Krnjeusa Online  
Toggle Content
Toggle Content Sponzori:
TV Srpski Toronto 1

Toggle Content Main Menu
 Home Community Members options Forumi Traži Web
 Our Sponsors

Toggle Content Coppermine Stats
coppermine
 Albums: 15
 Pictures: 50
  · Views: 16443
  · Votes: 329
  · Comments: 3

Toggle Content Poruke...
Last 10 Forum Messages

Kaladont
Last post by munja in Krnjeusa cafe on Feb 19, 2017 at 12:41:35

Generacija 63/64
Last post by Mrdja in Generacija 60-ih on Sep 18, 2016 at 05:55:52

Sveti Jovan
Last post by dzaja in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Jan 20, 2016 at 10:13:43

UTISCI SA PETROVDANA I GODISNJIH ODMORA
Last post by munja in Moj godisnji odmor on Jul 19, 2014 at 14:27:24

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!
Last post by Mrdja in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Apr 20, 2014 at 14:12:11

HRISTOS SE RODI!!
Last post by TarDo.stupar in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Mar 07, 2014 at 21:58:51

Aktuelno
Last post by TarDo.stupar in Trenutna desavanja u Krnjeusi on Jan 26, 2014 at 21:31:33

Smijesnija strana zivota
Last post by TarDo.stupar in Krnjeusa cafe on Dec 28, 2013 at 00:16:10

Odnos vlasti prema povratnicima
Last post by TarDo.stupar in Povratnici i povratnicki problemi on Dec 28, 2013 at 00:14:40

Kako ste proveli danasnji dan?
Last post by TarDo.stupar in Krnjeusa cafe on Dec 28, 2013 at 00:12:15

Community Forums › Slobodne teme › Razno › Razne zanimljivosti
Razne zanimljivosti
Kutak za neobavezno caskanje o svemu i svacemu
Napiši novu temu   Odgovori na poruku   Printer Friendly Page     forumRazno
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Sep 05, 2008

PočaljiPoslao: Wed Dec 07, 2011 10:43 pm    Naslov: Razne zanimljivosti Odgovoriti sa citatom

Posto cesto naletim na neke zanimljivosti koje bi htio da podijelim sa vama ovdje, a nema teme koja bi odgovarala, odlucih da otvorim novu, po sadrzaju raznovrsnu temu.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji email
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Wed Dec 07, 2011 10:45 pm    Naslov: Re: Razne zanimljivosti Odgovoriti sa citatom

Kao sto naslov ovog klipa kaze, ovo morate pogledati!
Radi se o nekim situacijama, gdje su o zivotu i smrti odlucivale stotinke sekunde... ili sretna zvijezda pod kojom su rodjeni ovi ljudi Wink

www.youtube.com/watch?v=_GM6F_SUdlk
Nazad na vrh
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Mon Jan 02, 2012 10:30 am    Naslov: Re: Razne zanimljivosti Odgovoriti sa citatom

U BiH žive 193 stogodišnjaka
Srna - 02.01.2012 10:59

LIVNO - Na podru?ju Bosne i Hercegovine na kraju prošle godine živjela su 193 stogodišnjaka i lica koja imaju više od stotinu godina, od ?ega 131 žena i 62 muškarca, podaci su Agencije za identifikacione dokumente BiH.

Najstariji stanovnik BiH živi u Republici Srpskoj, u opštini Šipovo, a rije? je osobi ženskog pola ro?enoj 1903. godine, što zna?i da ima 108 godina. U Srpskoj trenutno živi 48 osoba koje su napunile 100 godina.

Kad je rije? o Livanjskom kantonu, tu živi deset stogodišnjaka, me?u kojima je devet osoba ženskog pola i jedan muškarac, dok je Posavski kanton jedini u Federaciji BiH u kojem nema nijednog stogodišnjaka.

Najstarija žena na svijetu, Maria Gomes Valentin iz Brazila, umrla je prošle godine u svom rodnom selu u 114. godini, a prema jednom istraživanju medicinskih stru?njaka iz Australije, recept za dugovje?nost ljudi je uredan život bez stresa, održavanje normalne težine, ?uvanje kvalitetnih me?uljudskih odnosa i genetske predispozicije.
Nazad na vrh
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Tue Jan 03, 2012 7:28 pm    Naslov: Re: Razne zanimljivosti Odgovoriti sa citatom

Evo samo za one koji su preskakali casove Very Happy Very Happy Very Happy

www.nezavisne.com/zivo...22238.html
Nazad na vrh
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Fri Jan 20, 2012 10:54 pm    Naslov: Re: Razne zanimljivosti Odgovoriti sa citatom

Evo sta su otkrili makedonski naucinici, u "bratskim" vezama naroda na Balkanu:

Srbi i Hrvati - bra?a po genu

Trojka - 20.01.2012 19:13

Makedonci su najsli?niji Srbima i Bugarima, dok Hrvati imaju najsli?niji profil sa stanovništvom u BiH i Srbiji, a Albanci s Kosova ima najmanje sli?nosti s ostalima.

Ovo je pokazalo DNK istraživanje koje je uradio makedonski Institut za sudsku medicinu.

Doktor Zlatko Ja?ovski s Instituta kaže kako su ura?ene dve vrste istraživanja - jedno preko pojavljivanja y-hromozoma koji se prenosi s muške strane, dok je druga vrsta istraživanja bila analiza lokusa s DNK profila.

Makedonski stru?njak isti?e kako ovo nau?no djelo nema nikakve veze s dnevnom politikom.

Istraživanje je trajalo šest godina, a najsavremenijom tehnologijom analizirani su uzorci DNK profila žrtava s Balkana koje su makedonskom Institutu poslale sve balkanske zemlje, osim Gr?ke.

Ja?ovski je rekao kako je rad objavljen i u dva svjetska stru?na ?asopisa za forenziku i forenzi?ku genetiku.
Nazad na vrh
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Sun Mar 04, 2012 10:48 pm    Naslov: Re: Razne zanimljivosti Odgovoriti sa citatom

Drago, sta mislis o ovoj gradnji kuca od slame Wink

www.kucacuvarkuca.com/?p=1712
Nazad na vrh
Mrdja
Site Admin
Site Admin

Pridružio: Feb 09, 2008

PočaljiPoslao: Sun Mar 04, 2012 11:29 pm    Naslov: Re: Razne zanimljivosti Odgovoriti sa citatom

zanimljivo Very Happy Gledao sam to i ranije dok sam razmisljao da ove moje brvnare pokrivam sa trskom..
Grade ljudi sa cim stignu...imam ja jos nekih ideja ali da bi covjek sve uradio sto zamislja,jedan zivotni vijek mu je ipak....malo Smile
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji email Poseti sajt autora
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Mon Mar 05, 2012 8:54 pm    Naslov: Re: Razne zanimljivosti Odgovoriti sa citatom

Slazem se da jo ovo zanimljiva ideja.
Moglo da posluzi za npr. izgradnju stala, ili slicnih skladista namjenjenih poljoprivrenoj proizvodnji. Ili mozda za izgradnju nekih turistickih objekata.
Nazad na vrh
Mrdja
Site Admin
Site Admin

Pridružio: Feb 09, 2008

PočaljiPoslao: Mon Mar 05, 2012 11:38 pm    Naslov: Re: Razne zanimljivosti Odgovoriti sa citatom

Very Happy Very Happy Very Happy
Nije to za nas :))) Palo mi na pamet kad sam bio dijete u Krnjeusi, pa ne prodje ni jedno ljeto i jesen, a da ne cujes kako je nekome izgorio negdje plast sijena...

Istu stvar sam vidio i na ovom mom brdu ovamo gdje mi je citava komsiluk iz Bosne izbjegao..i naravno da su i oni prenijeli "stare,dobre obicaje" Very Happy Very Happy iz zavicaja...jesenas sretnem komsiju svog bijesnog i pitam ga sta mu je a on kaze da mu je neko zapalio plast sijena pa ne zna kako da prehrani zimus koze Rolling Eyes

...sto znaci da se mi drzimo i dalje bloka,cigle i kamena...najpametnije Very Happy Twisted Evil Wink Cool
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji email Poseti sajt autora
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Tue Mar 06, 2012 1:42 pm    Naslov: Re: Razne zanimljivosti Odgovoriti sa citatom

He, he, ima logike to sto kazes.
Nazad na vrh
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Fri May 18, 2012 9:55 pm    Naslov: Re: Razne zanimljivosti Odgovoriti sa citatom

Ljekari izvadili ?etkicu za zube iz stomaka djevojke

RTRS - 16.05.2012 20:21

Jednoj 24-godišnjoj Izraelki trebalo je dva dana da na?e nekoga ko bi joj povjerovao da je slu?ajno progutala 20 santimetara dugu ?etkicu za zube.

Za njen slu?aj kona?no su se zainteresovali ljekari u Medicinskom centru u Haifi, koji su njene muke shvatili ozbiljno i izvadili ?etkicu.

Djevojka, koja se brine o starim ljudima u jednoj instituciji, je nakon završenog posla došla ku?i gdje je prala zube. Zbog ugla pod kojim se nagnula da proguta vodu iz slavine dok je držala ?etkicu kraj usana, ona joj je slu?ajno skliznula u usta i kroz jednjak u stomak, navode izraelski mediji.

Najprije je pokušala da povra?a, ali nije uspjela, kako je rekla ljekarima. Oni su najprije tražili Rendgenski snimak, ali nisu mogli ništa da ustanove ni nakon ljekarskog pregleda, pa ih je molila da nastave testove.

Me?utim, poslali su je ku?i, uvjereni da sanja ili da nije sasvim normalna.

Pošto sljede?eg dana bolovi u stomaku nisu prestali, brat ju je odveo u drugu bolnicu. Ponovo je snimana i podvrgnuta ultrazvu?nom pregledu, ali od ?etkice ni traga. Tek uz pomo? usavršene kompjuterizovane tomografije (CT) ?etkica se pojavila.

"Kada smo vidjeli 20 santimetara dugu ?etkicu zabrinuli smo se da je to slu?aj za operacionu salu", kazao je doktor Uri Segol na?elnik gastroenterologije.

On ima iskustva s va?enjem baterija, žileta, zubnih mostova i ?itavog niza vješta?kih zuba iz stomaka, ali do sada nikada nije naišao na ?etkicu koja leži horizontalno u stomaku pacijenta.

Iako je procijenio da su šanse da se ?etkica ukloni endoskopom male, nadao se da je ipak mogu?e izbje?i totalnu anesteziju i operaciju.

I zaista pošlo mu je za rukom da malo po malo izvadi zaleno-bijelo-narandžasti objekat kroz jednjak i grlo i najzad kroz usta, a da i pacijentkinja i ?etkica ostanu ?itave.

Na kraju je rekao da je upotrebio standardnu opremu za vrlo neuobi?ajenu svrhu, radostan što je uspio.

Dr Segol je iz ?itave pri?e izvukao poruku da ljekari moraju obratiti više pažnje i slušati pacijente.
Nazad na vrh
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Sun Oct 28, 2012 7:46 pm    Naslov: Re: Razne zanimljivosti Odgovoriti sa citatom

Evo izracunajte sami da li vam je sudjeno da budete bogati ili sva trud uzalud.
Kod mene zbir 3 Sad

www.nezavisne.com/umje...63314.html
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku   Printer Friendly Page     forumRazno Sva vremena su GMT
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu
Du kan ikke legge til filer i dette forumet
Du kan ikke laste ned filer fra dette forumet

Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy