Krnjeusa Online  
Toggle Content
Toggle Content Sponzori:
Freedom-WLAN

Toggle Content Main Menu
 Home Community Members options Forumi Traži Web
 Our Sponsors

Toggle Content Coppermine Stats
coppermine
 Albums: 15
 Pictures: 50
  · Views: 16443
  · Votes: 329
  · Comments: 3

Toggle Content Poruke...
Last 10 Forum Messages

Kaladont
Last post by munja in Krnjeusa cafe on Feb 19, 2017 at 12:41:35

Generacija 63/64
Last post by Mrdja in Generacija 60-ih on Sep 18, 2016 at 05:55:52

Sveti Jovan
Last post by dzaja in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Jan 20, 2016 at 10:13:43

UTISCI SA PETROVDANA I GODISNJIH ODMORA
Last post by munja in Moj godisnji odmor on Jul 19, 2014 at 14:27:24

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!
Last post by Mrdja in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Apr 20, 2014 at 14:12:11

HRISTOS SE RODI!!
Last post by TarDo.stupar in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Mar 07, 2014 at 21:58:51

Aktuelno
Last post by TarDo.stupar in Trenutna desavanja u Krnjeusi on Jan 26, 2014 at 21:31:33

Smijesnija strana zivota
Last post by TarDo.stupar in Krnjeusa cafe on Dec 28, 2013 at 00:16:10

Odnos vlasti prema povratnicima
Last post by TarDo.stupar in Povratnici i povratnicki problemi on Dec 28, 2013 at 00:14:40

Kako ste proveli danasnji dan?
Last post by TarDo.stupar in Krnjeusa cafe on Dec 28, 2013 at 00:12:15

Community Forums › Administracija › Obavjestenja i par opstih pravila › Posjecenost ovog sajta
Posjecenost ovog sajta
Informacije o sajtu,forumima,obavjestenja
Napiši novu temu   Odgovori na poruku   Printer Friendly Page     forumObavjestenja i par opstih pravila
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Mrdja
Site Admin
Site Admin

Pridružio: Feb 09, 2008

PočaljiPoslao: Sun Jun 12, 2011 10:54 pm    Naslov: Posjecenost ovog sajta Odgovoriti sa citatom

Nesto mi nocas palo na pamet da zavirim u statistiku sajta i to sto sam vidio potvrdjuje ono sto sam i mislio..posjecenost ovoj stranici je sve veca i veca ,mada ima mnogo manje komentara na forumu nego ranije...ali se forum i te kako cita..

Evo detaljne statistike od kad smo krenuli sa radom :

Krnjeusa Online Access Statistics
Imali smo 3010689 pose?enih stranica od February 8, 2008
Today is: Jun, 12 2011
Busiest Month: Januar 2011 (138725 Hits)
Busiest Day: 21 Januar 2011 (11252 Hits)
Busiest Hour: 20:00 - 20:59 u Januar 25, 2011 (1287 Hits)

Znaci od februara 2008 godine do danas smo imali preko 3 miliona posjeta stranici... za Krnjeusu kao naselje i za broj ljudi koji gravitira tim prostorima ovo je fantasticna cifra..
Najposjeceniji mjesec je bio januar ove godine sa skoro 140 hiljada pregleda stranice a najposjeceniji dan je bio 21 januar ove godine sa nevjerovatnih 11 hiljada pregleda..
Broj posjeta u 2010 godini u odnosu na 2009 a posebno na 2008 je izuzetno veci...znaci da ili se cuje mnogo vise za nas ili je broj Krnjeuscana sve veci na netu Smile

Evo kompletne statistike www.krnjeusa.com/dfly/...le=details

Evo statistike i za nasu Galeriju Slika Br. slika:3809 - br. albuma:56 - br. kategorija:18 - br. komentara:4398 - br. vi?enja:720314 preko 700 hiljada pregleda ovih nasih 3809 slika koliko smo postavili ovdje ...super zaista Smile
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji email Poseti sajt autora
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Sep 05, 2008

PočaljiPoslao: Wed Jun 15, 2011 1:04 pm    Naslov: Re: Posjecenost ovog sajta Odgovoriti sa citatom

Cestitam na posjecenosti. Meni je poznato koliko je ovaj sajt posjecen, jer se mednju krnjeuscanim mnogo prica o tome. U Krnjeusi je sajt jedna od glavnih tema Very Happy

E, sad, ja imam kritiku za slabo javljanje na forumu. Msilim, ako mnogi mogu uci da napisu po jednu rijec na "kaladontu", onda mogu napisati i poneki komentar i na drugim temama.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji email
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Wed Jun 15, 2011 6:36 pm    Naslov: Re: Posjecenost ovog sajta Odgovoriti sa citatom

Bitno je da smo ipak opstali uprkos facebook-u ..ljudi se tamo druze ali ipak ovdje redovno navracaju i citaju sta se desava..
Steta je zaista sto nema vise komentara ali ..sta je tu je Smile Wink
Znam da se u Krnjeusi dosta prica o ovome ,jedino jos da dobiju neki pristojan net pa da ubacim koju kameru tamo i da izrutiram to na ovu stranicu pa da uzivo mozemo da gledamo sta se desava tamo :))
To mi je velika zelja zaista Smile
Nazad na vrh
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Thu Jun 16, 2011 5:02 pm    Naslov: Re: Posjecenost ovog sajta Odgovoriti sa citatom

Hm, nesto ne znam ni za taj facebook. JA sam nedavno otvorio profil na imae svoje odgajivacnice pasa, ali mi je totalno bezveze. Apsolutno nista zaniljivo nisam nasao tamo.

Sto se tice interneta u Krnjeusi, proci ce jos dosta vremena dok se to ne rijesi. Nedavno je trebala jedna firma da pocne da pruza takve usluge, ali su se suvlasnici posvadjali, i odustalo se od svega.
Stvarno je steta sto se nista ne moze uciniti po tom pitanju.

Ti si Drago bolje upucen u tu problematiku, ali cuo sam za neke slucajeve u okoline Banja Luke, da su neki pojedici o svom trosku postavili predajnike, i na taj nacin po nekoliko okolnih sela pokrili internetom. Oni naplacuju svoju uslugu na mjesecnom nivou. Nesto kontam, da li je nesto slicno moguce izvesti i u Krnjeusi. Ako bi se takav predajnik mogao postaviti u Krnjeusi (npr. na Vranovini), moglo bi i Vrtoce dobijati signal sa njega.
Nazad na vrh
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Thu Jun 16, 2011 6:56 pm    Naslov: Re: Posjecenost ovog sajta Odgovoriti sa citatom

Tehnicki dio posla je tu najmanji problem sto se tice wireless-a ..
Najveci problem je gdje ima opticki izlaz na net..ja mislim da opticki kabel mora da ima u Petrovcu i ako ima onda bi se tu sa optike uzeo internet i onda je ostalo vec rutina..
Drugi problem je kako to regulisati pravno..kao fizicko lice je malo teze tj mozda i nemoguce tamo dobiti izlaz na optiku..a registrovati firmu e vec posao i obaveza..
S druge strane uzeti neki paket ADSL-a pa ga izrutirati na wireless nije posao zbog malog upload-a..
Taj upload sto ima ADSL je dobar samo za surf...premali je da bi se nesto ozbiljnije moglo raditi..a za ovo sto sam ja mislio treba jako ozbiljan net i jednak upload i download..
Ja imam zaista zelju da Krnjeusi namjestim net posto sam ovdje uradio barem 70% teritorije Vojvodine i imam ogromno iskustvo sa tim...ali ipak nisam svemoguc..
Jos jedna stvar je tu bitna..u slucaju neke havarije ne znam ko bi to mogao tamo da odrzava..ko ima toliko i takvo znanje..a da ja idem sredjivati nesto nakon neke grmljavine ili groma..mi je daleko...
Ovdje su mi repetitori do 100 kilometara udaljeni od mene pa i ako se nesto desi..izgubim citav dan oko toga..
Znaci nije to bas tako jednostavno ni meni uraditi uprkos dobroj volji i zelji..
Nazad na vrh
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Wed Jun 22, 2011 4:27 pm    Naslov: Re: Posjecenost ovog sajta Odgovoriti sa citatom

Ha,ha, najveci dio ove terminologije je spansko selo za mene, ali mislim da sam shvatio sustinu i princip rada Smile
Sto se tice odrzavanja, moj buraz se bavi servisom mobilnih telefona i slicnih noviteta, tako da bi on mozda mogao pomoci. U Petrovcu ima nekoliko ljudi koji ekstra barataju sa tim dijelom tehnologije, pa sam siguran da bi se nesto moglo uciniti.

Ipak, vidim da je tu mnogo zackoljica i prepreka koje bi prethodno trebalo rijesiti, a to je nemoguce na ovaj nacin, vec je potrebno izvrsiti mnoge pripreme...
Nazad na vrh
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Wed Jun 22, 2011 5:35 pm    Naslov: Re: Posjecenost ovog sajta Odgovoriti sa citatom

Opticki izlaz na net u Petrovcu je ono osnovno i onda zakonska regulativa sve te igranke..
Sto se tice samog zanatskog dijela ovog posla sumnjam da postoji u Petrovcu i sire neko ko ima znanje za ovo...postoje ljudi koji se razumiju u kompjutere ali to je samo ono najosnovnije za bavljenje provajdingom..treba tu ipak jako puno znanja..
Evo da ti docaram kako to izgleda..svaki provajder ima ekipu od barem 3-4 covjeka gdje svaki pojedinac odradjuje jedan dio posla i kao tim funkcionisu i rjesavaju probleme..
To sto ja radim sve to sam je vec druga prica..iz tog razloga ja prave konkurencije ni nemam,posto imam znanje i nemam potrebe placati nikoga da mi radi nesto ili jos gore da zavisim od necijeg znanja i da me neko finansijski ucjenjuje.. Very Happy
U Novom Sadu ja jos nisam uspio naci ni jednog jedinog covjeka kojeg bih zaposlio pa da me mjenja barem nekad...a da placam i ja nekoliko ljudi mi ne pada na pamet..placam ih ali u gradjevini ...
Sad ti je nadam se mnogo toga jasnije Smile
Tako da ce se to malo teze tamo odraditi ali u principu i moze da se odradi.. :))
Nazad na vrh
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Thu Jun 23, 2011 5:36 pm    Naslov: Re: Posjecenost ovog sajta Odgovoriti sa citatom

Hm, sve mi ce cini da u Krnjeusi internet nece zaziviti jos nekoliko godina Sad
Nazad na vrh
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Thu Jun 23, 2011 7:20 pm    Naslov: Re: Posjecenost ovog sajta Odgovoriti sa citatom

Kad bi se mogla optika uzeti u Petrovcu onda bih nasao neki nacin..ako nista napravio bih rezervnu opremu za nedaj boze...ali ono osnovno najmanje zavisi od mene..mada zaista imam volje da nesto i tamo napravim pametno
Nazad na vrh
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Fri Jun 24, 2011 6:27 pm    Naslov: Re: Posjecenost ovog sajta Odgovoriti sa citatom

AKo nesto znaci, mogao bi ja provjeriti da li postoji taj opticki izlaz, i kakva bi bila procedura da se moze koristiti?
Nazad na vrh
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Fri Jun 24, 2011 10:37 pm    Naslov: Re: Posjecenost ovog sajta Odgovoriti sa citatom

Pa to se jednostavno provjeri,ako postoji ADSL u Petrovcu onda postoji i optika ali treba vidjeti kako doci do optickog izlaza tamo,privatno to ne daju sigurno,registrovati firmu i placati kojesta samo zbog toga je nerentabilno..jedino mozda probati nesto na nivou mjesne zajednice da se sredi..
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku   Printer Friendly Page     forumObavjestenja i par opstih pravila Sva vremena su GMT
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu
Du kan ikke legge til filer i dette forumet
Du kan ikke laste ned filer fra dette forumet

Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy