca na krmacu Very Happy pojede pa prevrne korito..ali ova to sa vodom i zadnjih par dana vidim i one granule da razbaca isto...

A zao mi da je udarim ,ne mogu,a pokusavam da budem autoritet ali me ne zarezzuje ni strucno..a ima vec pola godine..
Moracu malo proguglati na netu o dresuri..ako budem imao vremena za to,mada sumnjam,posto ni spavati ne stizem kao covjek
Nazad na vrh
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Fri Apr 29, 2011 5:10 pm    Naslov: Re: Nase komsije iz "lijepe njihove" Odgovoriti sa citatom

He,he, u pravu si da se javim uglavnom kada popizdim na neke nepravde. Nekako mi lakse kada ovdje ponesto napisem, pa se rasteretim. A i smeta mi nekako zato sto oni o tome strogo vode racuna, dok pored nas prolaze neki dogadjaji koji bi trebalo da nas se ticu i te kako...

Ozenio se nisam, imam o tome slicne stavove kao i ti Wink , mada da budem iskren, danas je i tesko naci normalnu osobu sa kojom bi mogao zasnovati porodicu. Ne znam da li do mene ili do danasnjih djevojaka.
Sto se tice odlazaka u Krnjeusu, uglavnom sam tamo. Skoro svaki vikend sam tamo (upravo jos malo krecem). Stigla mi pcelarska sezona, pa sam razvucen izmedju posla i pcela. Cak razmisljam da napustim posao zbog pcela, jer su mi pcele osnovni izvor prihoda i hobi, dok na poslu imam samo streso ve i obaveze. Vidjecemo kako cu sve to izvesti.

Sto se tice pasa, nisam zadovoljan. Od kako mi je onaj muzjak uginuo prije mjesec dana, izgubio sam skroz volju. U prethodnih godinu i po, uginulo mi je troje pasa, na kojima sam planirao zasnovati buduci uzgoj i svoju prepoznatljivu liniju pasa.

Sto se tice tvog psa, ipak ces morati pokazati malo cvrscu ruku, sto ponovo zahtjeva dodatno vrijeme... Ipak, ne treba te brinuti prosipanje vode, jer je to uobicajeno ponasanje za stene tog uzrasta. Doci ce to vremenom na svoje. Ali, pokusaj uraditi tako da kad joj das hranu, cim zavrsi sa jelom, skloni van njenog domasaja posudu sa hranom, bez obzira sto nije sve pojela. Uradi svaki put tako, pa ces vremenom vidjeti promjenu.
Ta rasa spada u energicnije i pokretnije rasa, pa stoga trazi da stalno bude u pokretu ili da se radi neka obuka sa njom. Sto se tice dresure, to je jako jednostavno, samo zahtijeva dodatno vrijeme, kako sto si vec rekao. Tebi je potrebno (t.j. njoj Very Happy ) da nauci samo osnovne komande, odnosno prvi stepen obuke. Imas na netu puno informacija i uputstava za to.
Nazad na vrh
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Fri Apr 29, 2011 9:15 pm    Naslov: Re: Nase komsije iz "lijepe njihove" Odgovoriti sa citatom

Bogami kako je krenulo..prije ce ona da dresira mene ,nego ja nju...posto se do sad pokazala mnogo pametnija od mene.. Very Happy Very Happy
Ona meni pravi pi*darije a ne ja njoj...
To za zenidbu ne znam sta da ti kazem ali moj savjet je da trazis nesto iole normalno i da se zenis i stvaras porodicu..
Ja sam pretjerao isto sa tim i nije to bas pametno...ali jedino sto me tjesi je da ako ikad i docekam unuke..u sta sumnjam..da cu barem imati sta da im pricam..
Ili jos bolje da napisem knjigu.."Kako docekati pedesetu kao momak" ..ili malo romanticniju knjigu pod naslovom "Sve moje ljubavi" ili isto to pretociti za stivo tipa onog kojeg smo kao djeca citali u Chiku Twisted Evil Twisted Evil a koje bi se zvalo ...ustvari bolje da se ujedem za prst i da prestanem da lupetam xa xa xa xa ja treba da sam fin i ozbiljan covjek..imam 47 godina vec ...i to su ozbiljne godine...
Jbte...sad razmisljam kako je dobro kad covjek duhom nikad ne odraste,vec ostane balavac Very Happy Very Happy
Nazad na vrh
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Sat Oct 01, 2011 9:09 pm    Naslov: Re: Nase komsije iz "lijepe njihove" Odgovoriti sa citatom

Danas Hrvatska pokazala svoju "demokraciju" kad aje zabranila okupljanje srba, koji su htjeli da otkriju spomenik ubijenim srbima u "Oluji".

www.nezavisne.com/novo...08561.html

Ovo je jos jedan gaf hrvatskog rukovodstva, nakon predloga usvajanja Zakona o ponistavanju svih presuda i optuznica iz SRJ i Srbije.
Nazad na vrh
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Sun Oct 02, 2011 8:52 pm    Naslov: Re: Nase komsije iz "lijepe njihove" Odgovoriti sa citatom

Ne pise se cini mi se dobro ni kapetanu Draganu jer ce ga Australija po svoj prilici izruciti Hrvatima da ga kinje i osudjuju.. Confused
Nazad na vrh
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Thu Mar 01, 2012 11:11 pm    Naslov: Re: Nase komsije iz "lijepe njihove" Odgovoriti sa citatom

Uhapšeni neposredni po?inioci zlo?ina u Meda?kom džepu

ZAGREB - Hrvatsko Ministarstvo unutrašnjih poslova /MUP/ potvrdilo je da su jutros uhapšena petorica bivših pripadnika hrvatske vojske koji su osumnji?eni za ratne zlo?ine nad srpskim civilima i ratnim zarobljenicima u Meda?kom džepu kod Gospi?a 1993. godine.

Osim Josipa Krmpoti?a, komandanta izvi?a?kog voda Devete gardijske brigade, identitet ostale ?etvorice uhapšenih još nije poznat.

Prema saznanjima hrvatskih medija, dva lica su uhapšena u Gospi?u, a ostali u Zagrebu, Bjelovaru i Selcu.

Nezvani?no se saznaje da su uhapšeni neposredni po?inioci zlo?ina koje je otkrila policija, te da im se stavlja na teret ratni zlo?in protiv civila i ratnih zarobljenika.

Akciju hapšenja izvršile su interventne jedinice MUP-a Hrvatske. Svih pet uhapšenih privedeno je u sjedište Kriminalisti?ke policije.

Nakon kriminalisti?ke obrade uhapšeni ?e biti privedeni u pritvor. Sutra se o?ekuje da uhapšeni budu ispitani u zagreba?kom Županijskom državnom tužilaštvu. Postupak se vodi prema novom Zakonu o krivi?nom postupku, pa istragu vodi Državno tužilaštvo , a ne sud.

U akciji hrvatske vojske na Meda?ki džep kod Gospi?a u septembru 1993. godine ubijeno je 88 srpskih civila.

Po završenoj akciji, a prema podacima Dokumentacionog centra "Veritas", hrvatska vojska predala je srpskoj strani 52 leša, a pripadnici Unprofora su iz direktne borbe izvukli još 18 leševa, od kojih je ve?ina bila izmasakrirana i zapaljena, a 2000. godine prona?eno je još 11 leševa skrivenih u septi?koj jami.
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku   Printer Friendly Page     forumRazno Sva vremena su GMT
Idi na stranu 1, 2  Sledeci
Strana 1 od 2

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu
Du kan ikke legge til filer i dette forumet
Du kan ikke laste ned filer fra dette forumet

Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy