Krnjeusa Online  
Toggle Content
Toggle Content Sponzori:
TV Srpski Toronto 1

Toggle Content Main Menu
 Home Community Members options Forumi Traži Web
 Our Sponsors

Toggle Content Coppermine Stats
coppermine
 Albums: 15
 Pictures: 50
  · Views: 16443
  · Votes: 329
  · Comments: 3

Toggle Content Poruke...
Last 10 Forum Messages

Kaladont
Last post by munja in Krnjeusa cafe on Feb 19, 2017 at 12:41:35

Generacija 63/64
Last post by Mrdja in Generacija 60-ih on Sep 18, 2016 at 05:55:52

Sveti Jovan
Last post by dzaja in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Jan 20, 2016 at 10:13:43

UTISCI SA PETROVDANA I GODISNJIH ODMORA
Last post by munja in Moj godisnji odmor on Jul 19, 2014 at 14:27:24

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!
Last post by Mrdja in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Apr 20, 2014 at 14:12:11

HRISTOS SE RODI!!
Last post by TarDo.stupar in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Mar 07, 2014 at 21:58:51

Aktuelno
Last post by TarDo.stupar in Trenutna desavanja u Krnjeusi on Jan 26, 2014 at 21:31:33

Smijesnija strana zivota
Last post by TarDo.stupar in Krnjeusa cafe on Dec 28, 2013 at 00:16:10

Odnos vlasti prema povratnicima
Last post by TarDo.stupar in Povratnici i povratnicki problemi on Dec 28, 2013 at 00:14:40

Kako ste proveli danasnji dan?
Last post by TarDo.stupar in Krnjeusa cafe on Dec 28, 2013 at 00:12:15

Community Forums › Slobodne teme › Razno › Pocelo sudjenje Radovanu Karadzicu
Pocelo sudjenje Radovanu Karadzicu
Kutak za neobavezno caskanje o svemu i svacemu
Idi na stranu 1, 2  Sledeci
Napiši novu temu   Odgovori na poruku   Printer Friendly Page     forumRazno
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Sep 05, 2008

PočaljiPoslao: Tue Mar 02, 2010 6:20 pm    Naslov: Pocelo sudjenje Radovanu Karadzicu Odgovoriti sa citatom

Juce je pocelo sudjenje Radovanu Karadzicu, prvom Predsjedniku i utemeljivacu Republike Srpske.
Iako je trazio jos vremena za pripremu odbrane, Sudsko vijece je to odbilo, i zapocelo proces, u kojem je Karadzic odlucio da aktivno ucestvuje.
Najavio je otkrivanje istine i rusenje mnogih predrasuda i lazi, koje su lansirane iz Sarajeva i Medjunarodne zajednice.
Koliko sam stigao pogledati juce i danas, u uvodnoj rijeci, Karadzic je naveo dosta konkretnih primjera, i bavio se hronologijom dogadjaja koji su doveli do pocetka rata.

Moje licno misljenje je, da nista nece moci da obori optuznicu, jer je unaprijed osudjen, bez obzira na istinu i pravo stanje.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji email
Mrdja
Site Admin
Site Admin

Pridružio: Feb 09, 2008

PočaljiPoslao: Tue Mar 02, 2010 8:56 pm    Naslov: Re: Pocelo sudjenje Radovanu Karadzicu Odgovoriti sa citatom

Hag je medjunarodna farsa koja ima ulogu da tudje prljave igre pokusa da opere tako sto ce satanizovati i osuditi samo jedan narod i njegovo rukovodstvo...
Hag je na zalost realnost i tu nista ne mozemo sem da posmatramo.
Mislim da sam jednom ovdje napisao da je kojim slucajem odnos snaga u svijetu malo drugaciji i da je kapital i moc i mediji u rukama recimo Rusije ,pa mozda cak i Kine ,a da USA i EU imaju sekundarni znacaj ,kao sto nemaju..onda nebi bilo Haga vec bi mozda bio neki Harkov i sudilo bi se nekim drugim narodima ,a u Krnjeusi bi i sad zivjelo 4000 ljudi umjesto 400...tako da je suvisno i razmisljati o svemu tome.
A Karadzic im je jako fino rekao da rata nebi ni bilo u Bosni da nesretnog Aliju neko nije nagovorio da odbije Kutiljerov plan iako je znao da je sa tim zapoceo rat..
Tako da je i on bio samo pion u partiji saha koju su igrale neke mocne multinacionalne kompanije preko njihovih izvrsilaca u ovom slucaaju vlada pojedinih mocnih i bogatih drzava...
Davno apsolvirano gradivo ...
Na zalost svi smo stradali u tome ratu i ne dao bog da se ponovi ikad vise ...
Svjesni smo toga svi mi...i mi Srbi, a i Hrvati i muslimani...
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji email Poseti sajt autora
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Thu Mar 04, 2010 9:07 pm    Naslov: Re: Pocelo sudjenje Radovanu Karadzicu Odgovoriti sa citatom

Slazem se sa tvojim misljenjem Drago. Ipak, bice zanimimljivo cuti dio istine iz prve ruke. Druga stvar je sto ce mnogi ostati gluvi na tu istinu i dalje ce "goniti" po svom.
Kada sam malocas rekao "dio istine" mislio sam samo na onu istinu koja ce biti predocena jacnosti. Siguran sam da ce najveci dio tih dogadjaj zauvijek ostati skriven. Kada bi samo npr. Karadzic iskreno rekao koliko su novca uzeli od muslimanske strane, u zadnjem ratu, sve bi dobilo drugu dimenziju. Siguran sam da bi se svasta nesto saznalo i o bihackom ratistu, i detaljima koji su bitni za nas zavicaj.
Nazad na vrh
munja
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Jan 24, 2009

PočaljiPoslao: Thu Mar 04, 2010 9:52 pm    Naslov: Re: Pocelo sudjenje Radovanu Karadzicu Odgovoriti sa citatom

Neznam Drago , istina je da mi stalno placamo dobru cjenu tih velikih svjetskih promjena i mjenjanja kako kažeš odnosa snaga , samo mi nije jasno što se mi moramo u to sve petljati zar nije dosta ideala , zar ne znamo gledati svoja posla ... zbog te naše nesposobnosti da vodimo ra?una o sebi nama ne zna?i ni neki pozitivniji odnos snaga samo bi sa vecom voljom i snagom stradali što smo i pokazivali .... Mi cemo i dalje imati svoja prava i svoje istine, svoje spomenike i svoje invalide ali nikad necemo prihvatiti da imamo svoje gluposti i nesposobnosti ....
Sad je su?enje Radovanu ... nama je vec su?eno .....
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Thu Mar 04, 2010 10:42 pm    Naslov: Re: Pocelo sudjenje Radovanu Karadzicu Odgovoriti sa citatom

munja wrote:
Neznam Drago , istina je da mi stalno placamo dobru cjenu tih velikih svjetskih promjena i mjenjanja kako kažeš odnosa snaga , samo mi nije jasno što se mi moramo u to sve petljati zar nije dosta ideala , zar ne znamo gledati svoja posla ... zbog te naše nesposobnosti da vodimo ra?una o sebi nama ne zna?i ni neki pozitivniji odnos snaga samo bi sa vecom voljom i snagom stradali što smo i pokazivali .... Mi cemo i dalje imati svoja prava i svoje istine, svoje spomenike i svoje invalide ali nikad necemo prihvatiti da imamo svoje gluposti i nesposobnosti ....
Sad je su?enje Radovanu ... nama je vec su?eno .....
E, moj Munjo! Upravo nas je "gledanje svog posla" dovelo u ovakvu situaciju. Najlakse se poklopiti i cutati.
Treba dignuti glas zbog budcih generacija, zbog nase djece. Ako svi budemo cutali i prihvatali ono sto nam serviraju bjelosvjetski mocnici i "sarajevski multietnicki vlastodrzci", za koju godinu cemo biti u sitaciji da ce nas se stiditi vlastita pokoljenja, jer ce smatrati da smo mi zaista koljaci, mucitelji i ubice.

Sto se tice prihvatanja licnih "nesposobnosti i gluposti", jedino su Srbi prihvatili i priznali da su pripadnici naseg naroda pocinili pojedine zlocine. Niko od predstavnika ostalih naroda na podrucju EX Yu nije priznao zlocine nad srpskim narodom.
E zato ne treba cutati.
Nazad na vrh
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Thu Mar 04, 2010 10:45 pm    Naslov: Re: Pocelo sudjenje Radovanu Karadzicu Odgovoriti sa citatom

Dule moj,mi se na zalost nismo petljali u sve to vec smo silom prilika i na silu upetljani bili u sve to.
Jednom davno postojala je jedna lijepa drzava koja se zvala SFRJ u kojoj su njeni narodi navijali za istu reprezentaciju u fudbalu,nosili stafetu istom covjeku,polagali svecano zakletvu u vojsci da ce braniti svaki pedalj te zemlje...
To je bila konstanta...

E onda su se nasli ljudi kojima se to nije svidjalo,ljudi koji su zeljeli da nemaju nista zajednicko sa "barbarima" kako su nas Srbe nazivali i koji su smatrali da ne pripadaju Balkanu i da imaju tisucljetnu drzavotvornu tradiciju i da je najnormalnija stvar da rasture tu drzavu sa kojom su se "slepali" i da naprave sopstvenu knezevinu...
Bila jednom jedna NDH, pa bilo jedno Hrvatsko proljece,pa su ih malo skojevci stisali do prve sledece prilike koja se pojavila krajem osamdesetih godina...
Znaci nismo mi bili losi momci koji su pogazili zakletvu o branjenju sopstvene drzave vec neko drugi...cak smo imali i onog nesretnog Mesica koji je dosao na celo predsjetnistva te drzave i mratav hladan izjavio da je on ujedno i poslednji predsjedavajuci te iste drzave...
I tad je zlo krenulo....zlo koje mi niti smo trazili niti ga izazivali...
OK...hoces razvod...izvoli i razvedi se ali ponesi iskljucivo svoju privatnu svojinu ali nemoj dirati ono sto nije tvoje...
Istorijski Vojna Krajina nikad nije pripadala nikakvoj Hrvatskoj posto Hrvatske kao drzave nikad nije ni bilo...sem sto su imali nesto malo u 11 vijeku...
Postojala je samo teritorija koja je uvijek bila pod necijim starateljstvom u kojoj su zivjeli narodi koji su primili katolicizam i koji su bili neciji kmetovi i sluge i postojao je narod koji je zivio isto tu ,nije bio sluga,nije placao poreze kao ti kmetovi,ali je drzao pusku u ruci i cuvao to carstvo od upada osmanlija...
Znaci mozes ici i praviti svoj drzavu ali iskljucivo na svojoj privatnoj svojini ali nemas prava da i mene na silu trpas sa mojom imovinom tu gdje ja ne zelim da budem..
Jako prosto sve,zar ne?
Znaci mi nismo mjenjali postojece stanje,vec neko drugi na nagovor nekoga trecega...pa tako ni ne mozemo ni primiti ni najmanji dio krivice za sve to zlo koje se izdesavalo kasnije..
Krivi su oni koji su pogazili zakletvu datu jednj drzavi,krivi su oni koji su zeljeli da navijaju iskljucivo za svoju avliju u fudbalu,krivi su oni ciji su apetiti naglo porasli kad im je neko savjetovao da malo slovo "m" koje su imali u imenu naroda,a koje im je Broz velikodusno povecao na veliko slovo "M" dajuci religijskoj skupini status naroda ,da to slovo "M" pretvore u drzavotvorno slovo "B" koje bi im dalo za pravo da jednu geografsku oblast koja se zove Bosna tretiraju kao svoju sopstvenu drzavu u kojoj bi ostali bili nacionalne manjine...
Znaci krajnji cinizam i krajnji bezobrazluk da narod iz kojeg potices i kojem istorijski pripadas pokusas da smjestis u nacionalnu manjinu u drzavi koju ce ti neko drugi pokloniti...
Podvlacim opet...nismo mi trazili belaja,vec neko drugi...
Nazad na vrh
munja
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Fri Mar 05, 2010 8:41 am    Naslov: Re: Pocelo sudjenje Radovanu Karadzicu Odgovoriti sa citatom

Nismo se razumjeli vi pri?ate o posledicama koje su nastale zbog negledanja svoga posla i ne razmišljanja o sebi i svom narodu o sebi i svojim vrjednostima ... NE BI BILO NI ŠTAFETA NI SVEGA KASNIJE PA NI OVOG ZADNJEG ŠTO NAM SE DESILO DA SMO MISLILI O SEBI ... Uzeli smo zmije u krilo i nadali se da ?e da budu mirne i da ne?e misliti o sebi ...
Nerealno je o?ekivati da narodi ne misle o sebi .... svaki ozbiljan narod ne samo da razmišlja nego i radi na tome ... imam osjecaj da smo mi još neozbiljni ....
Nazad na vrh
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Fri Mar 05, 2010 9:04 am    Naslov: Re: Pocelo sudjenje Radovanu Karadzicu Odgovoriti sa citatom

Da ,nismo se razumjeli...
Na zalost o tome su trebale misliti generacije ispred nas...
Mada i ranije su postojalai siguran sam razlozi da se sve to tako desavalo...
Moglo bi se i to analizirati i mogli bi se naci razlozi zasto je to tako bilo...ja mislim da kontam neke jake razloge ali trebalo bi mi vremana da to napisem sve...a sad ga nemam,mozda neke druge prilike Smile
U stvari..ko bi to i citao kad napisem...bilo bi tu dosta toga za citanje Smile
Marinko sigurno nebi jer je za njega jedna recenica taman, a dvije su vec napor za citanje Very Happy Twisted Evil Razz Wink
Nazad na vrh
munja
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Fri Mar 05, 2010 9:11 am    Naslov: Re: Pocelo sudjenje Radovanu Karadzicu Odgovoriti sa citatom

Ne treba puno to analizirati nego samo toliko da ne ponavljamo iste greške .... snagu , razum i mudrost treba koristiti za stvaranje vlastitog jedinstva u službi ekonomskog , duhovnog , nacionalnog i teritorijalnog o?uvanja na ovim prostorima jer drugih nemamo ....
Nazad na vrh
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Fri Mar 05, 2010 9:31 pm    Naslov: Re: Pocelo sudjenje Radovanu Karadzicu Odgovoriti sa citatom

Na zalost ni od toga nema nista...
Nesloga,sebicnost,gramzivost,korupcija i jako mnogo negativnih ljudskih i karakternih osobina je uslo u svaku poru naseg nacionalnog tkiva,kako pojedinaca ,a mnogo vise ljudi koji kao vode ovu zemlju ,a ustvari vode vlastitu finansijsku politiku,tako da ne vidim nista bolje da ce nam biti.
Jednostavno nema osnovnog minimuma nacionalne sloge koji bi nam barem davao nadu u neko bolje sutra.
Imamo opstu krizu morala i dok god je klincima nacionalni idol neka razgolicena pjevaljka sa Pink-a ili neki hohstapler od politicara koji je pokrao opste dobro svih nas i sad se razmece vilama i dzipovima ,tu nema nikakvog boljitka zasigurno.
Nazad na vrh
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Fri Mar 05, 2010 11:01 pm    Naslov: Re: Pocelo sudjenje Radovanu Karadzicu Odgovoriti sa citatom

munja wrote:
Ne treba puno to analizirati nego samo toliko da ne ponavljamo iste greške .... snagu , razum i mudrost treba koristiti za stvaranje vlastitog jedinstva u službi ekonomskog , duhovnog , nacionalnog i teritorijalnog o?uvanja na ovim prostorima jer drugih nemamo ....
Ovo je lijepo receno.
Samo da bi gradili bolju buducnost, moramo poznavati proslost...

Gladam danas u Sarajevu masovne demonstracije, zbog hapsenja Ejupa Ganica. Diglo se staro i mlado... A pola srpskog ratnog rukovodstva i srpskih generala pohapseno, i ni jednog demonstranta na ulicama. I kad su ubijali srpske generale u zasjedama, ubijali nevine zene bivsih srpskih boraca, prebijali srpske svestenike (sve ovo su cinili vojnici NATO po Republici Srpskoj), ni tada se Srbi nisu digli. Muslimani su sebi uzeli pravo generalne zrtve iz zadnjeg rata, i tesko im pada suocenje sa istinom da su i njihovi vojnici cinili strasne zlocine nad drugim narodima.

Inace, mi srbi smo specifican narod. Npr. kada pogledate Hr, na svakom cosku mozete vidjeti nacionalna obiljezja i sahovnice. Sto jednom Drago rece, samo ih jos nisu stavili na toalet papir. Medjutim, mi Srbi kao da se stidimo toga sto smo Srbi. Takvim su nas poceli gledati i drugi narodi. Cim kazes da si Srbin odmah te smatraju nacionalistom. Takvom razmisljanju treba stati u kraj. I sa nase strane i sa strane drugih.
Nazad na vrh
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Thu Apr 15, 2010 10:58 pm    Naslov: Re: Pocelo sudjenje Radovanu Karadzicu Odgovoriti sa citatom

Zadnjih par dana sam malo pratio pocet sudjenja, i unakrsno ispitivanje svjedoka.
Stekao sam utisak da se Karadzic na snalazi najbolje, i da mu ispitivanje svjedoka ne ide u zeljenom pravcu, za razliku od Milosevica i Seselja, koji su se takodje sami branili.

Danas je svjedok bio Sulejman Crncalo, iz Sarajeva. Posebno me iznenadilo drskost i cinizam, koje je svjedok ispoljavao na postavljena pitanja, i sugestivni odgovori koje je davao.
Ako se Karadzic nastavi ovako braniti, nista od spektakularne istine, koju je najavljivao. Mislim, ta istina ce ostati u sjenci lose odbrane.
Nazad na vrh
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Mon Feb 07, 2011 10:21 pm    Naslov: Re: Pocelo sudjenje Radovanu Karadzicu Odgovoriti sa citatom

Upravo sada gledam dio prenosa sa sudjenja Karadzicu, gdje Tuzilastvo izvodi dokaze za tacku optuznice za uzimanje taoca. Radi se o situaciji kada je NATO bombardovao Republiku Srpsku, a VRS uzela za taoce pripadnike UN-a.
Mogu vam reci da sam se slatko ismijao kada sam pogledao neke snimke, koje ranije nisam vidio. Bilo je zanimljivo vidjeti te UN spijune zavezane za mostove, predajnike, releje, kasarne, itd.
Mozda ce se nekome uciniti da je ovo bio suvisam i nepotreban potez, ali ja mislim da je to bio originalan i jedinstven potez, koji treba uci u udzbenike ratovanja.
Nazad na vrh
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Tue Feb 08, 2011 8:12 am    Naslov: Re: Pocelo sudjenje Radovanu Karadzicu Odgovoriti sa citatom

Very Happy Very Happy ne zna covjek da li da se smije ili da place...naravno da ne mozes dozvoliti da te neko iz vazduha rusi i da ti ubija civile kao kolateralnu stetu, a sa druge strane i ti taoci imaju majke...strasna situacija i ne ponovila se nikad nikom vise..rat je najveca glupost ikad smisljena u ljudskom mozgu...ja bih i sah zabranio da se igra... Very Happy Very Happy
Nazad na vrh
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Tue Feb 08, 2011 12:58 pm    Naslov: Re: Pocelo sudjenje Radovanu Karadzicu Odgovoriti sa citatom

Znam ja Drago da i oni imaju porodice, djecu, majke, ali niko ih nije silom natjerao da dodju ovamo i ubijaju tudju djecu. A znamo da je svaki od tih "posmatraca" dosao po konkretnom zadatku, i da se radi o spijunima Wink

Zasto ti ili ja ne odemo sada u Egipat da rusimo vlast Question Very Happy
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku   Printer Friendly Page     forumRazno Sva vremena su GMT
Idi na stranu 1, 2  Sledeci
Strana 1 od 2

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu
Du kan ikke legge til filer i dette forumet
Du kan ikke laste ned filer fra dette forumet

Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy