Krnjeusa Online  
Toggle Content
Toggle Content Sponzori:
Freedom-WLAN

Toggle Content Main Menu
 Home Community Members options Forumi Traži Web
 Our Sponsors

Toggle Content Coppermine Stats
coppermine
 Albums: 15
 Pictures: 50
  · Views: 16443
  · Votes: 329
  · Comments: 3

Toggle Content Poruke...
Last 10 Forum Messages

Kaladont
Last post by munja in Krnjeusa cafe on Feb 19, 2017 at 12:41:35

Generacija 63/64
Last post by Mrdja in Generacija 60-ih on Sep 18, 2016 at 05:55:52

Sveti Jovan
Last post by dzaja in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Jan 20, 2016 at 10:13:43

UTISCI SA PETROVDANA I GODISNJIH ODMORA
Last post by munja in Moj godisnji odmor on Jul 19, 2014 at 14:27:24

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!
Last post by Mrdja in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Apr 20, 2014 at 14:12:11

HRISTOS SE RODI!!
Last post by TarDo.stupar in Pozdravi,zelje,cestitke,obavjestenja.. on Mar 07, 2014 at 21:58:51

Aktuelno
Last post by TarDo.stupar in Trenutna desavanja u Krnjeusi on Jan 26, 2014 at 21:31:33

Smijesnija strana zivota
Last post by TarDo.stupar in Krnjeusa cafe on Dec 28, 2013 at 00:16:10

Odnos vlasti prema povratnicima
Last post by TarDo.stupar in Povratnici i povratnicki problemi on Dec 28, 2013 at 00:14:40

Kako ste proveli danasnji dan?
Last post by TarDo.stupar in Krnjeusa cafe on Dec 28, 2013 at 00:12:15

Community Forums › Slobodne teme › Krnjeusa cafe › Kako ste proveli danasnji dan?
Kako ste proveli danasnji dan?
Nase slobodno vrijeme
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3 ... 63, 64, 65, 66  Sledeci
Napiši novu temu   Odgovori na poruku   Printer Friendly Page     forumKrnjeusa cafe
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Mrdja
Site Admin
Site Admin

Pridružio: Feb 09, 2008

PočaljiPoslao: Wed Feb 16, 2011 1:52 am    Naslov: Re: Kako ste proveli danasnji dan? Odgovoriti sa citatom

Very Happy Very Happy imas li ti Dragoslave naocare Very Happy Very Happy
Plafoni su bijeli ,a zidovi nisu bajramski zeleni, vec su beneton zeleni Very Happy Very Happy

Da...pregradni zidovi su radjeni od stafli precnika 10 cm koje su izvana oblozene najprije sa OSB plocama i onda rigipsom... Wink

To su klasicni ,malo pojacani pregradni zidovi posto ih sad uglavnom prave od limenih nosaca na koje se stavljaju gips ploce...ali ja to nikad tako necu napraviti jer ne valja to po meni nimalo.
Zamisli situaciju da se napijes i dodjes pijan kuci i zena zafrljaci pepeljaru na tebe i ako te promasi ,pepeljara ladno prodje kroz takav zid i ode u drugu sobu i ne daj boze razbije ti recimo....rezervnu flasu rakije Very Happy Very Happy Twisted Evil Rolling Eyes

Sad za koji mjesec treba da zaposlim kod mene covjeka koji je 15 godina radio u Australiji na izgradnji montaznih kuca ,u pregovorima smo trenutno ,pa cu da iskoristim neka njegova prakticna znanja iz te oblasti...naravno prilagodjena ovome sto ja radim sad..
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji email Poseti sajt autora
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Sep 05, 2008

PočaljiPoslao: Wed Feb 16, 2011 4:07 pm    Naslov: Re: Kako ste proveli danasnji dan? Odgovoriti sa citatom

Sada sam tek vidio te boje. Sinoc i nisam najbolje pogledao Wink
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji email
Natasha
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Feb 20, 2008

PočaljiPoslao: Sun Feb 20, 2011 5:48 pm    Naslov: Re: Kako ste proveli danasnji dan? Odgovoriti sa citatom

Danas opet hladno.Trenutno -20.Bila sam baksuz danas.Isla sam malo na skijanje i nisam se skrsila. Kad sam dosla kuci okliznem se na stepenice i dobrooo se udarim u nogu. Sad sam prikovana za krevet. Sad Pozdrav svima i ne zurite kad se penjete uz stepenice(ili silazite).
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika
TarDo.stupar
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

Pridružio: Sep 05, 2008

PočaljiPoslao: Sun Feb 20, 2011 7:20 pm    Naslov: Re: Kako ste proveli danasnji dan? Odgovoriti sa citatom

Natasa, zao mi je zbog tvoje povrede Sad
Ako ti je neka utjeha, bar si skijala i imate snijega. Ovdje ga nema ni za lijek.
KAda ga je bilo malo prije 20ak dana, je bio u bolnici, tako da ove godine izgleda necu ni stati na skije.
Jedino me tjesi sto najavljuju da ce padati nardnih dana, pa mozda malo i ocejifim.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji email
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Sun Feb 20, 2011 9:53 pm    Naslov: Re: Kako ste proveli danasnji dan? Odgovoriti sa citatom

Confused tako to biva Natasa...kad najmanje ocekujes desi se nesreca neka..mada kontam da nije bas nesto strasno...
I ja sam se nekidan okliznuo ispred kuce i zveknuo u neko blato...a kud se sve penjem pa nista...na svu srecu bolje i blato nego beton Very Happy
Zelim ti da nam sto prije ozdravis Very Happy
Nazad na vrh
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Thu Feb 24, 2011 8:29 pm    Naslov: Re: Kako ste proveli danasnji dan? Odgovoriti sa citatom

Ovdje i danas pada snijeg malo zesce pa od nekog posla napolju nije bilo ni govora te smo radili malo oko kuhinje a ja sam se zabavio sa nekim ambijetalnim svjetlima ..cak sam uspio i mikroprekidace da ugradim u oblicu i da se kablovi razvuku kroz drvo a da se nista spolja ne vidi Smile
Medjutim citavao prije podne sam proveo u katastru pokusavajuci da nekako "iscupam" dozvolu za gradnju nove kuce..i "odusevio" me je srpski specijalitet...posto sve u ovoj drzavi ide traljavo,sporo,da ne kazem nikako...dosjetili su se u katastru i uveli kategoriju "urgentno" i onda lijepo pises zahtijev na kojem trazis da se urgira da ti to bude sto prije uradajeno i naravno da se sve to posebno placa..
Znaci ono sto se ranije radilo krijuci...da gurnes tom cinovniku u koverti para da niko ne vidi da ti sredi nesto sad je to drzavni zvanican akt...
Zgadilo mi se sve to tako da me citav dan pratio osjecaj mucnine koji me je tjerao da odusatanem od papirologije i krenem na crno da gradim..ili na povracam od muke...toliko mi je lose bilo od svega toga maltretiranja i setnje sa jedne na drugu lokaciju i onda setnja po kancelarijama i salterima...i opet nista pametno covjek ne uradi.. Rolling Eyes
Nego..evo malo slika danasnjih :-D...nije bas sve tako crno Very Happy
Nazad na vrh
Natasha
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Fri Feb 25, 2011 8:13 pm    Naslov: Re: Kako ste proveli danasnji dan? Odgovoriti sa citatom

Hvala vam na saosjecanju . Noga je prestala da boli.Oziljak je samo ostao. Kod tebe Drago posao vidim napreduje.Sve poprima svoj konacni izgled.I tamo je prava zimska atmosfera.Ovdje pada kisa
temperatura u plusu Very Happy Samo da i potraje.Pozdrav Very Happy
Nazad na vrh
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Fri Feb 25, 2011 11:08 pm    Naslov: Re: Kako ste proveli danasnji dan? Odgovoriti sa citatom

Pa dobro...bar te vise ne boli...i ja sam pun kojekakvih oziljaka od ovog mog pentranja kojekuda..pa evo jos uvijek se mrdam Very Happy Wink
Ovdje snijeg napadao toliki da ja od kad sam u Novom Sadu tako nesto ne pamtim...kao nekad kod nas u Krnjeusi...
Ja sam moju ekipu poslao danas na odmor jer jednostavno ne vrijedi da se maltretiramo..najgore je sto oni putuju svaki dan 90 kilometara na posao i sa posla...i nema efekta raditi sad,dok ne stane ovaj kijamet..
Kuca je u principu zavrsena..ostaje ubacivanje namjestaja ,sredjivanje dvorista..bazen moram isto postaviti i onda krecem sa novom..dal tu pored ove sto sam vec uradaio prizemlje ili cu otvoriti i graadiliste jos jedno paralelno da radim i na Dunavu..ne znam jos uvijek..najmanje od mene zavisi...
Uglavnom volje za posao imam..a to je najvaznije..valjda bude i para ,mada me zaista stisce drzava nevjerovatno sa nametima kojekakvim...sa porastom profita od posla ,rastu abnormalno i dazbine kojekakve..tako da umjesto da me stimulisu da radim..osjecam se da me guse..
Ali...sam pao,sam se ubio Very Happy
Vi koji ste na "zapadu" ili bolje receno na sjeveru Very Happy bar imate sve precizno definisano i znate za sta radite..a ovdje je kaubojstina ziva...ova zemlja se temelji na kojekakvim uredama ..koje nemaju zdravog razuma ..
Postoji samo jedan cilj a to je da se ljudima otmu pare..ne da se uzmu..vec bukvalno otmu...u svim segmentima drustva i ovo ne vidjeh jos nigdje u zivotu..strasno zaista Very Happy
Nazad na vrh
Natasha
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Sat Feb 26, 2011 11:10 am    Naslov: Re: Kako ste proveli danasnji dan? Odgovoriti sa citatom

Nije lako vjerovatno. I ovdje deru sa porezom.Prednost je sto covjek moze da pristojno zivi od svoje plate bez obzira kojim poslom se bavi.Placen je fizicki i intelektualni rad.Ovdje danas padala ledena kisa, a sad pada opet snijeg. Confused Pozdrav sa sjevera Very Happy
Nazad na vrh
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Sat Feb 26, 2011 4:21 pm    Naslov: Re: Kako ste proveli danasnji dan? Odgovoriti sa citatom

Jasno Natasa...zivis u socijalno i ekonomski sredjenoj drzavi i sve se unaprijed tu zna..
Sta god da radis imas da pristojno zivis i to je za nase ljude koji su otisli nekuda za boljim zivotom najbitnije..
Nemas uno da razmisljas da li ce ti plata kasniti ili da li ces je uopste i dobiti..kao sto je slucaj ovdje..
Jedini problem je nostalgija..ali i a to se covjek navikne..
Uostalom ni meni nije mnogo bolje ovdje u NS..i ovdje sam ja stranac htio to sebi da priznam ili ne htio,mada iskren da budem Krnjeusa me uopste ne vuce da zivim tamo..eventualno kad odem u penziju volio bih dio zivota da provedem dolje..
Tu gdje su ti prijatelji...tu ti je ipak najbolje.
I familija naravno...
Ovdje danas malo toplije i ne pada ali ima snijega vise i no sto treba...pa nisam imao zivaca a da ne odem da malo "ceprkam" po kuci gore...uvijek nesto smisljam i pravim tako da mi nikad nije dosadno..
Sad naravno kod majke dosao "na korito" Very Happy Very Happy Cool

Veliki pozdrav tebi i tvojima Natasa ..evo imas pozdrav i od moje majke Very Happy
Nazad na vrh
Natasha
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Sat Feb 26, 2011 6:20 pm    Naslov: Re: Kako ste proveli danasnji dan? Odgovoriti sa citatom

Gdje god da je ,covjek mora da radi i trazi neki smisao u svom zivotu.Ukoliko moze da se normalno zivi od tog rada dobro je.Ovdje sam ostala bas zbog toga ,sto se nadam da ce i moja djeca "sutra" moci da zive normalno bez obzira koji posao budu radili.Sve ostalo zavisi samo od njih.Na koji nacin ce da osmisle zivot je njihova stvar.
Snijeg padaaaaaaaa.Pozdrav za tvoju mamu,tebe i ostale clanove vase familije. Very Happy
Nazad na vrh
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Sun Feb 27, 2011 8:51 am    Naslov: Re: Kako ste proveli danasnji dan? Odgovoriti sa citatom

Hvala Natasa..
To za djecu si u pravu potpuno...ako nista oni ce imati normalne i sredjene zivote posto ce ostati gore da zive...sumnjam da ce nekom od njih pasti na pamet ikada Balkan..i bolje je tako naravno..
Jedino sto je ova nasa generacija prijeratna posteno nadrljala...razbucali nas svuda da se snalazimo kako znamo i umijemo ali to je cijena koja se morala platiti da bi bar nasi potomci zivjeli normalno..
Ovo govorim sa aspekta moje porodice koji su isto svi redom otisli u njemacku "trbuhom za kruhom" ..
Nama ostaje jedino ...rad i nostalgija Confused
Nazad na vrh
Natasha
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Sun Feb 27, 2011 11:12 am    Naslov: Re: Kako ste proveli danasnji dan? Odgovoriti sa citatom

Da, tako je to.Valjda ce mladjim generacijama biti bolje ,pa ce i nama zrtva biti laksa.
Danas odoh u dugu setnju.Lijepo vrijeme i valja ga iskoristiti.Pozdrav Very Happy
Nazad na vrh
Natasha
Starosjedilac Krnjeuse
Starosjedilac Krnjeuse

PočaljiPoslao: Sat Mar 19, 2011 11:51 am    Naslov: Re: Kako ste proveli danasnji dan? Odgovoriti sa citatom

Lijep dan danas i steta je biti u kuci.Moram se "baciti" na kucne poslove i spremanje rucka.Nimalo interasantno ali sto se mora nije tesko Rolling Eyes Zelim vam lijep dan .Pozdrav svima Very Happy
Nazad na vrh
Mrdja
Site Admin
Site Admin

PočaljiPoslao: Sun Mar 20, 2011 8:13 pm    Naslov: Re: Kako ste proveli danasnji dan? Odgovoriti sa citatom

Ja iskoristio nedjelju danas i posto mi je to jedini dan u nedjelji sa najmanje obaveza i telefonskih poziva,iskljucio sam telefone i otisao sa vodoinstalaterom da mi postavi sanitarije u kupatilu..
Meni je ostala montaza hidromasazne tus kabine posto mi nije padalo na pamet da platim 100 evra za montazu iste...
Ustvari iznervirao me je toliki bezobrazluk uvoznika da veze garanciju za odredjene servise koji mogu da to montiraju inace garancija ne vazi...
A malo dijete bi to montiralo..nema tu neke posebne mudrolije..
U Srbiji je ona logika,ista kao sto sam imao kad sam bazen kupovao...kao...kupujes bazen ili recimo ovu tus kabinu...znaci imas para...a kad imas para sad cu ja da te oderem.. Very Happy Twisted Evil
Tim pametnjakovicima iz tog servisa sam doslovice rekao...stari moj..nisam ti ja livada pa da me ovce pasu..i zalupio slusalicu...tatu svog neka ucjenjuju garancijom...
Jbte..ja odem kod klijenta,dam mu moju opremu za internet,penjem se na krov,busim i postavljam nosace za cijev,stavljam cijev i antenu,busim zidove i provlacim kabel,otvaram kompjuter ,ubacujem karticu za internet u kompjuter,instaliram drajvere,podesavam covjeku konekciju,sredim usput kompjuter i naplatim 20 evra..a pola para platim gorivo i izgubim par sati za posao i jos gledam gdje cu glavu izgubiti na nekom krovu ,a ono par debila naslo da ucjenjuje i da trazi 100 evra za sat vremena posla u toplom i cistom...
Takve stvari me zaista nerviraju...i na kraju krajeva bilo sta da se pokvari na toj tus kabini cu sam zamjeniti..
Poslije razmisljam za ovaj moj sistem sto pravim za vodu sa nekoliko pumpi automatizovanih koje mi daju knstantnu vodu i kad je niko nema u gradu ovi bi mi trazili garant nekoliko hiljada evra,a sve cu sam da napravim za ispod hiljade..
Evo nekoliko slicica danasnjih...ovaj vodoinstalater je klasican majstor..tek nakon cetvrte pive mu se ruke prestale tresti i poceo je normalno da radi Very Happy Very Happy
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku   Printer Friendly Page     forumKrnjeusa cafe Sva vremena su GMT
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3 ... 63, 64, 65, 66  Sledeci
Strana 64 od 66

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu
Du kan ikke legge til filer i dette forumet
Du kan ikke laste ned filer fra dette forumet

Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy