Krnjeusa Online  
Toggle Content
Toggle Content Sponzori:

Toggle Content Main Menu
 Home Community Members options Forumi Traži Web
 Our Sponsors

Toggle Content Coppermine Stats
coppermine
 Albums: 15
 Pictures: 50
  · Views: 16443
  · Votes: 329
  · Comments: 3

Toggle Content Poruke...
Last 10 Forum Messages

Kaladont
Last post by munja in Krnjeusa cafe on Feb 19, 2017 at 12:41:35

Generacija 63/64
Last post by Mrdja in Generacija 60-ih on Sep 18, 2016 at 05:55:52

Sveti Jovan
Last post by dzaja in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Jan 20, 2016 at 10:13:43

UTISCI SA PETROVDANA I GODISNJIH ODMORA
Last post by munja in Moj godisnji odmor on Jul 19, 2014 at 14:27:24

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!
Last post by Mrdja in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Apr 20, 2014 at 14:12:11

HRISTOS SE RODI!!
Last post by TarDo.stupar in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Mar 07, 2014 at 21:58:51

Aktuelno
Last post by TarDo.stupar in Trenutna desavanja u Krnjeusi on Jan 26, 2014 at 21:31:33

Smijesnija strana zivota
Last post by TarDo.stupar in Krnjeusa cafe on Dec 28, 2013 at 00:16:10

Odnos vlasti prema povratnicima
Last post by TarDo.stupar in Povratnici i povratnicki problemi on Dec 28, 2013 at 00:14:40

Kako ste proveli danasnji dan?
Last post by TarDo.stupar in Krnjeusa cafe on Dec 28, 2013 at 00:12:15

Community Forums › Slobodne teme › Krnjeusa cafe › Petrovdan 2010
Petrovdan 2010
Nase slobodno vrijeme
Idi na stranu 1, 2  Sledeci
Napiši novu temu   Odgovori na poruku   Printer Friendly Page     forumKrnjeusa cafe
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Mrdja
Site Admin
Site Admin

Pridružio: Feb 09, 2008

PočaljiPoslao: Sat Jul 17, 2010 7:23 am    Naslov: Petrovdan 2010 Odgovoriti sa citatom

Zanima me dali je uopste neko bio ove godine za Petrovdan i dan ranije kad je spomenik otkriven...
Prosto ne mogu da vjerujem da apsolutno nikakvih informacija nema ,da nema slika,da nema ama bas nicega...
Zar je doslo dotle da se ne moze postaviti barem neka slika na galeriji slika pa da vidimo kako je bilo..
Ovih par slika sto su postavljene na Galeriji Slika, mozemo zahvaliti Borisu Stuparu kojeg sam,kad sam od njega cuo da je bio tad u Krnjeusi,zamolio da ih postavi..

Ja sam prethodne dvije godine isao i zbog sebe i zbog sviju nas tamo i postavio sam gomilu slika ,pa cak i nasiroko opisao sami dogadjaj ,samo zato sto sam znao da postoji jako puno Krnjeuscana po svijetu kojima bi bilo jako drago da vide rodno mjesto i da cuju kako je bilo tamo za Petrovdan...

Ne znam sta se to desava sa nama zaista... Confused
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji email Poseti sajt autora
Vera
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Feb 15, 2008

PočaljiPoslao: Sat Jul 17, 2010 6:34 pm    Naslov: Re: Petrovdan 2010 Odgovoriti sa citatom

Bila sam ja i prvi i drugi dan,al nemam nesto slika samo par od spomenika.
Nisam imala vremena da slikavam,vazno je da sam moje srce zadovoljila.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika
zare_obradovic
Prijatelj Krnjeuse
Prijatelj Krnjeuse

Pridružio: Jun 26, 2008

PočaljiPoslao: Sat Jul 17, 2010 8:58 pm    Naslov: Re: Petrovdan 2010 Odgovoriti sa citatom

MA IMA SLIKA DRAGANE, nego nekako se stide stavljati,neko iz vjerskih neko iz estetskih razloga,ja se slicno nestidim svoih slika pogotovo iz zavicaja,ali imam kritika sto druge stavljam,dali im to ugrozava li?nu neku reputaciju ili kvari neki imidz ostaje tajna.
Velika je i vrucina naisla pa se sve raskravilo,neko jos nije ni raspakovao slike ni torbe, a nadam se bi?e i slika i prica sa tog dogadjaja.
evo neke moje reklamne.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Photo Gallery
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Sat Jul 17, 2010 9:07 pm    Naslov: Re: Petrovdan 2010 Odgovoriti sa citatom

Ne znam sta da vam kazem...valjda ce neko postaviti koju sliku jos...vidjecemo Neutral
Ovo su razlozi sto sam ja teski individualista...po onoj staroj ,se uzdam "use i svoje kljuse"...i najvise volim kad nesto zelim da to sam i uradim...
Ove godine na zalost nisam mogao da idem za Petrovdan, a iskren da budem mislio sam da ce neko progovoriti koju rijec o samom Petrovdanu,spomeniku,ljudima,desavanjima tamo...da ce biti i neka slika...
Ajd da vidimo kad se ljudi vrate sa odmora hoce li biti vise informacija...daj boze da bude,mada.... Confused
Nazad na vrh
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Sep 05, 2008

PočaljiPoslao: Sat Jul 24, 2010 10:48 pm    Naslov: Re: Petrovdan 2010 Odgovoriti sa citatom

Ja sam tamo boravio i na dan otkrivanja spomenika i za Petrovdan. Sinoc sam dosao jako kasno, a na kompu mi crkao hard disk, tako da danas nisam mogao postaviti slike. Pokusacu sutra kada dodjem sa puta iz Sarajeva, mada imam samo nekoliko slika sa otkrivanja spomenika.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji email
dzaja
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Nov 12, 2008

PočaljiPoslao: Sun Jul 25, 2010 11:50 am    Naslov: Re: Petrovdan 2010 Odgovoriti sa citatom

Mrdja wrote:

Ja sam prethodne dvije godine isao i zbog sebe i zbog sviju nas tamo i postavio sam gomilu slika ,pa cak i nasiroko opisao sami dogadjaj ,samo zato sto sam znao da postoji jako puno Krnjeuscana po svijetu kojima bi bilo jako drago da vide rodno mjesto i da cuju kako je bilo tamo za Petrovdan...

Ne znam sta se to desava sa nama zaista... Confused

Trebao si biti tamo, s obzirom poslom kojim se bavis
shvati ovo kao dobronamernu kritiku
Nazad na vrh
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Sun Jul 25, 2010 2:56 pm    Naslov: Re: Petrovdan 2010 Odgovoriti sa citatom

Kontam ja to sve...ali zaista nisam mogao...potrudicu se da odem sledece godine ,pa ce da bude i slika i teksta ako Bog da Smile

Ali zaista mi nije jasno sta se to sa nama Krnjeuscanima desava...kao da smo odrasli na razlicitim planetama, a ne sto smo saka jada rodjena i odrasla na par kvadratnih kilometara pasnjaka i kamena u srcu Grmeca gdje se ranije znalo ko je kome preorao medju,ko je sta rucao,ko kakvo tele ili zdrijebe ima ,a sad smo se otudjili i niko nikoga ne podnosi vise koliko mi se cini...
Ili mozda i grijesim...ko ce ga znat' .... Confused Question
Nazad na vrh
zare_obradovic
Prijatelj Krnjeuse
Prijatelj Krnjeuse

Pridružio: Jun 26, 2008

PočaljiPoslao: Sun Jul 25, 2010 8:54 pm    Naslov: Re: Petrovdan 2010 Odgovoriti sa citatom

evo jedne utešne za dragan?eta.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Photo Gallery
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Sun Jul 25, 2010 9:15 pm    Naslov: Re: Petrovdan 2010 Odgovoriti sa citatom

xa xa xa ...e vala da mi je zivjeti samo 7 dana kao ti...preporodio bih se ... Very Happy

Uvijek se motas oko raznja nekog,rostilja i suknje..ili kako bi nasi Krnjeuscani rekli...kiklje... Very Happy
Jbte..otkad ovo kiklja nisam cuo...ne pamtim ...ali neadmo da se zaboravi,naravno Wink
Nazad na vrh
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Sun Jul 25, 2010 10:20 pm    Naslov: Re: Petrovdan 2010 Odgovoriti sa citatom

Mrdja wrote:
Kontam ja to sve...ali zaista nisam mogao...potrudicu se da odem sledece godine ,pa ce da bude i slika i teksta ako Bog da Smile

Ali zaista mi nije jasno sta se to sa nama Krnjeuscanima desava...kao da smo odrasli na razlicitim planetama, a ne sto smo saka jada rodjena i odrasla na par kvadratnih kilometara pasnjaka i kamena u srcu Grmeca gdje se ranije znalo ko je kome preorao medju,ko je sta rucao,ko kakvo tele ili zdrijebe ima ,a sad smo se otudjili i niko nikoga ne podnosi vise koliko mi se cini...
Ili mozda i grijesim...ko ce ga znat' .... Confused Question
Vjeruj mi da ne grijesis Crying or Very sad
Nazad na vrh
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Mon Jul 26, 2010 6:37 am    Naslov: Re: Petrovdan 2010 Odgovoriti sa citatom

Ako nista ,barem imam neke uspomene fine ,a to mi je sa ovog aspekta sasvim dovoljno..
Nove generacije sad postavljaju sebi neke nove zivotne i medjuljudske temelje...pa bice im onako kako ih ucementiraju...
Vidim po Novom Sadu sve...ovdje nas ima gomila Krnjeuscana ali niko ni sa kim ne moze...i ko zna zasto je to dobro.. Very Happy
U Krnjeusi...svaka geografska strana svijeta je imala ranije svoju kafanu i trgovinu i ako odes sa istocne strane da pazaris na zapadnu...odma se glava okretala... Very Happy i obrnuto ...
Da je FK Radnicki potrajao malo duze garantujem zivotom da bi se i on podijelio i garantujem da bi se nasao neki bolesnik da pravi jos jedan Radnicki ali sa njegovim izabrancima....a ne kontaju da smo svi skupa saka jada zaboravljena i od nas samih ,a ne od ostatka svijeta...
Htjeli mi to priznati ili ne...i bolilo nas to ili ne...bili smo i ostali slijepo crijevo tamo,zaboravljeno od svih...kako onda tako i sad..
Pa bar da je sloge neke...ali ovako...nemam rijeci
Nazad na vrh
munja
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Jan 24, 2009

PočaljiPoslao: Sat Sep 11, 2010 5:02 pm    Naslov: Re: Petrovdan 2010 Odgovoriti sa citatom

Drago sve se pitam jel ove godine bio PETROVDAN u Krnjeuši ...?
Nazad na vrh
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Sat Sep 11, 2010 8:47 pm    Naslov: Re: Petrovdan 2010 Odgovoriti sa citatom

munja wrote:
Drago sve se pitam jel ove godine bio PETROVDAN u Krnjeuši ...?

Bio jeste Dule...

...ali kad malo pogledam ovaj sajt...kao da i nije bio...sem par izuzetaka niko da sliku neku postavi i da podijeli barem tako dio atmosfere iz zavicaja...a da pojma nemaju koliko bi ljudi usrecili...
Ja sam dvije godine za redom vozio 1000 kilometara tamo i natrag za samo jedan dan da bih bio nekoliko sati tamo i napravio sto vise slika pa da ih podijelim sa svima ovdje...i nije mi bilo uopste tesko jer sam znao da postoje nasi Krnjeuscani koji mozda ni 30 godina nisu vidjeli Krnjeusu pa bilo ciji nevidjeni osmjeh na licu mi je bila najveca nagrada za to..
Ali..nismo svi mi isti...
Dalje da ne komentarisem... Confused Neutral
Nazad na vrh
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Sat Sep 11, 2010 9:02 pm    Naslov: Re: Petrovdan 2010 Odgovoriti sa citatom

Ima tu svega...
Za Petrovdan je svake godine sve manje naroda u Krnjeusi (ovdje mislim da narod koji se okupi u Centru). Razloga je za to mnogo. U zadnje vrijeme je to uglvnom zbog lose finansijske situacije. Ljudi imaj usve manje para, i nikom nije do zborovanja. Takodje, razlog je i generalno lose raspolozenje tih ljudi tamo. Svako se svojim jadom pozabavio.
Da nije ljudi koji tamo dolaze na godisnji odmor, vjerujte mi da se taj dan ne bi razlikovao od bilo kojeg drugog u godini.
Medjutim, ovo nije samo karakteristicno za Krnjeusu, vec i za sva povratnicka mjesta sirom Krajine. U Vrtocu skoro vise nema nikog za Ilindan. I Bjelaju isto. U Medenom polju zbor se skroz ugasio. U Petrovcu Gospojinski vasar vise i ne postoji... Primjera je na pretek.

Ova pojava je u skladu sa opstim stanjem u tim krajevima...
Nazad na vrh
munja
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Jan 24, 2009

PočaljiPoslao: Sun Sep 12, 2010 8:36 am    Naslov: Re: Petrovdan 2010 Odgovoriti sa citatom

Ovo je istina da "Ima tu svega "...
Pojava je rezultat slada opšteg stanja u društvu ... prestali su to biti susreti obilježavanja nekih važnih datuma ili vjerskih praznika a ujedno i vidjenja svojih bližnjih ili prijatelja , poznanika gostiju i prisjecanja na prosla vremena i ljude koji su na neki na?in zaslužili da se na taj dan spomenu ....
Znamo svi na šta se to svelo i ne treba nas ?uditi sto je sve manje naroda jer ako nastavi i dalje ovako malo ko normalan ce do?i u takvu galamu i prisustvovati takvom neorganizovanom okupljanju ..
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku   Printer Friendly Page     forumKrnjeusa cafe Sva vremena su GMT
Idi na stranu 1, 2  Sledeci
Strana 1 od 2

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu
Du kan ikke legge til filer i dette forumet
Du kan ikke laste ned filer fra dette forumet

Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy