Krnjeusa Online  
Toggle Content
Toggle Content Sponzori:
TV Srpski Toronto 1

Toggle Content Main Menu
 Home Community Members options Forumi Traži Web
 Our Sponsors

Toggle Content Coppermine Stats
coppermine
 Albums: 15
 Pictures: 50
  · Views: 16443
  · Votes: 329
  · Comments: 3

Toggle Content Poruke...
Last 10 Forum Messages

Kaladont
Last post by munja in Krnjeusa cafe on Feb 19, 2017 at 12:41:35

Generacija 63/64
Last post by Mrdja in Generacija 60-ih on Sep 18, 2016 at 05:55:52

Sveti Jovan
Last post by dzaja in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Jan 20, 2016 at 10:13:43

UTISCI SA PETROVDANA I GODISNJIH ODMORA
Last post by munja in Moj godisnji odmor on Jul 19, 2014 at 14:27:24

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!
Last post by Mrdja in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Apr 20, 2014 at 14:12:11

HRISTOS SE RODI!!
Last post by TarDo.stupar in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Mar 07, 2014 at 21:58:51

Aktuelno
Last post by TarDo.stupar in Trenutna desavanja u Krnjeusi on Jan 26, 2014 at 21:31:33

Smijesnija strana zivota
Last post by TarDo.stupar in Krnjeusa cafe on Dec 28, 2013 at 00:16:10

Odnos vlasti prema povratnicima
Last post by TarDo.stupar in Povratnici i povratnicki problemi on Dec 28, 2013 at 00:14:40

Kako ste proveli danasnji dan?
Last post by TarDo.stupar in Krnjeusa cafe on Dec 28, 2013 at 00:12:15

Community Forums › Licno › Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. › HRISTOS SE RODI!!
HRISTOS SE RODI!!
Mjesto za licna obracanja i pozdrave..
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sledeci
Napiši novu temu   Odgovori na poruku   Printer Friendly Page     forumPozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja..
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Mrdja
Site Admin
Site Admin

Pridružio: Feb 09, 2008

PočaljiPoslao: Fri Jan 06, 2012 6:14 pm    Naslov: Re: HRISTOS SE RODI!! Odgovoriti sa citatom

Dragi moji Krnjeuscani ,srecno Vam Badnje Vece i Bozic i da ga praznujete u zdravlju ,sreci i veselju u krugu najmilijih!!

Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji email Poseti sajt autora
Vesna
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Feb 10, 2008

PočaljiPoslao: Sat Jan 07, 2012 6:26 am    Naslov: Re: HRISTOS SE RODI!! Odgovoriti sa citatom

Hristos se rodi, srecan Božic
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Photo Gallery
zare_obradovic
Prijatelj Krnjeuse
Prijatelj Krnjeuse

Pridružio: Jun 26, 2008

PočaljiPoslao: Sat Jan 07, 2012 9:53 am    Naslov: Re: HRISTOS SE RODI!! Odgovoriti sa citatom

VAISTINU SE RODI

pooZDRAV
Nazad na vrh
meca
Prijatelj Krnjeuse
Prijatelj Krnjeuse

Pridružio: Nov 12, 2008

PočaljiPoslao: Sat Jan 07, 2012 1:33 pm    Naslov: Re: HRISTOS SE RODI!! Odgovoriti sa citatom

Hristos se rodi!!!
www.youtube.com/watch?v=bzjD9hzY0pk
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika
Zoran
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Dec 15, 2008

PočaljiPoslao: Sat Jan 07, 2012 3:46 pm    Naslov: Re: HRISTOS SE RODI!! Odgovoriti sa citatom

VAISTINU SE RODI
Nazad na vrh
Natasha
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Feb 20, 2008

PočaljiPoslao: Sat Jan 07, 2012 5:03 pm    Naslov: Re: HRISTOS SE RODI!! Odgovoriti sa citatom

Hvala Drago i ostali.Svima vama nek je srecan praznik Hristovog rodjenja.
Nazad na vrh
Svedjanka
Super aktivni clan Krnjeuse
Super aktivni clan Krnjeuse

Pridružio: May 03, 2008

PočaljiPoslao: Sat Jan 07, 2012 7:51 pm    Naslov: Re: HRISTOS SE RODI!! Odgovoriti sa citatom

VAISTINU SE RODI
Nazad na vrh
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Sep 05, 2008

PočaljiPoslao: Wed Jan 18, 2012 9:45 pm    Naslov: Re: HRISTOS SE RODI!! Odgovoriti sa citatom

Da ponesto napisem o Badnjoj veceri u Krnjeusi, i da postavim par fotografija od te veceri.
Ove godine Badnjak su dovukli vranovljani, mislim Zeljo Jevic i Jokici. Vece jako hldano, kao i svake godine. Crkva dupke puna (sto kazes narod). Ono sto je bilo lijepo vidjeti, i sto raduje, bilo je mnogo djece.

U crkvi je poslije liturgije organizovano je najprije pijukanje, pa potom i podjela paketica za krnjeusku djecu. Ove godine paketici su obezbjedni od strane nekoliko krnjuscana (novac su dali Luka Brkic, Mile Erceg, Milka Stupar, Milovan Ostojic - izvinjavam se ako sam nekog izostavio). Do sada je paketice obezbjedjivao Mile Atlagic, ali ove godine iz nekog razloga nije.
Nakon paljenja Badnjaka priredjen je (solidan) vatromet.

Ono sto je razlikovalo ovaj Badnjak o prethodnih je neki osjecaj tuge. Nije bilo pjesme, muzike, igranja... Cim je Badnjak zapaljen, brzo se narod razisao kucama.
Ne znam da li treba posebno govoriti o razlozima za ovo, ali uglavnom, svima nam je jasno....

Slijede slike
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji email
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Wed Jan 18, 2012 9:57 pm    Naslov: Re: HRISTOS SE RODI!! Odgovoriti sa citatom

...
Nazad na vrh
Mrdja
Site Admin
Site Admin

Pridružio: Feb 09, 2008

PočaljiPoslao: Fri Jan 20, 2012 9:15 pm    Naslov: Re: HRISTOS SE RODI!! Odgovoriti sa citatom

Hvala ti puno na slikama...mene ovo jako obraduje a mislim i druge nase ljude...
Ja dok sam zivio u Krnjeusi sve je to bilo mnogo drugacije...tad se nije ni slavio javno Bozic, a nisam ni znao za obicaj paljenja Badnjaka dok nisam dosao ovamo u Vojvodinu..tad smo slavili po kucama samo, ali je Bozic bio bar u mojoj kuci najsvecaniji praznik.
Hvala ti jos jednom i valjda cu jednog dana da reorganizujem poslove pa da napravim za sebe vise vremena pa da i ja dodjem malo cesce u Krnjeusu..
Sve dzaba...tijelo ovamo,a srce ,dusa i uspomene tamo...
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji email Poseti sajt autora
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Fri Jan 20, 2012 10:45 pm    Naslov: Re: HRISTOS SE RODI!! Odgovoriti sa citatom

Nema na cemu Drago. Drago mi je da mogu prenijeti bar dio atmosfere iz Krnjeuse, ma o kakvom se dogadjaju radilo.
Inace, kada je krenuo povratak, tradiciju Badnjaka sam pokrenuo ja, sa svojima iz Dola. Vozili smo Badnjak 4 godine, pa smo na zahtjev ljudi iz ostalih zaseoka, prepustili njima. Sve te godine sam snimao video kamerom, pa cu pokusati naci nekog da mi to prebaci na CD, pa cu ti poslati CD-ove da postavis ovdje. Mislim da ce se svi ovdje oduseviti tim snimcima.
Nazad na vrh
Natasha
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Feb 20, 2008

PočaljiPoslao: Wed Jan 25, 2012 9:24 pm    Naslov: Re: HRISTOS SE RODI!! Odgovoriti sa citatom

Hvala ti sto si ovim slikama prenio ,i nama, dio atmosfere iz Krnjeuse.Lijepo je vidjeti ovoliko djecice kako se pijukaju. Pozdrav
Nazad na vrh
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Tue Jan 31, 2012 12:04 am    Naslov: Re: HRISTOS SE RODI!! Odgovoriti sa citatom

Da, u pravu si za djecu.
I mene je obradovalo kada sam vidio ovoliko djece.
Nazad na vrh
Strbac
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Feb 28, 2011

PočaljiPoslao: Sun Jan 06, 2013 2:05 pm    Naslov: Re: HRISTOS SE RODI!! Odgovoriti sa citatom

Srecan vam BADNJI DAN dragi naši Krnjeušcani!
Nazad na vrh
Vesna
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Feb 10, 2008

PočaljiPoslao: Mon Jan 07, 2013 7:46 am    Naslov: Re: HRISTOS SE RODI!! Odgovoriti sa citatom

Bozic je dan sveti,da se bogat siromasnog seti - da obidju zdravi bolesnoga - da veselite zalosnoga -da se sretnik s nesretnikom druzi - odbacenom da se ruka pruzi - zavadjeni da se svi pomire i da ljubav boziju svetom sire... HRISTOS SE RODI
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku   Printer Friendly Page     forumPozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. Sva vremena su GMT
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sledeci
Strana 2 od 3

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu
Du kan ikke legge til filer i dette forumet
Du kan ikke laste ned filer fra dette forumet

Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy